Mecbur aşı mı olacağız?

Kodla Büyü
adamlar aşıyı zorunlu tutmamış ama bıktırma yöntemiyle zoraki insanların aşı olmasına gidecek uygulamayı getirmiş haftada 2 kere pcr testi demek kişinin beyin zarının bir zaman sonra hasar görmesi demektir dikkat dikkat aşı olmayana saygı duyarım zorunlu bile olsa sonuçta aşı olan birisine sizde onun kabul etmediği bir aşıyı ilacı yutturamayacağınıza göre herkes birbirine saygılı olacak zaten aşılılar sağlıklı ve korono olmuyorlarmış ya bu neyin derdi aşılı olanlar esas tehlikeli oxfordun bu konudaki makalelerini kesinlikle okumalısınız aşılılar aşısızlardan daha tehlikeli diyor.

Vatan haini ilan edilmezsiniz umarım :)

Sınıf mevcutları azaltıldı mı?
Sıra mesafeleri ayarlandı mı?
Hijyen koşulları sağlandı mı?
HES kodu ile giriş altyapısı sağlandı mı?
..
.
Bunların hepsini sağladığımız için konunun aşıya gelmesi çok normal..

Son düzenleme:
Aşı olanlar bulaştırıyor mu? EVET
Aşı olan hastalığa yakalanabilir mi? EVET
Aşı oldum maskeyi çıkaracak mıyım? HAYIR
Mantığımın almadığı bu sorular uzar gider...
Aşı olanların da bulaştırabildiği bilindiğine göre NEDEN sadece aşı olmayanlardan PCR testi isteniyor? Bu yıldırmadır başka bir şey değil.
Öğretmenlerin zaten yüzde 80 ini aşılamışsın. Toplum aşı oranının 15 puan üstündeler. Daha neyin dayatması bu?

Görelim Mevla neyler! Neylerse güzel eyler

Öğretmeni düşünen kim bu arada düşündükleri öğrenciler.

Evet o konuda hemfikiriz.
O durumda da işte öğrencileri/velileri test yapmaları gerekmez mi birbirilerine de bulaştırmasınlar diye? Çünkü bu sadece aman öğretmen öğrenciye bulaştırmasın da öğrenciler aralarında ne yaparsa yapsınlar demek oluyor.

Evet o konuda hemfikiriz.
O durumda da işte öğrencileri/velileri test yapmaları gerekmez mi birbirilerine de bulaştırmasınlar diye? Çünkü bu sadece aman öğretmen öğrenciye bulaştırmasın da öğrenciler aralarında ne yaparsa yapsınlar demek oluyor.
Mantıklı olmak lazım. Kaç milyon öğrenci veli var. O kadar testi yapacak kapasite yoktur.

En güzeli aşı olmak. Kayınvalidenin aşı yokken ilaç içmediği için giden kuzeni filan vardı. Baba kız gitmişler. Ben tanımıyordum. Neyse anlamadığım bu gidenin kardeşi de aşı olmadığı için oda yeni gitmiş. Komşumuzun 23 yaşında kardeşi gitti.

Çekirge bir şıçrar iki şıçrar. Eninde sonunda bulaşır. Bir tarafta 100 kişiden 10 tanesini yoğun bakımlık yapan yüzde birini yaşa bakmadan götüren hastalık. Diğer tarafta ise ihtimaller. Düşük oranda kalp kalp kası iltihabı (geçen bir durum), yoğun oranda kol kası ağrısı veya ateş.

10 sene sonrasına filan bakmak da mantıklı değil hasta olduktan 1 ay sonra tekrar hasta olan var. Ve ikinciyi hafif veya ağır geçirmeyeceğinin garantisi yok. Her seferinde vücut ağır hasar alıyor. Yoğun bakımdan çıkanlarda öyle koşa koşa çıkmıyor. Bir kısmının boğazı kesilerek delik açılmış. Vesaire vesaire.

Dua etsin aşısızlar kararları ben vermiyorum.

