Meb.k12.tr altyapısına geçen Okul Siteleri

Kodla Büyü
alpi' Alıntı:
flashoreal' Alıntı:
alpi' Alıntı:
şimdi baktım tarihçemiz sayfasında iken okulumuza tıklayınca içeriklerde arıyor ve bulamıyor hata veriyor sorunu cözdum hocam linki değiştirsim
önce link : okulumuz_hakkinda.html
sonra link. http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyal ... kinda.html

yaptım artık hata vermiyor

linkleri nereden değiştirdiniz hocam? bende de sorun var

hocam normal chrome siteyi açtım link üzeinde sağ tıkla url yi kopyala sonra panelden menu kısmında isteğiniz menuya linki yapıştırıın hocam

OKULUMUZ HAKKINDA KISMINDA DÜZENLEME YERİ YOK NASIL YAPTINIZ ARKADAŞLAR BENDE AYNI HATA VAR VE DÜZELTEMEDİM DAHA AÇIKLAYICI ANLATIRMISINIZ?

http://kureybo.meb.k12.tr/Öğretmenlerimiz kısmını şimdilik böyle yaptım. Ama tüm öğretmenlere link verip bi sayfada tanıtmak istiyorum. Resme link vereceğim sayfada oluşturuyorm ama oluşturduğum sayfaya resimden köprü yapamıyorum?

shemonster' Alıntı:
alpi' Alıntı:
flashoreal' Alıntı:
alpi' Alıntı:
şimdi baktım tarihçemiz sayfasında iken okulumuza tıklayınca içeriklerde arıyor ve bulamıyor hata veriyor sorunu cözdum hocam linki değiştirsim
önce link : okulumuz_hakkinda.html
sonra link. http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyal ... kinda.html

yaptım artık hata vermiyor

linkleri nereden değiştirdiniz hocam? bende de sorun var

hocam normal chrome siteyi açtım link üzeinde sağ tıkla url yi kopyala sonra panelden menu kısmında isteğiniz menuya linki yapıştırıın hocam

OKULUMUZ HAKKINDA KISMINDA DÜZENLEME YERİ YOK NASIL YAPTINIZ ARKADAŞLAR BENDE AYNI HATA VAR VE DÜZELTEMEDİM DAHA AÇIKLAYICI ANLATIRMISINIZ?

aynen. Bir tane de ben Okulumuz Hakkında öğesi ekledim. Şimdi onu da silemiyorum. Müdahele ettirmiyor.

Eslivya' Alıntı:
can61' Alıntı:
aysugul' Alıntı:
arkadaşlar banner kısmında okulun adı ilköğretim okulu olarak geçiyor,ortaokul olması lazım. ne yapabilirim yardımcı olabilecek arkadaş varmı. sanırım bu sorun eski kurum koduna ait mail adresini kullandım(yeni kurum kodunu kabul etmeyince) ondan kaynaklandı.
Aynı sorun bende de var hocam teknik destek kısmından yazdım ancak henüz cevap gelmedi. Çözüm bulabilirsem paylaşırım.

Bende de tam tersi. Ortaokul ve ilkokul bizde ayrılmadı. Ortaokul kurum koduyla adresi aldım ve ortaokul yazıyor sitede. İlkokul için de ayrı mı almam gerekiyor acaba? İlkokul ortaokul karışık olanlar ne yaptı?
Sayfalarca mesajlar yazıldı ama incelediğim kadarıyla soruma cevap bulamadım.
kurum kodu veritabanında hangi kuruma karşılık geliyorsa okul ismi olarak o gözüküyor. ilköğretim okulu kodlarını kullanmamak gerekir bence. ilkokul için ilkokul kurum kodu ortaokul için ortaokul kurum kodu kullanılmalı. belki bir süre sonra ilköğretim kodları devre dışı kalacak ve siteler de silinecek. emeklerinizin boşa gitmemesi için buna dikkat etmeli...

