MEB'den yeni bir yönetmelik: Ölçme Değerlendirme Yönetmeliği

Kodla Büyü
Yeni tartışmalar, Öğretmen değerlendirmesi loading ...

5ç Sınav tarihlerini hafta olarak belirtmeleri güzel olmuş, sınav tarihleri okulun başında duyurulması....
5ğ uygulama sınavlarının hangi dersten yapılacağının zümresi belirtilip müdürün onayından geçmesi, ..

5g ...okullarda yapılan tüm sınavlar cevaplarını öğrencilerin oluşturduğu ve farklı bilişsel düzeyde kazanımları ölçen maddelerden oluşan yazılı yoklama şeklinde yapılır. ?

Dikkatimi çekenler bunlar...

Zümrelerin ve iö yönetleğinin bi tarafı eksikti zaten sağolsunlar. Bi şekilde milli eğitim bakan müdür vs değişince insanlar kendini bakana karşı kanıtlamak zorunda.. Sayın genel müdür ya da daire başkanı üstüne alınmasın Sınav tarihleri belli keşke mazeret sınevları da belirtilseydi. Mayısın son haziranın ilk haftüsı sınav mı olur.. Gelmeyenin arkasını toplamaya devam. Ama bu yönetmeliğin devamı gelir
E zümre mi e plan mı e değerlendirme mi neler görmedik ki

Son düzenleme:
Yazılıların ikisini test yapsak sorun olur mu? Bir saatlik seçmeli derste çocukları klasik sorularla sıkmak pek mantıklı gelmiyor.

Madde 4 e) Sınavlar adaylara/öğrencilere aynı ya da farklı sorularla aynı anda veya farklı zamanlarda basılı veya elektronik ortamda uygulanabilir.

Bu ilginç olmuş.

Madde 4 e) Sınavlar adaylara/öğrencilere aynı ya da farklı sorularla aynı anda veya farklı zamanlarda basılı veya elektronik ortamda uygulanabilir.

Bu ilginç olmuş.

Bunu ben de kaçırmışım. Öğretmenini elini rahatlatabilir bu durum...

hocam sınavların test olmayacağı kısmı nerede ben göremedim
Madde 5 g) Ülke ya da il/ilçe genelinde yapılacak ortak yazılı sınavlar hariç, okullarda yapılan tüm sınavlar cevaplarını öğrencilerin oluşturduğu ve farklı bilişsel düzeyde kazanımları ölçen maddelerden oluşan yazılı yoklama şeklinde yapılır.

Geri