Meb Mail Problemi

Kodla Büyü

bshark

Seçkin Üye
Seçkin Üye
çok uzun süredir web tabanlı mail sisteminde gelen maillerin hiç biri gözükmüyor. ayrıca outlook tanımlı 4 bilgisayarımızda da ayarları doğru yapılandırdığım halde sisteme girse de gelen mailleri göremiyoruz. problem nedir acaba ya da iletişime geçebileceğimiz bir yol var mı? (mail gönderdim cevap gelmedi)

habibocak' Alıntı:
Şu anda çözülmüş olması lazım.
Hocam bu sorunun neyden kaynaklandiğını biliyor musunuz?
Geçen ayın 8 ve 9 uda
Bu ayın da 8 ve 9unda mail server inda problem vardı bizim okul dahil ilçedeki 10 okulun. Diğerlerinde sorun yok.

Yazışmalar outook üzerinden yapıldığı için sıkıntı yaşadık

Sanirim serverlerdan birinde sorun oluyor ona bağlı olanara erişim olmuyor.

Bizim il de bimiyormuş neyden kaynaklandığını...

Bakanlıkta bu sorunu neyden kaynakladığnı bilen var mıdır ki?

Hocam,

Söylediğiniz gibi. Sunuculardan birinde sorun vardı.

Çözülmüş olması lazım. Sorun hala devam ediyorsa Bakanlıktaki arkadaşlara tekrar bildirelim.

Hocam eskisehir de sorun devam ediyor cogu zaman calismiyor.evrak kayit takip diye bir programdan aliyoruz e postalari

Hocam ayarları yaparken e postaların server da belirli bir süre saklanması ayarını seçin. arada bir posta.meb.k12.tr/ adresinden giriş yapıp oradan mailleri silin. diğer türlü outlook kurduğunuz bilgisayarlar dahil olmak üzere e posta önce hangisinde açılırsa kaydı ondan kalıyor diğerlerine e posta düşmüyor yani siliniyor. ben bu ayarla sorunu çözdüm ve mümkünse tek bilgisayardan e postaların kontrolünü sağlamakta fayda var.

Arkadaşlar,

E-Posta sisteminde problem giderilmiştir. Hala sorun yaşayan okullarımız varsa şifre değişikliği işlemi yaparlarsa sorun kalmaz.

okulunuzun bulunduğu il milli eğitim müdürlüğü ile irtibata geçip yardım alın hocam yetkililer yardımcı olacaktır.

Geri