Meb windows image disk hk.

Kodla Büyü

gunalhakan

Site Gezgini
Merhaba aranıza yeni katıldım. Geçen sene ücretli öğretmenlik yaptım ve bu sene de sözleşmeli öğretmen olarak çalışmaya başladım.
Benim sorunum bozulan bilgisayarlara format atmak için nasıl bir cd kullanıyoruz. Okul yönetiminin durumdan haberi yok onlar da topu bana atıyorlar. Arkadaşlarımdan öğrendiğim kadarıyla bir windows image i varmış ancak bu imajı okul dışında nerden edinebilirim bunu bilmiyorum. Bu konuda bana yardım edebilir misiniz?

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Herkese iyi çalışmalar.
Herkese kolay gelsin.

okula imaj cd lerini bırakmışlardır yada windows kurulum cd ve driverları
eğer yoksa senin lab özelleklerinden olan bir okula gidip oradaki bilgisayar öğretmeninden isteyip imaj cd lerini çoğaltabilirsin

okula mutlaka bırakmış olmaları lazım. bana da önce vermedi dvd.leri sevgili oluk idarem. ama daha sonra bilgisayarlarda sorun çıkınca vermek zorunda kaldılar. eğer bulamazsan senin lab.ın aynısından olan bir okula git. bilg. öğretmeniyle konuş ve image dvd.lerini kopyala...

arkadaşım okuldaki bilgisayar özelliklerini yazmamışsın 1 faz mı 2 fazmı vestel mi acer mi bekomu bunları yazarsan yardımcı oluruz

Yardımlarınız ve önerileriniz için sağolun. 2 okula gidiyorum. 1in deki makineler keysmart ın sattığı makineler. p4 işlemcili ve 512 mb ram i var. ayrıca xp kullanılıyor.Diğer okulumdaki makinler ise çok eski win98 var sanırım makineler de acer. zaten o makinelere nasıl visual basic kurup çalıştırıcam o da bir muamma.
Tekrar teşekkürler

arkadaşım keysmartın sattığı makinalar hakkında bilgim yok ama acer makinala p3 450 işlemcili eğer üstlerinde 128+ ram varsa kur xp yi gitsin
xp kurduktan sonrada deepfreeze kurmayı unutma donanımsal bişe çıkmadıktan sonra rahat edersin
benim önceki okulumda vardı xp kurulu sorunsuz çalışıyo tabi bazı özellikleri kısıtlıyacaksın sistem özellikleri-gelişmiş-performans -ayarlar -eniyi performans için ayarla
ayrıca xp kurduğunzaman bütün driverlar tanıyo sorun olmaz

okuldaki makineleri yanlış iletmişim. makinelerin markası nec öyle xp kaldıracak makinelere de benzemiyorlar. Öğretmen bilgisayarında ise windows nt var. Sanırım kimse de böyle eski makineler kalmamıştır ama ben yine de bir sorayım dedim.

Keysmart makinelerin kasa üzerindeki şifreleri home edition cd ler ise şifre uyumsuzluğunu nasıl çözebileceğim konusunda yardım edecek var mı??

Bence bir bilgisayara format at. Gerekli programları kur. İmaj cd'si yap. Bizim okula vestel kurdular. Bilgisayarların içindeki çoğu programlar süreli imiş hepsinin günü bitti problaem oldu. Ben dediğim gibi yaptım, üzerine de kurdum şu ana kadar problem olmadı. Koruma kartları da problem olmuştu. Onları da söküp atmıştım. DeepFreeze kurduktan sonra formata da pek ihtiyaç kalmıyor.

hocam büyük bi ihtimal 1. faz dır Bizdede ACER var cok sıkıntılılar zırt bırt arıza veriyolar

keysmartların imajları yok :( bendede aynı sorun var gönderilmiş cdler xp pro lisanslar xp home makineler p4 3 gHz

keysmartların imajları yok :( bendede aynı sorun var gönderilmiş cdler xp pro lisanslar xp home makineler p4 3 gHz

vesteller benim okulumda da problem cdler xp pro; lisanslar xp home vestele mail gönderdim tabiki cevap gelmedi ....

bilgisayara format atsam da yeniden windows kuramıyorum çünkü elimde şifreleri yok. şu an kullandığım windows un şifrelerini bulup onları bile denedim ama çalışmadı.

Geri