MEB WEB SAYFASI

Kodla Büyü

mesut41

Aktif Üye
Slm arkadaşlar...Ben joomlada okuluma web sayfası yapmıştım..Ama o site host sorunu yüzünden kullanılmaz durumda şuan..Bende bu sefer siteyi www.meb.k12.tr den yapmak istiyorum...Oradan web şablonunu indirdim..Bu şablonu nasıl kullanacağımı,hangi programda kullanacağımı bilmiyorum..Yardımcı olursanız sevinirim....
Ayrıca bu şablonlarda web sayfası yapmak joomlaya göre kolay mı zor mu kıyaslarsanız sevinirim...İyi geceler..

Bu konuda benim de kafa birazcık karışık... DreamWiever kullanabilirsiniz. Ancak gncelleme, yükleme vs. joomladaki kadar rahat olmayacaktır. meb.k12.tr php desteklemediği için cms kullanamayız :(

meb.k12.tr uzantılı bir web sitesi yapmak zorunda mıız bilginiz var mı?

meb'in verdiği host php ve asp desteklemez joomla da php tabanlı olduğuna göre onuda desteklemez
indirdiğin şablon html formatında bu şablonu kullanmak için, bir çok program var, dreamweaver, front page v.s sonuç, joomlada uğraştığından daha az uğraşabilirsin tabiki bu nasıl bişey yapacağına bağlı ama zaten mebin şablonu kısıtlı özellikleri var içeriğe yazıları ve resimleri eklemek yetiyo

fatmazehra' Alıntı:
Bu konuda benim de kafa birazcık karışık... DreamWiever kullanabilirsiniz. Ancak gncelleme, yükleme vs. joomladaki kadar rahat olmayacaktır. meb.k12.tr php desteklemediği için cms kullanamayız :(

meb.k12.tr uzantılı bir web sitesi yapmak zorunda mıız bilginiz var mı?

benim bildiğim kadarıyla böyle bir zorunluluk yok.amaç herkesin okul sitesini ücretsiz bir şekilde yayınlamasını sağlamak.

bildiğim kadarıyla öyle bi zorunluluk yok sonunun k12 olması gerek zaten tüm siteleri kendilerinde barındırmak isteseler serverleri çöker :)

Web Sitesi programlama aşamasında ise tabiki Dreamweaver ama frontpage de olabilir

güncelemme kolay olur çünkü dreamweaverin kendi ftpsi sayesinde düzenleyip kaydettiğniz dosya anında sunucuya gönderilir bu özelliği bircok kişi bilmez..

sayfalar üzerinde direk değişiklik yapmak isteyenlere ise önerim eski adıyla macromedia ama şimdiki firması adobe olduğu için adobe contribute olacaktır..

bu arada hocam bir Cms gibi site hazırlamak tek başlına senelerini alır herhalde sakın öyle birşeye kalkma derim :+1:

Geri