MEBBİS Diploma işleme

Kodla Büyü

katafalk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba. Okulda bir tane öğretmen diplomasını işletmek istiyor MEBBİS'e. 1 lisans 1 önlisans.

1. sorum, biz direk işleyebilir miyiz diplomayı? MEBBİS'te bilgiler girilebiliyor, ancak üst yazı ile ilçe ya da ilin işlemesi gerekmiyor mu?
2. sorum, bu diplomalar için derece/kademe alır mı öğretmen?

Lisans mezunu öğretmen, AÖF İlahiyat + İLİTAM işletmek istiyor.

Merhaba hocam,
Ben diplomamı ilçeye gidip üstyazısız işlettim. Fakat oradaki memur okuldan da işletebilirdin dedi. Kademe sadece yüksek lisansa veriliyor diye biliyorum.

Hocam, ben işlettim okul işledi okuldaki memur. Diplomanın aslı gibidir şeklinde onayladılar. Sonra ilçeye bildirdilermi bilmiyorum ama bir iki gün sonra mebbisimde vardı mezuniyetim.
Derece yada kademe alamaz hocam. Yüksek lisans ve doktoraya veriliyor derece

Ben idareciyim şu an. Öğretmen iken mesela lisede hazırlık okuduğuma dair dilekçeyi ve ekini okula vermiştim, onlar da üst yazılı göndermişti.

Hatta iki yöntem var YÖK yeni diğeri Manuel yoldan iki şekilde işleniyor üniversite diploması.

Sadece biz direk işleyebilir miyiz bunu merak ettim.

Yetkilendirme il den il e değişiyor. Bazı illerde bu yetki okullarda ikena bazı illerde ilçelerde. O yüzden ilçeniz ile görüşmeniz daha doğru olur.

Hocam il yada ilçe mebte görevli şube müdürü açar sistemi sonra üniversite ve bölümü bulur kayıt yapar demek istedim.Ben işlettim dilekçeye gerek yok.

Geri