Megane Araba Almayı düşünüyorum...Sizce Hangisi?

Kodla Büyü

muhalif33

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar;

2005 Model
1400 veya 1600 Motor (bilmiyorum)
120.000 km
Kül Rengi
LPG/Benzin
Sedan
Klima, 4 hava yastığı, ABS, Radyo-Kaset Çalar gibi özellikleri var Diğer özelliklerini ve boya durumunu henüz tam bilmiyorum. Galiba bazı yerleri boyalıymış.
Fiyatı 17.500 TL bir megane var.

Bir de
2004 Model
1600 Motor
120.000 km
Gri Renk
LPG/Benzin
Sedan
Klima, 4 hava yastığı, Yol Bilgisayarı, ESP,Radyo-Kaset Çalar , Hidrolik Direksiyon, Sabit Hız kontrolü , Elektrikli Cam
Belden aşağı tamamen boyalı. Parça değişimi yok.
Fiyatı 16.500 veya 16.750 olabilir.

Param da en fazla 17.500 -18.000 çıkar. Sizce hangisi uygun. Bir de nelere dikkat etmeliyim. Daha uygun bildiğiniz varsa tavsiyeleriniz bekliyorum.

megane şart mı hocam...... eğer naktin o kadarsa birazda kredi çekerek güzel bir golf veya focus hb alabilirsin...megane dan çok çok iyidir

Hocam 5.000 lira eksiğim var zaten. Bi de megane şekli hoşuma gidiyo. Seviyom o arabaları :)

:roll: o zaman hayırlı olsun hocam...senin içine sindikten sonra bize hayırlı olsun demek düşer...Allah kaza bela vermeden keyfini sürdürsün

hocam km si cok fazla bence.daha az km yapmis arac bulsan daha iyi olur. sahibinden de 17-18 civarina ben gordum birkactane bi bak istertersen

hocam km benzinliler için çok fazla değil dediler genelde. Yani km sorun olmaz diyorlar. Sen neden km konusunda teredütlüsün? bilgi verirmisin..

Arkadaşlar özelliklerinin bi kısmını daha öğrendim.
Megane 1.4 Authentique(Otantik)
2005 Model
1400 Motor
120.000 km
Bej Rengi
LPG/Benzin
Sedan
Klima, 4 hava yastığı, ABS, Radyo-Kaset Çalar , Ön Camlar Elektirkli, Merkezi Kilitleme, Yol Bilgisayarı ,İmmobilizer, Hidrolik Direksiyon, Direksiyon Ayarı,
gibi özellikleri var .
Ön Çamurluk değişmiş ve iki kapıda boya var. Sahibinden satılıyor.

Fiyatı 17.000 TL olursa alayım mı? Tavsiyelerinizi yazın lütfen...

hocam 1.4 alama derim 1.6 olsaydı iiimiş ama
hem km deişen boya gibi sorunlarda var
paran eksik ama ilerde baska sorunlarda cıkınca sana daha pahalıya geldiğini görceksn

hocam otaktik ve helede 1.4 kesinlikle alma derim illaki megansa 1.6 dizel yada tüplü bak derim dinamik modeline bak bence

hocam megan alıyorsan privale yada expression modellerini tavsiye ederim bir de 1.6 motor olmalı.

Genelde otantik model neden tavsiye edilmiyor. Bir de bu 1.4 motor ve 120.000 km konusu nasıl sorunlar oluşturabilir arakadaşlar. Bilgi verirmisiniz...

2004-2005 model bir araba alacak olsam 80000 km nin üstündekilere kesinlikle bakmam,
elinizdeki parayla 2004-2005 opel astra bulabilirseniz bence daha iyi olur
opelin sağlamlığını renault size vermez

Hocam sedan modellerinde 1.4 motor o kasayı kaldırmıyor araba çok zorlanıyor. 1.5 dizel vardı 1.5 motor anca yetiyordu. Bu konuya dikkat et derim.

Megane almaktansa aynı paraya 2 model düşük BORA daha mantıklı ve daha sağlam hemde değerini yitirmeyen bir araba tek handikapı birazcık çok yakması oda o kadarda olacak

Arkadaşlar Lpg yeni takılmış. hatta henüz işlenmemiş ruhsata. alacak adam işletecek. 1.4 ve 120.000 olayı canımı sıktı.
çamurluğu kendisi çarpmış değiştirmiş. 2 kapıyı önceki sahibi boyatmış. sebebini bilmiyor. ne yapacağımı şaştım....
yardım edin alayım mı çok kararsızım...
bi de sıralı sistem tüpde çekişde düşme çok olmuyor diyorlar....

yardım.....

Megane II 1.5 dCI tavsiye ederim.yakıt konusunda çok rahat edersin. eğer dizelin 100.000 km'den düşüğünü bulursan al, geçeni bulursan yanına yaklaşma. bilhassa 120binden sonra çok masraf açıyor dizeller..

hocam eski kasa meganlar güzel araba bence tek sorun arabanın fazla eldeğiştirmiş olması ve tüpü yeni taktıran adamın daha işletmeden satmaya çalışması bi kıllık var bence 1 - 2 bin fazla verip ilk elden yada temiz boyasız olanını alın bence

hocam 1,4 120.000 değişeni ve bol boyası olan bir renaulttan hayır gelmez. Acele etme o paraya git 2008 hyundai era al temiz olur 1,6 olur

Arkadaşlar diğer arabalardan vazgeçtim.
yeni bi tane var. ancak renginden şüpheliyim. Yeni kasa Megane Sedanlarda kırmızı renkler tutuluyor mu? Fiyat fark ediyor mu diğer renklere göre.