Çocuklar 1 aydır yaklaşık camiye maskesiz gidiyor. 160 tane öğrenci 4 hoca aynı mekanda... Ürüs nerde
Bulaşssa sonuçta aileye gelmesi lazım bi şekilde. Hani okullarında bahanesi bu ya. Gerçi bu sene sınıflarımız 50 kişi diyolar

Ben 1,5 yıldır şunu söylüyorum. Evet var olan bir hastalık var ama dedikleri kadar bulaşıcı değil. Eğer bu kadar bulaşıcı olsa idi 1,5 yılda dokunmadık vücut kalmazdı. Sağlık çalışanlarından bu hastalığı geçirmeyen kalmazdı. HErgün hastalar ile uğraşan ve aşı olamayan sağlık çalışanları var. Onlardan hiç hsta olamayanlar var. Hafif bir grip ile gidin test yaptırın sonuç yüksek ihtimal pozitif. Hiç bir belirti yok iken test dayatması nedir, hemde haftada iki defa. Bu kararın alınmasında öneri sunan kim ise bu kadar insanın ahını alıp nasıl altından kalkacak bakalım.

Haftada 2 kez PCR olayı zor, mecbur aşı mı olacağız?

aşı olmayı -eğitimin kesintisiz devamı için- zorunlu tuttuklarından olacağız. herkesi aşıladıktan sonra da bitmeyince bu salgın, hangi yalanın peşine takılacaklar merak ediyorum. salgının en şiddetli olduğu andan bugüne kadar hiç hasta olmamış bünyesi sağlam insanları zorla aşılamak nedir? bu ekonomiye zarar değil mi?
benim görüşüm covid-19 hikayesi olanlar aşılanmalı ve bu insanlar sağlıkları açısından, salgın hafifleyinceye kadar, izole edilmeli. sokağa çıkma yasağı covid-19 a yakalanmış olanlara olmalı, sağlıklı insanlara değil.

Benim görüşüm ."gölge etme başka ihsan istemem","bırakınız yapsınlar bırakınız geçsinler" bitmez bilmeyen yola girmiş bulunuyoruz.

Neden linç yiyesiniz sayın hocam, fikir sundunuz konuşuyoruz.
Peki bizim PCR testi olmamız yayılmasını mı önleyecek?
o kadar turist geldi mülteci geldi pcr testine gerenk yok konu öğretmene gelince pcr testine gerenk var, o zaman bütün memurlar vatandaşa hizmet veren bütün heryer herkes kamu ticaret market vs hepsi için geçerli olması lazım bu yapılan uygulama çifte standarttır öğretmenin aşağılanmasına sebebiyet verir.

Bu süreç, 7 aşı olanlar 8 aşı olanlara göre daha az korunuyorlar döngüsüne girecek. 6 aşının bir etkisi kalmadı, hastaneler 5 aşı yapanlarla dolu diye devam edecek. Bu çıkmaz içerisinde de 1-2 yıl sonra herkes aşı konusunda aynı düşünceye varacak..

Öğretmenemi acıyacağız. Yüksek oranda eğitimbirsenli hepsi. Zorla aşı kararı gelmeli. Aşı olmayanları eğitimbirsen harici diğer sendika üyeleri aşı yapmalı

Aşı niye olucaz ki.. Aşılılar da yayıyormuş zaten.. Sonra onlara de pcr derler

Dünyada anket yapılsa yüzde 99.99 oranda bütün bilim insanlarının aşı olunmalı dediği bir meselede karşı tavır almak da bilmiyorum...
Tabi isteyen olsun isteyen olmasın ama olmak istemeyenler bu kadar bilim insanına karşı ciddi temelleri olan bir sav sunması lazım. Yazdığımı sakın yanlış anlamayın. Aşı Olmak istemeyen arkadaşlari anlamaya çalışıyorum. Tarih belki de aşı olanları yanlislayacak tam aksine aşı olmayanları da yanlislayabilir.
En iyisini Allah bilir

Bizim isyan aşıya değil hocam.. Virüs yapay zeka ona; bi ara havada asılı kalıp saldırıyoou ya.. Bu kendini daha da geliştirir arkadaşların dediği gibi. 4 5 6 7 devamı gelir en son çocuklara vurup rahatlarlar

Geri