MEB Sınav Görev Dağılımı Yapıldı mı_

Kodla Büyü
Belli değil
İlk yerleştirme için onay tarihini bir gün uzatmışlar
Çözemedikleri bir sorun olmalı

Ekli dosyalar

• IMG_3253.jpeg
    IMG_3253.jpeg
    103.9 KB · Görüntüleme: 241
liyatkatsizlik maalesef her yerde. onun yeğeni bunun kuzeni, şunun komşusu........ yine de idare ediyorlar :)

Hiç bir meb sınavında görev almadım. Puan sıfır. İlk yerleştirmede görev çıkmamış.
Düzeltme: mesajı yazdığımda görev yoktu. Şimdi tekrar baktım görev gelmiş

Son düzenleme:
Açik söyliyeyim, sistem puanla çalışıyor. Torpil imkansız gibi. Benim okulda 3-4 yıldan beri görev almayanlar var. Onlar tercih etse bizim şansımız kalmıyor.
Başkan ve gözetmen görevlendirmesinde topil morpil yok.
Sadece müdür ve müdür yardımcılarının görev aldığı komisyonlar ayrı işliyor diye biliyorum.

Açik söyliyeyim, sistem puanla çalışıyor. Torpil imkansız gibi. Benim okulda 3-4 yıldan beri görev almayanlar var. Onlar tercih etse bizim şansımız kalmıyor.
Sadece müdür ve müdür yardımcılarının görev aldığı komisyonlar ayrı işliyor diye biliyorum.
Hocam peki e-sınavda bu durum geçerli mi? Bir de bilişim öğretmenleri e-sinav da başkan ve gözetmen olamaz diye bir madde var mı?

....
Düzeltme: mesajı yazdığımda görev yoktu. Şimdi tekrar baktım görev gelmiş hocam. Teşekkürler bilgilendirme için.

Son düzenleme:
Hocam peki e-sınavda bu durum geçerli mi? Bir de bilişim öğretmenleri e-sinav da başkan ve gözetmen olamaz diye bir madde var mı?
Evet geçerli. Ne öğretmeni olduğunuzun bir önemi yok. Sadece 2 grup var. Birincisi başkan, gözetmen, ikincisi e sınav izleme uygulama sorumlusu. Herbirini kendi içinde değerlendiriyor diye biliyorum..
Burada dikkat edilmesi gereken seçtiğiniz saatte sınav varsa o saate işaret koymuş öğretmenler kendi içinde değerlendiriliyor.
Görev alma ihtimalinizi arttırmak isterseniz "Res'en görev kabul ederim" seçmeniz yeterli olacaktır.

Konuyu bilen arkadaşlar eksik veya yanlış yazmışsam düzeltin.

Geçen yıl bizim ilçede e-sınav merkezi açıldığında önceden başka yerde görev aldığım için sistemin nasıl çalıştığını bildiğimden bana ilk aylarda 4-5 görev çıktı. Puanım da arttı. Bu puandan dolayı LGS de sınav görevi çıkmadı. Sonra herkes e sınava başvurduğu için bana 6 ay boyunca hiç çıkmadı. Bu dönemde ben istemedim.

benim e sınavdan puan yüksek çıkmamasını anlıyorum da okulda 2 öğretmen var. ikisinin de puanları sıfır. birine durmadan e sınav çıkıyor reddediyor diğer hafta yine çıkıyor. bu öğretmene lgs de çıktı. diğer öğretmene ne e sınav çıkıyor ne de lgs çıktı. algoritmayı bana biri anlatsın arkadaş