2005, otantik, 1.4, 100 BG, kırmızı(bordoya yakın), 65.000 kmde. 6 hava yastığı, brc tüp, immobilezer, Klima, , Yol Bilgisayarı, abs, Radyo-Kaset Çalar , Hidrolik Direksiyon, Elektrikli Cam özellikleri var. iki kapı çizikten boyalı. fiyat 18.250

sizce nasıl???

Hocam değiştir kararını bence.Bende bundan birkaç ay önce megan veya toyota diye çıktım yola opel aldım geldim eve.çok memmunum.amasana tavsiye alabiliyorsan toyota al yoksa ford TDİ al yoksa opel .sonra pişman olma diye yazdım pek yazmam aslında ama dayanamadım. tecrübe....

hocalarım megane tavsiye edin biraz yavvvv.. kırmızı nasıl tutulur mu. fiyat fark eder mi ???

yaa hocam dedik ya oku biraz.....yazılanları zarar etmezsin .dışı seni,içi başkasını yakmasın

Arkadaşım daha 15 dakika önce megane 1 kullandım arkadaşın arabası kendisini garaja bıraktım.Şöyle anlatayım hiç kullandın mı bilmem ama görüşlerimi yazayım.Hyundai accent 7 yıl kullandım 97 modeldi ve megane accentten kullanım olarak sert.Ama tabiki sağlam araba ama kullanımı hoşuma gitmiyor hatta şöyle söyleyeyim şuan 93 model tempram var tempradan bile sert debriyajı gazı kütük gibi geliyor bana.Direksiyonu güzel yumuşak sessizliği iyi motoru güzel benim sürdüğüm 2001 model 1.6 meganın en bu kasadaki en full aracı.Megane 2ye bindim ve iç malzemesindeki tıkırtı sesi beni üzdü megane 1 bu sessizlik konusunda çok önde megane 2 ye göre.Megane araçları beğendiği söylemişsin sanırım megane 2 olanlardan bahsediyorsun ilgilendiğin araçların modellerinden bu anlaşılıyor.Eğer illaki istiyorsan megane 2 nin hblarinin 1.4 motor olanlarını alabilirsin.Ama sedan alacaksan kesinlikle 1.6 olsun.

Ben son 3 aydır araba arıyorum artık kafayı yiyecem.Araştırdıkça bir şeyler çıkıyor.Senin hoşuna gidiyorsa megane al hocam.Boya mesele değil km az olanı tercih et.Yada arbalara bak hor kullanımamış olanı seç...300-500 fazla olması mesele değil tamirci parası ile aynı yere varır sorunlu araç...

Hocam merhaba. Arkadaşların çoğu megane taraftarı değiller. Ancak günümüz koşullarında megane çok ekonomik ve güvenli bir araç. Servis ağı ve yedek parça sorununun olmaması ayrı bir avantaj. Benim eniştemde 2007 model 1.5 Dizel modeli var. Araç temiz kullanıldığında çok az yakıyor. Kış koşullarında 5.5 litre 100 km de. Yani ortalama 17 krş gibi bir rakama geliyor km.de.Gazlı araçlarla bile bu değeri çok zor yakalıyorsun. Yazın bu araç 4.5 litre ye kadar düşüyor. Yani 10-12 krş gibi bir rakam. Ayrıca aracın en düşük modeli olan Otantik modelinde Standart güvenlik paketi var. Eğer ayrıntılar önemli ise orta model yada en üst modelini tavsiye ederim. Duyduğum kadarıyla 1.6 benzinli modeli çok fazla yakıyormuş. Dizel araçta 1.5 normal bir kullanıcı için yeterli. Türkiyenin neresinde olursan ol renault servisi bulabilirsin rahatlıkla. Şunuda unutma hocam, dizel araçta 100binin üzerinde biraz problem çıkabilir çünkü dizel motor zorlandıysa sorunları fazla oluyor ve bakımı da pahalı. Aracın koltukları rahat değil ama içi çok geniş. Aile için ideal bir araç.

o baktığın araba tam olarak megan 1.4 auqente modeli yani hiç tutulmayan bir model diyebilirim. ayrıca o kasayıda 1.4 motor kaldırmaz torkuda çok fazla iyi olmadığı için araban hem çok yakıt yakar hemde sürüş keyfi vermez...

Arkadaşlar anladığım kadarıyla megane almam konusunda pek olumlu yaklaşmıyosunuz. Alacaksam da 1,5dizel - 1,6 lpgli , az kilometre yapmış ve dinamik modelini tavsiye ediyorsunuz. Renk konusunda pek sorun yok.
Ancak bu dediğiniz modellerin 2005-2007 si ortalama 20-25 arası gidiyor.

Bu nedenle siz değerli arkadaşlara güvenip araba alma işimi bir başka bahara erteliyorum :):)

Bu arada elimdeki parayla opel, ford, vw gibi araçların düşük modellerini ancak alabildiğim için tercih etmiyorum bu araçları. Birazcık model yüksek olsun istiyorum. Yorumlarınız için teşekkürler...

Geri