Meb Uzman yardımcılığı sınavı

Kodla Büyü
kizilt07' Alıntı:
furkan35' Alıntı:
slm6713' Alıntı:
evet hocam anakarada calışıyor su an..evet şu durumda yanlızca ankarada calışıyorlarmış.yanlız bana ilerde milli eğitim müdürü yada yardımcısı olmalarına yönelik bi çalışma olabilirmş.hocam valla ortada 20 günlük senelik tatili var 9-6 calışıyorlarmış.başkada sorunuz varsa sorun cevaplayayım?ha bide 3200 net maaşları varmış su an :) bide 5 sene içinde yds den 70 almak gerekmiş eğer alırsa uzman kadrosuna geçicekmiş.

diyelim 70 alamadılar ne olacak?

durumlarına uygun kadroya atanır deniliyor. Ya memur olup bakanlıkta kalır ya da öğretmenliğe geri gönderilir. MErkez kadro olduğu için tüm uzman yardımcıları ankara'da çalışıyor. En son maaş 3250 mesai 9-6 20 gün tatil. 70 yds tez ve yeterlilik sınavı. Çok büyük umutları olanlar varsa ve öğretmenlikte hallerinden memnunlarsa bir daha düşünsünler. Yaz tatilinde öğretmen arkadaşlarınız tatildeyken siz mesai yapıyor oluyorsunuz :))

merak ettigim konulara açıklık getirmişsin teşekkürler.bilmiyorum 3 sene cekilmez gibi uzman yardımcılıgı.ben strese gelemem.o yuzden pek kararsızım.yds,tez yeterlilik...öncesinde seçilmen gerekiyor sonra da sözlü sınav falan filan...caydırıcı hepsi...

Insallah hocalarim hakedenler hakettikleri yerlere gwlir.basvuranlar puanlarini paylasabilir mi acaba sinava ??bekir hocam insallah mulakatta gorusuruz :))

Geri