benim e sınavdan puan yüksek çıkmamasını anlıyorum da okulda 2 öğretmen var. ikisinin de puanları sıfır. birine durmadan e sınav çıkıyor reddediyor diğer hafta yine çıkıyor. bu öğretmene lgs de çıktı. diğer öğretmene ne e sınav çıkıyor ne de lgs çıktı. algoritmayı bana biri anlatsın arkadaş
Puanı sıfır olmasına rağmen görev çıkmıyorsa ihtimaller; kadrolu aday öğretmendir, görev yasaklıdır(MEBBİS sınav işleri modülünde yazar böyle bir durumu varsa), e-sınav görevli işlemleri sayfasından e-sınav görev istiyorum tikleyip görev almak istediği gün ve saatleri seçip kaydetmemiştir, sınav işlemleri sayfasında tebliğ-tebellüğ edilmesi gereken belgeleri teker teker açıp tebellüğ etmemiştir, görev çıkmış ama süresi içinde onaylamamıştır (SMS gelmeme ithimaline karşı MEBBİS 'e girip bakmamıştır). Puan eşitliği olan görevlilerde bir önceki senenin toplam puanı daha düşük olan görevli önceliklidir. Bir görevli, görev çıkıp reddederse puanı da iade edilir yani puan eklenmez. Bir görevli sene başından beri hiç görev almazsa puanı hep sıfır kalır örneğin 11. ayda görev istemeye başlarsa puanı sıfırdan başlayacağı için uygun sınav da varsa muhtemelen her hafta görev çıkacaktır. Sene başında puanlar sıfırlanır. Senenin son haftasında görev çıktığına dair SMS alısanız ama görev onaylama butonunu göremezseniz; onaylama sayfasında bir sonraki yılı seçmelisiniz. E-sınav için konuşursak sistem Cuma günü sabahları otomatik dağıtıyor ve görevlilere Cumartesi günü akşam bitimine kadar olması lazım onaylama süresi veriyor. Diyelim ki 100 görevliden 20 'si onaylamadı, Pazar günü tekrar otomatik dağıtıyor ve bu şekilde en son p.tesi sabahı resen işaretleyenler içinden dağıtıyor. Resen görev çıktıysa onay yoktur, otomatik olarak onaylamış kabul ediliyorsunuz. Diyelim ki 5 kişi işleri çıktığı için görevini iptal ettirmek istedi; sınavı yürüten il-ilçe MEM sınav hizmelerini aradığında son gün son saatler olmamak kaydıyla görevleri iptal ederler ve boş kalan yerlere muhtemelen kendilerinden başlayarak tanıdığı bildiği kişileri arayıp boşlukları doldururlar(pazartesi gününe kadar kimse sisteme müdahale edemez). Bu aşamada ildeki yüzlerce hatta belki birkaç bin öğretmen içinden puan sırasına göre veya rastgele öğretmen arama ihtimalleri yok ki zaten ellerinde öğretmenlerin iletişim numaraları da bulunmamaktadır, dediğim gibi daha önceden iletişim halinde oldukları-bildiği kişilerden hızlıca bulma yoluna giderler. Resen görev alan bu görevlilere de normal sınav puanı eklenir yani bir sonraki haftaya yine puan olarak dezavantajlı başlarlar. Resen görev alma üst limiti yanlış hatırlamıyorsam senede 8 dir, yıllık toplam e-sınav üst limiti 20 'dir(Lgs vb. diğer merkezi sınavlar bu sayıya dahil mi bilmiyorum).

Umarım detaylıca açıklayabilmişimdir.

3 yıldır hiçbir meb sınavında görev çıkmıyor. Lokasyon ankara
Tüm olasılıkları düşünmemiz mi gerekiyor?
1 - Sınav için başvuru yapmıyorsunuzdur
2 - Sınav için başvuru aşamasında kaydet düğmesine basmıyorsunuzdur
3 - Görev çıkıyor ama zamanında siz onaylamıyorsunuzdur
4 - Görev ihmali vb... sebeplerden ötürü ceza almış olabilirsiniz
5 - mebbis sisteminde hatalı bilgileriniz bulunabiliyordur
...
eğer sınav görevlendirme istatistiklerinizi ve e sınav görevlendirme ekran fotoğrafınızı paylaşırsanız daha net bilgiler söylenebilir.
Örneğin sizin aktif ve bir önceki yıl puanınız kaç iken, görev başvurusunda bulunduğunuz bir sınava, en az ve en fazla kaç puanla görevlendirme yapılmış vb.... bilgileri görebiliriz bu sayede

Bu sene bence başka bir iş var (Dolap çeviriyorlar demiyorum geçmiş senelere göre bir farklılık demek istediğim.) Benimde puanım sıfır. Ceza yok. Tebellüğler tamam. geçen senede sadece 2 oturum LGS var 188 puan. Ama görev çıkmadı. Hasılı her sene okuldan her arkadaşa neredeyse istisnasız görev çıkar hatta görevli bulamazlar sonrasında resmi yazıyla görevli olmak isteyen varsa T.C. göndersin diye söylenirdi. Şimdi görev çıkmamasına şaşırdım açıkçası. Benim gibi Aynı durumda olan ve görev çıkmayan başka arkadaşlarda var. Aklıma gelen seçenekler:

