Mebbis Foto ekleme sorunu

Kodla Büyü

sivinc

Site Gezgini
Mebbiste bir öğretmenin fotoğrafını 5 KB'ın altına (4,55 KB) düşürmeme rağmen(boyut:105x120) ekleyemiyorum. Sorunu bir türlü anlayamadım. Başka ne yapmam gerekir.

fotosizer programı ile boyutunu düşürün.
normalde iras programı yeterli oluyordu e okul işleri için.verdiği hata mesajı nedir hocam.

uzantı jpeg olmalı hocam, kontrol ettiniz mi? geçen hafta bütün öğretmenlerinkini değiştirdim bir sorun olmadan

Arkadaşlar bir sorum olacaktı. Mebbis'e üniversite mezuniyet fotoğrafı ekleyebilir miyiz? Öğretmen fotoğraf olarak mezuniyet fotoğrafını getirmiş, kendisi başı kapalı bir hocamız, eşarbın üzerine kep giymiş, üzerinde mezuniyet cübbesi. Açıkcası hoş bir görüntü değil, başının kapalı olması sorun değil bu şekilde başka fotoğraflar da ekledik ama eşarbın üzerine bir de cübbesi, kepi olunca hoş olmuyor.

Bununla ilgili bir yazı var mı acaba.

Bu resmin personel kimlik kartında, başvuru işlemlerindeki giriş belgelerinde vs. çıkacağını güzelce izah edip normal yine kapalı olarak vesikalık bir fotoğraf vermesini talep edin Hocam. Çok sorun çıkartacağını zannetmiyorum.

Untitled-1.jpg
Ben de fotoğraf eklerken kötü kontrast uyarısı alıyorum .

Sebebi ve çözüm yolu nedir ?

Biyometrik kurallara göre çekilmiş ama kontrastı düşük diyor fotoshopta düzenledim ama yine aynı uyarı

Çözüldü : Photoshopta Auto Contrast yapıp hallettim .

Son düzenleme:
Geri