Biz ilköğretim okulu iken ilkokul ve ortaokul olarak bölündük. İkisi bir arada devam ediyoruz. Eski kurum kodumuzla açılan alanda kullanıcı bölümüne girince kalan süre gibi bir bilgi var ve her gün azalıyor. Dün 84 idi bugün 83 olmuş. Destek mesajına hangi kurumlar için alan açacağımızı sorduk eskisi devam edecek mi dedik. Cevap: Her iki kurum kodu için de ayrı ayrı alan açıp site hazırlayacaksınız yazmışlar. Ben de eski kurum adına bir işlem yapmayacağım. Yeni kurum kodları ile alan alıp iki site yapacağım ancak sadece birini sürekli güncelleyeceğim. Bir de eski kurum koduna ait mail hesabı kapandığı için zaten oraya atılan mesajlara ulaşma şansımız da yok.

siyanur86' Alıntı:
http://kureybo.meb.k12.tr/Öğretmenlerimiz kısmını şimdilik böyle yaptım. Ama tüm öğretmenlere link verip bi sayfada tanıtmak istiyorum. Resme link vereceğim sayfada oluşturuyorm ama oluşturduğum sayfaya resimden köprü yapamıyorum?
hocam ortaoklun sıtesınde sınıf ogretmenlerı lınkı ne gezıyor :mrgreen:

bizim okul ortaokul ilkokul diye ayrıldı aynı binada biri sabahçı biri öğleci. şimdi eski okul sitesini bu sisteme çeviriyorum. ocak 1 de bu yaptığım site silenecek mi. İlla ortaokul ilkokul diye iki site yapmamız gerekiyor mu?

kuyakar ve estek hocam teşekkürler... Ben de ikisi için ayrı ayrı alayım. Zaten dediğiniz gibi eski kurum kodunu kullanmak mantıklı değil.

Arkadaşlar eskı kurum kodları ıle almayın yenı kurum kodları ıle alın sıtelerınızı sorun cıkmasın Aralık 30 dan sonra

Pekiyideeee....
Arama motorlarında gitti bizim okulun sitesi...
Hep eski web adresi çıkıyor veee meb bu adresi barındırmıyor diyor. Yeni sitenin arama motorlarında çıkması için ne yapacaz...

eski ftp şifresiyle girilecek diyor alana giremiyorum acil yardım şifremi unuttum butonu çıkıyor

Çağrı1' Alıntı:
eski ftp şifresiyle girilecek diyor alana giremiyorum acil yardım şifremi unuttum butonu çıkıyor
hocam sıfremı unuttum lınkıne tıklayın o sızı yonlendırcek emaıl adresınızı bır lınk gonderıcek ordan tekrar sıfre belırleyıp halledebılırsınız

Arkadaşlar bu yeni mebk12tr sitesinde benim her yaptığım menu yada eklediğim bağlantı gözükmüyor siteyi yayınladığımda.Bağlantıları farklı bi bölümdenmi yapıyorsunuz?mesela idareci ekliyorum galeriye foto da attm ordan almama rağmen güncelleme için bastığımda fotoyu eklememiş gibi gözüküyor.Yardım lütfen.

kuyakar' Alıntı:
Eslivya' Alıntı:
can61' Alıntı:
aysugul' Alıntı:
arkadaşlar banner kısmında okulun adı ilköğretim okulu olarak geçiyor,ortaokul olması lazım. ne yapabilirim yardımcı olabilecek arkadaş varmı. sanırım bu sorun eski kurum koduna ait mail adresini kullandım(yeni kurum kodunu kabul etmeyince) ondan kaynaklandı.
Aynı sorun bende de var hocam teknik destek kısmından yazdım ancak henüz cevap gelmedi. Çözüm bulabilirsem paylaşırım.

Bende de tam tersi. Ortaokul ve ilkokul bizde ayrılmadı. Ortaokul kurum koduyla adresi aldım ve ortaokul yazıyor sitede. İlkokul için de ayrı mı almam gerekiyor acaba? İlkokul ortaokul karışık olanlar ne yaptı?
Sayfalarca mesajlar yazıldı ama incelediğim kadarıyla soruma cevap bulamadım.
kurum kodu veritabanında hangi kuruma karşılık geliyorsa okul ismi olarak o gözüküyor. ilköğretim okulu kodlarını kullanmamak gerekir bence. ilkokul için ilkokul kurum kodu ortaokul için ortaokul kurum kodu kullanılmalı. belki bir süre sonra ilköğretim kodları devre dışı kalacak ve siteler de silinecek. emeklerinizin boşa gitmemesi için buna dikkat etmeli...
arkadaşlar çok haklısınız fakat yeni kurum kodu ve mail adresi ile alan alamıyorum ne yapacağımı şaşırdım.

beyaz24kartal' Alıntı:
Pekiyideeee....
Arama motorlarında gitti bizim okulun sitesi...
Hep eski web adresi çıkıyor veee meb bu adresi barındırmıyor diyor. Yeni sitenin arama motorlarında çıkması için ne yapacaz...

benimkinde sıkıntı yok ben mi yanlış yapıyorum..

Geri