Seçenek 1 : Sınava giren öğrenci sayısı bu sene az
Seçenek 2: Sürümden kazanmak için öğrencileri 2şerli oturtacaklar.:D
Seçenek 3: Maliyeti düşürmek için her salona sadece bir görevli atanabilir.:D

Bu sene bence başka bir iş var (Dolap çeviriyorlar demiyorum geçmiş senelere göre bir farklılık demek istediğim.) Benimde puanım sıfır. Ceza yok. Tebellüğler tamam. geçen senede sadece 2 oturum LGS var 188 puan. Ama görev çıkmadı. Hasılı her sene okuldan her arkadaşa neredeyse istisnasız görev çıkar hatta görevli bulamazlar sonrasında resmi yazıyla görevli olmak isteyen varsa T.C. göndersin diye söylenirdi. Şimdi görev çıkmamasına şaşırdım açıkçası. Benim gibi Aynı durumda olan ve görev çıkmayan başka arkadaşlarda var. Aklıma gelen seçenekler:

bana da sınav görevi çıkmadı 12 yıllık öğretmenim görev puanım 0 yukarıdaki arkadaş gibi fakat ne hikmetse büyükşehir de görev çıkmadı. bende anlamlandıramadım. il milli eğitim ve ilçe milli eğitimi aradım bakanlık merkezi yapıyor biz karışamayız dediler. arkadaşların çoğuna çıkmış ama. sisteme bakıyorum görevlendirme istatistiklerinde de bir şey göremiyorum. yani şu sebeple yerleştiremediniz gibi bir ibare de yok.

Tüm olasılıkları düşünmemiz mi gerekiyor?
1 - Sınav için başvuru yapmıyorsunuzdur
2 - Sınav için başvuru aşamasında kaydet düğmesine basmıyorsunuzdur
3 - Görev çıkıyor ama zamanında siz onaylamıyorsunuzdur
4 - Görev ihmali vb... sebeplerden ötürü ceza almış olabilirsiniz
5 - mebbis sisteminde hatalı bilgileriniz bulunabiliyordur
...
eğer sınav görevlendirme istatistiklerinizi ve e sınav görevlendirme ekran fotoğrafınızı paylaşırsanız daha net bilgiler söylenebilir.
Örneğin sizin aktif ve bir önceki yıl puanınız kaç iken, görev başvurusunda bulunduğunuz bir sınava, en az ve en fazla kaç puanla görevlendirme yapılmış vb.... bilgileri görebiliriz bu sayede
Hocam söylediklerinizin hiçbiri olmamasına rağmen görev gelmedi. Hayırlısı olsun. Yine de teşekkür ederim

Benim puan da sıfır, bir sene önceki puanım 133. 1 senedir MEB sınavlarında görev çıkmıyor. LGS sınavında bana görev çıkmadı dediğimde okuldakiler bile şaşırdı, isteyen herkese çıkmış. Herhangi bir ceza yok, bütün tebellüğler yapılmış vaziyette. Bu sene değişik bir durum var ama çözemedim :)

Benim puan da sıfır, bir sene önceki puanım 133. 1 senedir MEB sınavlarında görev çıkmıyor. LGS sınavında bana görev çıkmadı dediğimde okuldakiler bile şaşırdı, isteyen herkese çıkmış. Herhangi bir ceza yok, bütün tebellüğler yapılmış vaziyette. Bu sene değişik bir durum var ama çözemedim :)
ilcede bu islere mebbis yoneticisi vs bakiyordur yani bilisimle ilgili biri vardir illa, bu islerin basinda
kendisini bir ziyaret ederseniz neticede bilisim ogretmeni cikacak büyük ihtimalle
en azindan neye istinaden cikip cikmadigini soyleyecegini düsünüyorum, zira meslektas ve ayni bransda oldugumuz icin illa mantikli bir sey soyleyecegini düsünüyorum.

Geri