MEB Uzman Öğretmenlik / Başöğretmenlik Sınavına hazırlık durumunuz

Kodla Büyü

Videoları izledikten sonra MEB Uzman Öğretmenlik / Başöğretmenlik Sınavına ...

• Kullanılan toplam oy
    128
  • Anket kapatılmış .
Bunlara bir de şu şıkkı eklemek lazım.

Sınav iptal edilmeyeceği için paşa paşa sınava gireceğim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ÖBA üzerinden eğitim videolarını tamamlayanların oranı görülebiliyor mu?

öyle ya da böyle bu sınavın iptal edileceğini düşünenlerdenim. o yüzden çalışmıyorum. dediğim çıkarsa da çok pis gülerim. çıkmazsa da uzman olmam olur biter.

Videoları zor bitirdim. Uzun videolar, yaz sıcakları, iki küçük çocuk filan :) Allah'tan sınavdan muafım. Gençlikte hızlı zamanlarımızda yüksek lisansı yapmış olmanın faydasını ilk kez göreceğim sanırım :) Sınava gireceklere başarılar. Herkes kazanır umarım.

Videoları zor bitirdim. Uzun videolar, yaz sıcakları, iki küçük çocuk filan :) Allah'tan sınavdan muafım. Gençlikte hızlı zamanlarımızda yüksek lisansı yapmış olmanın faydasını ilk kez göreceğim sanırım :) Sınava gireceklere başarılar. Herkes kazanır umarım.
Biz sınava girecekler sizi sevmiyoruz :):):)

Sınav örnek soruları yayınlanmış, ben yine de sınava karşıyım.

Ekli dosyalar

• uzmanogretmenlik.pdf
    495 KB · Görüntüleme: 90
Örnek sorular genelde sınav formatından biraz daha kolay olurlar. Bana biraz öğretmenlerin gazını alıp rahatlatmak için alelade hazırlanmış sorular gibi geldi. En azından yorumla yapılacak olan sorular olması umut verici

Örnek sorular genelde sınav formatından biraz daha kolay olurlar. Bana biraz öğretmenlerin gazını alıp rahatlatmak için alelade hazırlanmış sorular gibi geldi. En azından yorumla yapılacak olan sorular olması umut verici
Katılıyorum. Lgs örnek soruları da genelde daha kolay oluyor. Gelen tepkiyi azaltmak için yapılmış bir hamle. Önce örnek soru olmayacaktı, sonra bakan bey örnek soru yayınlayacağız Eylülde dedi, daha Agustos ayında sorular yayınlandı. Bakan bey takmış sınavı yapacağım diye, ama tepkiler durulacak gibi değil.

Örnek sınav soruları da yayınlandı. Soru çözerek hazırlanmaya devam edenlerin sayısı artmıştır.

okula hangi sendikanın temsilcileri gelirse gelsin mutlaka ne zaman uzmanlık sınavı tekrar yapılacak bizde girmek istiyoruz diyenler çıkardı, yani bu sınavı öğretmenlerin çoğu istedi ben şahsen biliyorum

Ebs örnek soruları üyeleri ile paylaştı bende arakladım 😊 ona çalışmak yeterli bence

Metin özdamarlar denemelerinden 90, 96 yaptım. meb sorularından 40'da 39 yaptım ama çanta yayınları 2. bilgi ağırlıklı denemesinde 40. soruda 16 yanlışım olunca yırttım attım gerisini çözmedim. :D

Ben başka bir soru sormak istiyorum. Sizce uzman olmak mantıklı mı? Verecekleri 3000 lira(bakanın ifadesi, ben bu kadar olacağını zannetmiyorum) için alacağımız sorumluluklar ne olacak sizce?

Mesela sınıf rehber öğretmenleri uzmanlar arasından belirlenir derlerse sınava girmemeyi ciddi ciddi düşünürüm.

16 yıl önce yapılmış ama 16 yıl boyunca bir daha yapılmamış bir sınav?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri