meb.k12.tr outlook sorunu

Kodla Büyü

berkekaya

Seçkin Üye
Seçkin Üye
meb mail outlook ta kullanan ark. ben bir türlü mail alamıyorum.port 110 ve 587 mailpop.meb.k12.tr diğer ayarlarda doğru olarak biliyorum ama gönder al dediğimde gelen mail yok.sorun nereden kaynaklanabilir.

Aynı hesap birden fazla kişinin bilgisayarında outlook'ta kuruluysa almaz hocam. Diğer bilgisayarlardaki hesapları kaldırman lazım...

özellikler/sunucular kısmından "sunucum kimlik doğrulamasını gerektiriyor" bölümünü de aktif edip denediniz mi?

hocam aynı sorun bende de var. İki gündür uğraşıyorum ayarları yaptım ama mail alıp göndermiyor. bir yerde bir eksik var ama nerede bulamıyorum. yardım lütfenn

oda aktif hocam ama hata veriyor

[email='xxxxxxx@meb.k12.tr]'xxxxxxx@meb.k12.tr[/email] - Alınıyor' görevi bir hata bildirdi (0x800CCC0F) : 'Sunucu bağlantısı kesildi. Bu iletiyi almaya devam ederseniz, sunucu yöneticinize veya Internet servis sağlayıcınıza (ISS) başvurun.'

posta kutusu dolu olduğu için mail alımı ve gönderimi durdurulmuş
posta kutusunu boşaltınca calıştı
bilginize

aynı problem bende de var bıktım inanınki iki de bir mail gitmiyor gelmiyor diye çağrılmaktan , bulan varsa çözümü lütfen söylesin :verymad:

hocam kovancilar.meb.gov.tr adresinde duyurular bölümüne bakarsanız detaylı bir şekilde anlattım nasıl tanıtılacağını...Umarım işinize yarar..Kolay gelsin

Hocam kurulumda sıkıntı yok aynen anlatıldığı gibi, fakat ne zaman gönder al yap yada arada bir aç kapat sapıtıyor. Sürekli hata sürekli

hocam bizde de aynı sıkıntı vardı.
mail kutusu dolmuş.
Gmail 'den içe aktar yaptım, alınan mesajları sunucudan sil diye de işaretledim :D
tüm mailleri Gmaile çekti kutu boşaldı. ondan sonra Outlook düzgün çalışmaya başladı.
memurada açıverdim. bunlar geçen haftadan dolan gelmeyen mailler diye.
oradan tek tek indirdi çıktı aldı.

Sonra Gmail içe aktar kısmından okulu sildim. Tekrar dolarsa aynı işlemi tekrarlayacağım :D

normailde dolmuyordu ama, bir günde 30-40 tane yazı gelmiş ekleriyle , MEM iyi çalışıyor maşallah :D

gmail de yapmaya çalıştım" mailpop.meb.k12.tr adresine ulaşmada bir hata oluştu" giye hata veriyor.olmuyor olmuyor

berkekaya' Alıntı:
gmail de yapmaya çalıştım" mailpop.meb.k12.tr adresine ulaşmada bir hata oluştu" giye hata veriyor.olmuyor olmuyor

kullanıcı adı ve şifrede hata olma ihtimali var mı hocam.
mail.meb.gov.tr den giriş yapabiliyor musunz.

o zaman hocam pop3 sunucularında sıkıntı olma ihtimali var ,
ne zamandır giriş yapılamıyor acaba

hocam meb maile zor giriyorduk , bugün outlook kuralım dedik ama bir türlü olmuyor..

Geri