meb sınavlarında puanlar ne zaman sıfırlanıyor

Kodla Büyü
ozahit' Alıntı:
Mantıklı olan bu sisteme bu yıl geçildi. bundan 5 sene sonraki öğretmen bu sistemde 5 yıl çalıştı ise puanı 5 e bölünür. eğer öğretmen bu sistemde 3 yıl çalışmış ise puanı 3 e bölünür böylece 10 yıl sonra göreve başlayan öğretmenle şimdiki öğretmen arasındaki fark giderilmiş olur diye düşünüyorum...
Hocam,

Öncelikli olarak göreve yeni başlayan aday öğretmenlere bundan sonra sınav görevi verilmeyecek. Adaylığı kalktıktan sonra kadrolarının bulunduğu ilçede görev alan öğretmenlerin ortalama puanı ile sınav görevi isteyecekler. Yani çarpma bölme kıdem gibi bir işleme gerek yok.

Habib hocam ortalama puan hesaplanirken sayilari azda olsa merkezi sinavlarda gorev almak istemeyenler ve ucretsiz izinde olanlar hesaba katilmamasi gerekir.

ysartemur' Alıntı:
Habib hocam ortalama puan hesaplanirken sayilari azda olsa merkezi sinavlarda gorev almak istemeyenler ve ucretsiz izinde olanlar hesaba katilmamasi gerekir.
Hocam,

Sınavlarda görev alanların ortalama puanı olacak. Hiç istemeyenler katılmayacak. Ücretsiz izinde olanlar için nasıl bir yol izlenir onu bilemiyorum.

habibocak' Alıntı:
ozahit' Alıntı:
Mantıklı olan bu sisteme bu yıl geçildi. bundan 5 sene sonraki öğretmen bu sistemde 5 yıl çalıştı ise puanı 5 e bölünür. eğer öğretmen bu sistemde 3 yıl çalışmış ise puanı 3 e bölünür böylece 10 yıl sonra göreve başlayan öğretmenle şimdiki öğretmen arasındaki fark giderilmiş olur diye düşünüyorum...
Hocam,

Öncelikli olarak göreve yeni başlayan aday öğretmenlere bundan sonra sınav görevi verilmeyecek. Adaylığı kalktıktan sonra kadrolarının bulunduğu ilçede görev alan öğretmenlerin ortalama puanı ile sınav görevi isteyecekler. Yani çarpma bölme kıdem gibi bir işleme gerek yok.

2002 yılından beridir MEB'deki en büyük sorun kuralların sürekli değiştirilmesi, kuralların lastik gibi sündürülmesi, kurallara uymama ve keyfilik.. Aday öğretmenin sınav görevi alamayacağına dair bir kanun yok. Buna rağmen görev verilmemesinin nedeni ne! Sonuçta bu öğretmenler öyle yada böyle gelecek sene görev almaya başlayacaklar. Değişen hiç bir şey olmayacak. Sıkıntımız burada. Madem böyle bir puanlama sistemine gidildi bırakın sistem işlesin. Sistemin kuralları işlesin, çarklar dönsün. Bunun sonuçlarını 5-10 sene sonra göreceğiz her şey dengesini bulacak. Su akar yatağını bulur. Şu anki puanlama sistemine 30 yıl hiç dokunulmaz ise emekli olan öğretmenlerin hepsinin eşit sayıda görev aldığı görülecektir. İsterlerse puanları 5 yıla bir sıfırlasınlar, isterlerse hiçbir zaman sıfırlamasınlar ancak her ne yapacaklarsa bunu önceden 1-2 yıl önceden duyurarak planlayarak yapsınlar. MEB yaptığı uygulamaları 1-2 yıla bir sürekli değiştiriyor. Hiçbir planlama yapmadan, hiçbir kamuoyu araştırması yapmadan milyonlarca öğretmen,öğrenci,veli vb. insanların hayatlarında değişiklik yapıyorlar. Her değişiklikle eğitimin kalitesi düşüyor. İdareci atamalarını gördük, teog vb. sınavları gördük, Aday-danışman öğretmen uygulamalarını gördük hepimiz. Harcanan emek ile kazanılan fayda arasındaki oran dengesiz, yani uygulamalar verimli olmadı. Her gelen bakan hiç düşünmeden iş yapıyor, sıkıntısını tüm ülke çekiyor.

Bana görev verip iptal ettiler ama 200 puanı geri almadılar yardım masasına yazdım kapı duvar bana emekli olana kadar zaten görev gelmez...

