Meb Sertifika Bağlantınız Gizli Değil Uyarısı Yardım

Kodla Büyü

Tuna54^

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Sertifikaları talimatlara uygun yüklememe rağmen Bağlantınız Gizli Değil Uyarısı almaktan bıktım. Neti kullanamaz oldum. Ne yapmam gerekir. Bıktırdı artık.

Tuna54^' Alıntı:
Sertifikaları talimatlara uygun yüklememe rağmen Bağlantınız Gizli Değil Uyarısı almaktan bıktım. Neti kullanamaz oldum. Ne yapmam gerekir. Bıktırdı artık.
hocam sertifika yüklediğiniz an artık hiç birşeyiniz gizli değil, meb hattında hiç bir hareketiniz gizli değil, bunları hep söylüyoruz zaten...
aynı şeyleri öğrencilerime de söylüyordum inanmıyorlardı; şimdi android işletim sistemi (tablet yada telefon) söyleyince inanıyorlar...

sertifika yükleyerek bu izlenen ağı kullanmayı kabul ettiniz.

hocam biliyorum. Ama artık bu uyarı yüzünden çoğu siteye giremiyorum. Bu uyarıyı aldığım sitelere nasıl girebilirim. Https de ki s harfini kaldırarak girebiliyordum fakat artık sürekli aynı hata sayfası ekrana gelip duruyor. Sinir bozucu. Telefonumda kota kalmadı telden bağlantı paylaşmaktan.

Sertifikayı sınırlı hesapta iken yüklerseniz engelleme devam ediyor, ama yönetici hesabında yaparsanız sorun olmuyor, ona dikkat edin, sınırlı hesaptayken kurulum yapmayın.

Dün aynı sorunu yaşadım. Sertifika yüklüydü. Bilgisayarın saat tarih ayarları eskiymiş, düzeltince yeniden başlattım ve sorun çözüldü.

Aynı sorunu yaşıyorum. Tarih saat düzeltince giriyor. Bir de arama motoru olarak bing'i kullanırsanız istediğiniz siteye girebiliyorsunuz.

Benim saat tarih de doğru ama neden böyle yapıyor anlamadım. Sertifika da yüklü. Kaldı ki düne kadar gayet normal çalışıyordu. Bir şey yüklemedim de.

Güncelleştirmeyle ilgili sanırım. Son güncelleştirmeyi kaldırdım sorun şimdilik çözüldü.

yoksul' Alıntı:
Benim saat tarih de doğru ama neden böyle yapıyor anlamadım. Sertifika da yüklü. Kaldı ki düne kadar gayet normal çalışıyordu. Bir şey yüklemedim de.

Güncelleştirmeyle ilgili sanırım. Son güncelleştirmeyi kaldırdım sorun şimdilik çözüldü.
bende de durum aynı hocam kamu sitelerinin hiçbirine giremiyorum. nasıl yaptığınızı sorabilirmiyim.

sahbender' Alıntı:
yoksul' Alıntı:

bende de durum aynı hocam kamu sitelerinin hiçbirine giremiyorum. nasıl yaptığınızı sorabilirmiyim.

Vallahi hocam son yapılan güncellemeyi geri aldım. O anda işe yaramıştı ama tekrar etti sorun. Sadece benim bilgisayarımda oluyor sorun. Sertifika yanlış yüklense hiç olmazdı. Birkaç gün kullanınca bağlantınız gizli değil vs deyip google'a falan girmiyor... :shock:

Nod32den olabilir onu deniycem bi de...

Sorun nod32'nin SSL/TLS filtrelemesinden sanırım hocam. Devredışı yapınca sorun çözüldü.Bilinen sertifikalar listesinden google'a izin verince problem şimdilik çözüldü gibi.

Geri