meb.k12.tr UYUMLU (5 Dk.da) Resim Albümü Oluşturma (html)

Kodla Büyü

selcuk_hoca

Aktif Üye
Mesajlar
201
ARKADAŞLAR SAATLERİNİZİ HARCAYIP RESİM ALBÜMÜ OLUŞTURMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ DÖNEMLER OLMUŞTUR MUTLAKA. SİZE 5 DK DA 100 LERCE RESİMDEN OLUŞAN ALBÜMLER HAZIRLAYIP FTP NİZE DİREK ATABİLECEĞİNİZ BİR YÖNTEMDEN BAHSETMEK İSTİYORUM. ÜSTELİK BOYUTLARINI SİZ AYARLAYINIZ.

YÖNTEM: 1
1- KENDİ FTP NİZDE RESİM ALBÜMÜ
UYGULAMA. AŞAĞIDA İNDİRDİĞİNİZ JALBÜM PROGRAMINI BİLGİSAYARINIZA KURUN. ARDINDAN PROGRAM TÜRKÇE OLDUĞU İÇİN İSTEDİĞİNİZ SİTİLİ VE RENGİ SEÇEREK RESİM ALBÜMÜNÜZÜ OLUŞTURUN. (3DK NIZI ALACAKTIR.) ALBÜM OLUŞTURMA BİTTİĞİNDE PROGRAMI KAPATIN. PROGRAM BELGELERİNİZİN İÇİNDE MY ALBUMS ADINDA KLASÖR OLUŞTURACAKTIR. KLASÖRÜN İÇİNDEKİ ALBUM ADLI KLASÖRÜ KOPYALAYIP MASAÜSTÜNE TAŞIYARAK İÇERİNDEKİ index.html Yİ DREMWEAWER İLE DÜZENLEYİP KLÖSÖRÜ FTPNİZE ATIP İLGİLİ SAYFALARA BAĞLAYABİLİRSİNİZ. GERİSİ ÇORAP SÖKÜĞÜ GİBİ GELECEKTİR.

İLK VERDİĞİM ÖRNEKTE BEN index.html yi DREAMWEAWER LA AÇIP 5 ADET MENÜLERİNİ TÜRKÇE YAPTIM. 1 DK MI ALMADI . ZATEN TOPLAM 5 MENÜ İSMİ VAR. OYNAT , İLERİ , GERİ, EKRAN AYARI , DURDUR , KAPAT :)

ÖRNEK 1: 62 RESİMDEN OLUŞAN VE BOYUTU 900*480 OLAN RESİMLERDEN HAZIRLANMIŞ BU ÖRNEK SAYFA İÇERİSİNDE 2MB LIK MÜZİK DOSYASIDA OLMASINA RAĞMEN TOPLAM :5MB YER KAPLAMAKTADIR. :)

ÖNİZLEME : http://mollahamza.meb.k12.tr/resimler/album/index.html

YÖNTEM: 2
2- JALBÜM PROGRAMINI KURDUKTAN SONRA PROGRAM ÜZERİNDEN YADA İLGİLİ SİTE ÜZERİNDE ÜYE OLUN. SİZE 500MB FOTOGRAF ALANI SAĞLAYACAKTIR. YUKARIDAKİ GİBİ ALBÜMÜNÜZÜ PROGRAMLA OLUŞTURDUKTAN SONRA YÜKLE SEÇENEĞİNİ TIKLAYARAK PROGRAMIN SONLANMASINI BEKLEYİN (5DK SÜRMEZ) ÜSTELİK HD GÖRÜNTÜSÜNDE SEÇEBİLİYORSUNUZ. YÜKLEME BİTTİĞİNDE SİZE URL YADA SİTENİZE GÖMMEK İSTİYORSANIZ İLGİLİ KODLARI VERECEKTİR.

ÖRNEK 2 : BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ OLDUĞUM İÇİN YAZ SPOR OKULLARININ SİTESİNE BU ŞEKİLDE ALBÜM YAPMIŞTIM. 1.5 GBLIK RESİM VAR :) HALBUKİ SİTENİN KAPASİTESİ 100MB :)

ÖNİZLEME : http://gebzeyazokullari.jalbum.net/
SİTE İÇİNDE ÖNİZLEME : http://www.gebzeyazokullari.com/fotovideo.html

PROGRAMI İNDİR : http://www.gezginler.net/indir/jalbum.html

BU PROGRAMI BİLDİĞİNİZİ BİLİYORUM AMA ÇOK ŞEYLER DEĞİŞTİRDİKLERİNİ BİLMİYOR OLABİLİRİSİNİZ.
BEN ESKİ SÜRÜMÜNÜ KULLANIYORUM. YENİ SÜRÜMDE MÜZİKTE EKLİYEBİLİYORSUNUZ. İNCELEMENİZDE TAVSİYE VAR
 
artık site evraklarından arşiv şişti...kaç tane resim programı kaç tane diğer programlardan var say say bitmez :)
 
ön izleme için verdiğiniz http://gebzeyazokullari.jalbum.net/ linkinde kick box resimlerini görünce duygulandım. çünkü resimlerdeki İsmail ALTAY VE Serdar SUCİ Hocalarımla uzun süre antremanlara katılmıştım.. ah gençlik ah nerdesin şimdi yolda zor yürüyorum :++:
 
Hocam bu aralar bakıyorum çok paylaşımcısın sağol ellerine sağlık... :alkis:
 
:alkis: abone oldum başlığa mutlaka lazım olacak
teşekkür ederiz hocam
 
hocam paylaşım için çok teşekkürler
1-bu proğramla yaptığımız album yerel de çalıştı fakat mebin sunucusuna yükleyince çalışmadı
2-müziği nasıl ekleriz biraz anlatırmısınız
 
fakmanca' Alıntı:
selçuk hocam müsaitseniz cevaplar mısınız

HOCAM J ALBÜM PROGRAMI İLE RESİM ALBÜMÜNÜZÜ OLUŞTURDUKTAN SONRA BELGELERİM KLASÖRÜNÜZÜN İÇİNE MY ALBUM ADI ALTINDA KLASÖR OLUŞTURULACAKTIR. O KLASÖRÜN İÇİNDE SADECE ALBUM YAZAN KLASÖRÜ KOPYALAYIN SONRA ONU MASA ÜZERİNİZE YAPIŞTIRIN. SONRA O ALBUM KLASÖRÜ İÇİNDEKİ index.html Yİ DREAMWEAWER İLE AÇIN DÜZENLEYİN. SONRA SİTENİZİN FTP SİNE ATIP GEREKLİ YÖNLENDİRMELERİ YAPIN. BEN ÖYLE YAPIYORUM. DİKKAT ETTİYSEN http://mollahamza.meb.k12.tr/resimler/album/index.html ÇALIŞIYOR.
ENGEL FALAN YOK YANİ.

BU ARADA MÜZİĞİ ŞÖYLE YAPTIM. ÇALMASINI İSTEDİĞİM MÜZİĞİ SWF YE ÇEVİRİP. FLASH MÜZİK OLARAK albüm klasörü içindeki index.html ye gizledim. sürekli otamatik çalıyor. MP3 OLARAK ATSAYDIM SAYFAYI YAVAŞLATIRDI.
 
Geri
Üst