MEBBİT 'te Bu Hafta ?

Kodla Büyü

alibahadir

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Dün MEBBİT 'e dahil olamadım ve neler konuşuldu bir duyuru var mı diye merak ediyorum. Katılan arkadaşlar varsa ve bilgi verirse sevinirim.

Bölüm admin inden de bir isteğim olacak Projeler ve Etkinlikler başlığı altına MEBBİT diye bir alt başlık ekleseniz ve her hafta paylaşılan bilgi ve belgeler bu forumdan da paylaşılabilse diye düşünüyorum....

hocam dün Adobe tarafından bir yetkili yeni adobe CS6 hakkında bir kaç bilgi verdi. sonrasında microsoft dreamspark konusunda Emel Efe hocamız bir sunum yaptı. Duygu Ateş hocamız tarafından da acronis programı ve KVM teknolojisi tanıtıldı.

ayrıca bundan sonra toplantılara dün seçilen 30 kişiyle devam edilecek eğer adınız yoksa artık toplantılara katılma yetkiniz elinizden alınacak.

MEBBİT'e seçilemeyen kişilere de misafir kullanıcı olarak giriş yapmalarına izin verilse bu tür deneyimlerden daha fazla kişilerin yararlanması sağlanamazmıydı :?: :?: :?:

caylakcekirge' Alıntı:
MEBBİT'e seçilemeyen kişilere de misafir kullanıcı olarak giriş yapmalarına izin verilse bu tür deneyimlerden daha fazla kişilerin yararlanması sağlanamazmıydı :?: :?: :?:
+1

kesinlikle katılıyorum . sayının fazla olması bence daha yararlı olurdu . ortaya atılan düşünce sayısı daha çeşitli olabileceği gibi yararlanan sayısı da artardı.

bu hafta ben de dahil olamadım maalesef. seçilen 30 kişinin ismine nasıl ulaşabilirim?

oturum bitmeden önce Volkan Bey Listeyi yayınladı ama bende de yok. ama şu güne kadar aktif olarak faal alanların seçildiğini söyledi.

Toplantıyı yöneten kişi çok ukalaca bir tavrı vardı. (Jubile yapmak falan.) Üstelik sorunlarınız nedir, konusun falan dendi. konusanlarrın hepsi sorunlarımız yokmuş gibi, havadan sudan, eleştrimeye korkarak, formalite bir sunum yaptılar. (Teknik sunum yapan arkadaşlardan bahsetmiyorum.)

FORUMDAS hocama katılmamak elde değil sanki bilgisayar öğretmenleri güllük gülistanlık bir ortamda çalışıyorlar. sanki geleceğimizle ilgili en ufak bir sorun ,belirsizlik yok gibi .

MEBBIT başlangıç ruhu olarak güzel fakat işleyiş olarak çok zayıf bir proje olarak tarihin tozlu raflarındaki yerini bu mantıkla almıştır. Herkese hayırlı olsun.

Arkadaşlar sorunlarımızı MEBBİT'te ifade etmek için biraz acele etmiyor muyuz? Önce bizim sanıldığı gibi boş insanlar olmadığımızı sunumlarımızla gösterelim, ardından laf aralarına yaptığımız işlerin ne kadar çok olduğunu sıkıştıralım, ne kadar iyi niyetli insanlar olduğumuzu da anladılarmı bu iş tamam.

Paldır küldür mevzuya dalarsak havada kalır güme gider. Daha proje başlayalı 1 ay bile olmadı.

Enterprise' Alıntı:
Arkadaşlar sorunlarımızı MEBBİT'te ifade etmek için biraz acele etmiyor muyuz? Önce bizim sanıldığı gibi boş insanlar olmadığımızı sunumlarımızla gösterelim, ardından laf aralarına yaptığımız işlerin ne kadar çok olduğunu sıkıştıralım, ne kadar iyi niyetli insanlar olduğumuzu da anladılarmı bu iş tamam.

Paldır küldür mevzuya dalarsak havada kalır güme gider. Daha proje başlayalı 1 ay bile olmadı.

Hocam yanlış anlama ama Türkiye de devlet nezdinde senin dediğin yolla çözülen bir şeyi örnek göstersene bana .

Sen bana diğer yöntemle çözülen bir yol söyle? Herkes bildiğini okuyor, canını sıkana yaygaracı deyip geçiyor, başlasak şu sıkıntımız var bu da var o da var diye boğmaya yorgan gitti kavga bitti proje finito deyip işin içinden çıkıverirler bu kadarda basit. Değerli insanlar olduğumuzu fark edemedilerse gösteririz önce görmek istemezlerse resti deneriz diye düşünüyorum ben ama fazla mı ılımlıyım bilemem artıkın:)

Enterprise' Alıntı:
Sen bana diğer yöntemle çözülen bir yol söyle? Herkes bildiğini okuyor, canını sıkana yaygaracı deyip geçiyor, başlasak şu sıkıntımız var bu da var o da var diye boğmaya yorgan gitti kavga bitti proje finito deyip işin içinden çıkıverirler bu kadarda basit. Değerli insanlar olduğumuzu fark edemedilerse gösteririz önce görmek istemezlerse resti deneriz diye düşünüyorum ben ama fazla mı ılımlıyım bilemem artıkın:)

ilk aklıma gelen şubat atındaki eş durumu tayin hakkı. sendikaların bastırmasıyla milli eğitim bakanı geri adım atmadı mı? dediğin yoldan gidilseydi daha bir çok hakkımız elimizden alınır şu andaki halimizi mum ile arardık gibime geliyor. gerçi size katılmadığım noktalarda yok değil. yani projeyi çok ağır eleştrilere boğmak ya da kestirip atmakta haksızlık olur. ama perşembenin gelişi çarşambadan bellidir. bende, dünkü o son bölümde yapılan konuşmalardan sonra oluşan izlenim; bizim sorunlarımız ile ilgili çok fazla çözüm üretilecek gibi gelmedi. umarım aksi olur.

Hocam yavaş yavaş, inceden inceden mevzuya girersek daha sağlıklı olacak bence. Daha bu projenin işe yarayıp yaramayacağından emin değillerken önce güven verelim ki sonra istediğimizi alırız Allahın izniyle...

Geri