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

habibocak' Alıntı:
Hocam,

Buda mantıksız hocam. Bu sistemle 10 sene sonra yeni atananlardan eskilere sıra gelmez. Yeni atananlar zaten doğuda başlıyor. Oranın ortalama puanı hep düşük olacak zaten. Bu kişi oranın ortalama puanını alıp 1 sene sonra atıyorum ankaraya geldiğinde ankarada yıllardır çalışanlardan çok çok daha az puanı olacak. Ben 10 senede 3000 puan yaptıysam doğudan gelecek yeni öğretmen 500-600 puanla bana 7-8 sene görev çıkmasını engelleyecek.

Bu sene tc kimlik numaram 5 ile başladığı ilk görevlendirmelerde görev alamadım. Herkesin puanı 0'dan başladığı için tc kimlik numarasının ilk rakamına göre verildi. Hadi ona eyvallah dedik. Sonraki görevlendirmelerde milletin puanları az çok şekillendi benim hala 0'dı dedim bana çıkar görev yine çıkmadı. Ben bu sistemi anlamadım. 60 puanı olan arkadaşıma çıktı bana çıkmadı. Velhasıl isterse sıfırlanabilir. Benim puanım hala 0. Ben bu işten ümidimi kestim.

Asıl sorunun biri de SINAV yapılan okullar da komisyon da görev alan idarecilerin puanlarının yükselmemesi. 10 tane sınav komisyonun da görev alan isteğinin puanı sıfır ben 1 tane aldım 75. Sınav başka okulda yapılınca idareci arkadaşa görev çıkıyor bana çıkmıyor. Habip Hocam bu durumun da düzeltilmesi gerekli.

cexen' Alıntı:
Bana görev verip iptal ettiler ama 200 puanı geri almadılar yardım masasına yazdım kapı duvar bana emekli olana kadar zaten görev gelmez...

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İl/İlçe MEM ile görüşün. Yardım Masasına onlar yazsın yada modülü yazan arkadaşa onlar ulaşabilir.

her_dem' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
Hocam,

Buda mantıksız hocam. Bu sistemle 10 sene sonra yeni atananlardan eskilere sıra gelmez. Yeni atananlar zaten doğuda başlıyor. Oranın ortalama puanı hep düşük olacak zaten. Bu kişi oranın ortalama puanını alıp 1 sene sonra atıyorum ankaraya geldiğinde ankarada yıllardır çalışanlardan çok çok daha az puanı olacak. Ben 10 senede 3000 puan yaptıysam doğudan gelecek yeni öğretmen 500-600 puanla bana 7-8 sene görev çıkmasını engelleyecek.
Hocam,

Sistem sadece İl/İlçe bazlı değil Türkiye genelini düşünerek çalışmaktadır. İlçesinde hiçbir sınav yapılmayan birisi sınav yapılan bir ilçeye tayini çıktığında sınav göre alması bence gayet mantıklı. Onların yerine kendinizi koyup düşünün. Siz 10 yılda 15 tane görev almışken onlar hiç almadılar.

pisagorean' Alıntı:
Bu sene tc kimlik numaram 5 ile başladığı ilk görevlendirmelerde görev alamadım. Herkesin puanı 0'dan başladığı için tc kimlik numarasının ilk rakamına göre verildi. Hadi ona eyvallah dedik. Sonraki görevlendirmelerde milletin puanları az çok şekillendi benim hala 0'dı dedim bana çıkar görev yine çıkmadı. Ben bu sistemi anlamadım. 60 puanı olan arkadaşıma çıktı bana çıkmadı. Velhasıl isterse sıfırlanabilir. Benim puanım hala 0. Ben bu işten ümidimi kestim.
Sizin puanınız 0 iken 63 puanlı birine çıktıysa ilçe mem ile görüşüp duruma itiraz edebilirsiniz. Mutlaka size yardımcı olacaklardır.

hakansia' Alıntı:
Asıl sorunun biri de SINAV yapılan okullar da komisyon da görev alan idarecilerin puanlarının yükselmemesi. 10 tane sınav komisyonun da görev alan isteğinin puanı sıfır ben 1 tane aldım 75. Sınav başka okulda yapılınca idareci arkadaşa görev çıkıyor bana çıkmıyor. Habip Hocam bu durumun da düzeltilmesi gerekli.
Bu noktada haklısınız Hocam. Durumu ilgili arkadaşa bildiririm.

Geri