meb yeni site engeli mi getirdi ?

Kodla Büyü

ahmetucarkus

Site Gezgini
bugün çoğu siteden bu engele takılıyoruz. var mı bilgisi olan.

Ekli dosyalar

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    51 KB · Görüntüleme: 1,375
Bugün ben de kursta bir çok siteye giremiyorum.
kerio winroute kurulu lab ta sorun ondan sandım. kaldırdım, direk paylaşım açtım ama sorun devam ediyor.

anladım ki bakanlık oynuyor şu anda..
beklemedeyiz..

aynen okul siteleri bile açılmıyor dün yoktu bugün kursa gelen öğretmenler akıllı tahtalardan bazı sitelere girememişler. fen okulu gibi.

merhabalar arkadaşlar. Google chrome kullanarak küçük bir eklenti ile meb engelini kaldırabilirsiniz. Bilginize...

Savunan Adam' Alıntı:
merhabalar arkadaşlar. Google chrome kullanarak küçük bir eklenti ile meb engelini kaldırabilirsiniz. Bilginize...
Hangi eklenti. Şuan calisiyorsa ozelden bilgi verirmisiniz?

Pc_Engineer' Alıntı:
Savunan Adam' Alıntı:
Özel mesaj yoluyla eklenti hakkında bilgi verirseniz memnun oluruz :roll:

3 5 mesajı olan arkadaşlar mebin içimizdeki casusu olanlar yani bu meb sansürünü sağlayan kişiler olabilir. Bende direk bu kanı oluştu. İşin aslı meb engelini sağlayan kişiler bizim forumumuzu direk takip ediyorlar böylece başarılı olup olmadıklarını anlıyorlar.

eba, e okul, mebbis... haricinde tüm siteler engellenirse yakında şaşırmamalı eba kullanılsın diye.

Okula gelen bir yazıda kısıtlamaları kaldırmanın suç olduğu yazıyordu. Ben okuldaki bilgisayarları kontrol edip vpn, proxy, sphiphon gibi uygulamalar varsa kaldırdım. Şu an girilen her site 2 sene süreyle kayıtlı tutuluyor diye biliyorum, ne olur ne olmaz arada suçlu bilgisayar öğretmenidir diyen olmasın istedim.

gelecek' Alıntı:
Pc_Engineer' Alıntı:
Savunan Adam' Alıntı:
Özel mesaj yoluyla eklenti hakkında bilgi verirseniz memnun oluruz :roll:

3 5 mesajı olan arkadaşlar mebin içimizdeki casusu olanlar yani bu meb sansürünü sağlayan kişiler olabilir. Bende direk bu kanı oluştu. İşin aslı meb engelini sağlayan kişiler bizim forumumuzu direk takip ediyorlar böylece başarılı olup olmadıklarını anlıyorlar.

3 5 mesajı olan arkadaşlar mebin içimizdeki casusu olanlar yani bu meb sansürünü sağlayan kişiler olabilir. Bende direk bu kanı oluştu. İşin aslı meb engelini sağlayan kişiler bizim forumumuzu direk takip ediyorlar böylece başarılı olup olmadıklarını anlıyorlar.[/quote]

Dostum her yeni üyeye ajan yakıştırması yaparsanız yakışık olmaz.
Forumun ne anlamı kalır o zaman.
Şunu da söyleyeyim sizin ifadenizle mebin ajanları hangi eklenti kullandığınızı öğrenmek için foruma üye olmasına bile gerek yok.
Okul olsun Milli Eğitim olsun orada kullandığınız pc deki hangi sitelere girdiğiniz, hangi eklentiyi kullandığınız dahil herşeyi zaten görüyor güzel kardeşim.En basit ifadeyle İnternet cafe sistemi gibi düşün ama şimdiye kadar görmediğin bir gelişmiş sisteme sahip MEB.
En kısa zamanda bu ajan takıntısından kurtulmanız dileğiyle;
İyi forumlar.

Engineer hocam MEB in öyle bir sistemi olması mümkün değil. Bilgisayarımıza erişebilmesi için mutlaka bilgisayarımızda onlar için bir istemci olması gerekir. Girdiğimiz siteler kayıt ediliyor tabi ki ancak bu ISP'ler aracılığıyla yapılıyor. Forum takibi yapmadan da pek tabi ki bu iş çözülebilir ancak bu çok daha uzun bir süreçtir. Şahsen ben kısıtlama yapan bölümde çalışıyor olsaydım, bir bakayım ne yapabilmişiz, neyi yapamamışız diye forumlarda gezerdim .

Savunan Adam' Alıntı:

Hocam önceleri Chrome eklentisiyle girilebiliyordu ama şuan için hiçbir eklenti çalışmıyor.
Gönderdim dediniz ama bana özel mesaj gelmedi ben size özel mesaj attım yine cevap vermediniz.
Milletin vaktini boşa harcamayın derim, bir şey iddia ediyorsunuz ama devamı yok... :-1:

Ücretli vpn lerden bahsetmiyorsunuzdur umarım

Geri