Meb.k12.tr altyapı değişmiş!

Kodla Büyü
caglak.meb.k12.tr personel bölümüne tek branş ekleyip albümleri link olarak verdim. (önceki mesajlara bakmadım belki de yapılmıştır)

Arkadaşlar ben yeni adres almaya çalıştım olmadı, ama eski adresle girebiliyorum,fakat bizim okul koduda adıda değişti, eski site adında ilkogretim var (selcukbeyilkogretim.meb.k12.tr)onu değiştirip ortaokul yapmak istiyorum, dns değiştir dedim, olmadı, eski ada giriş yapıp değiştirebilen varmı? nasıl yaptı

Özel Karakter şifre hatası veren arkadaşlar için

1. Şifremi unuttum seçeneğini tıklayın
2. okulun mail adresini ve doğrulama kodunu girip (güvenlik sorusu cevabını boş bırakın)
3. Giriş deyin.
4. Yeni şifrenin okulun mail adresine gönderileceğine dair uyarı alırsınız. Boşuna beklemeyin. Gelmiyor.
5. Mevcut ftp şifrenizin içindeki özel karakterleri çıkarıp size gönderiyor.
örnek 123+AC* şifresini 123AC şeklinde gönderiyor.

Arkadaşlar ip değişimi için maile yazı geliyor ama tıklayınız yazısında link yok. Henuz aktif olmamiş. İp değişimini beklemek lazım. İlkokulun adresini yaparken bağlantı koptu giremiyorum. Maile gelen bağlantıda yok.

erden60' Alıntı:
arkadaşlar yapan varsa ,basamakları bir diyiversin...nasıl çevireceğiz sitemizi?
Özel Karakter şifre hatası veren arkadaşlar için

1. Şifremi unuttum seçeneğini tıklayın
2. okulun mail adresini ve doğrulama kodunu girip (güvenlik sorusu cevabını boş bırakın)
3. Giriş deyin.
4. Yeni şifrenin okulun mail adresine gönderileceğine dair uyarı alırsınız. Boşuna beklemeyin. Gelmiyor.
5. Mevcut ftp şifrenizin içindeki özel karakterleri çıkarıp size gönderiyor.
örnek 123+AC* şifresini 123AC şeklinde gönderiyor.

senayky' Alıntı:
Arkadaşlar ben yeni adres almaya çalıştım olmadı, ama eski adresle girebiliyorum,fakat bizim okul koduda adıda değişti, eski site adında ilkogretim var (selcukbeyilkogretim.meb.k12.tr)onu değiştirip ortaokul yapmak istiyorum, dns değiştir dedim, olmadı, eski ada giriş yapıp değiştirebilen varmı? nasıl yaptı
evet değiştiren var mı? Okul ortaokul oldu ilköğretim yazıyor nasıl değiştireceğiz

ben hiç bir şey yapmadım...yapanları takip ediyorum...tam anlamıyla yapan birileri çıksada şurda anlatsa...video da fena olmaz hani...şu yeni kurum kodlarına yeni alan adı almayla başlasa iyi olurdu:)teşekkürler..

Hocalarım biz daha önce meb.k12.tr adresini hiç kullanmadık. yeni kayıt olurken de mail adresinin kurum mailinden farklı bir mail girmişiz yanlışlıkla. bu yanlışlığı düzeltmek için nereye başvurmam gerekir. telefon numarası bilen var mı? yada bir mail adresi. ankarayı aradım 413 11 90 numarasını verdiler. açan yok.

Arkadaşlar,
Ben eski kurum kodu ve şifresini kullanıyordum.Eski kurum kodunu değiştirmemiştim.Onu değiştirmem gerekiyor mu? Eski krum koduyla devam etsem ne olur?
Güncellerken dosyaları meb üzerinden değilde filezilla gibi bir programla göndermiş olmam benim şimdi yapacağım işte karışıklığa yol açar mı?Gelen panelle okul sitesini güncelleyen arkadaş link ekleyebilir mi? Yeni site nasıl görelim
Herkese iyi çalışmalar, kolay gelsin :D

idari kadro bölümünü yalnızca kadro olarak yapsalarmış keşke. böylece öğretmenleri de oraya ekleyebilirdik. şimdi idari kadronun altına öğretmenler diye yeni bir menü mü eklemeliyiz yoksa hiç öğretmenleri karıştırmamalı mıyız bilemedim. ortak bir karar alsak fena olmaz aslında.

Merhaba arkadaşlar ;

Ben eski siteyi uçurdum az önce. Bu yeni şablonu yayınladım ama. Atatürk İlköğretim okulu diye çıkıyor haliyle. (Yeni verilen kurum kodları ile iki tane daha ilkokul ve ortaokul diye site yapacağım.) Şöyle bir şey yapamaz mıyım ?

Örneğin kişi yazdı "belen atatürk ilköğretim" okulu diye. Tıkladı ilk sayfaya girdi siteye. Karşına bir karşılama ekranı çıksa ilkokul & ortaokul diye. İstediğine tıklasa yeni yapılan bu sitelerden birine gitse olmaz mı ? Bu şablon buna izin vermez mi acaba ?

arkadaşlar bu sisteme resim eklerken(örneğin müdür resmi veya sayfa içi resimler) resimlerin boyutları belli mi? birde sanırım yaptıklarımızı önizleme yapacak yer yok. doğru mu?

sayfayı açıp yeni web sayfası diyorum. mebbis kullanıcı adı ve şifre soruyor. oraya yazınca başa atıyor. adres çubuğunda da "hatakodu=1008#t1" şeklinde görüntüleniyor. çözemedim gitti. şifre unuttum diyorum. 3 kuşak eski kurum kodunu bile denedim. eposta adresi yok diyor.

Arkadaşlar, ftp şifresini öğrenmeye çalışırken e-posta adresi bulunamadı hatası alıyorum.Ayrıca bir de güvenlik cevabı gibi bir şey var.Ne yapmam lazım??????

deepblue5206' Alıntı:
Arkadaşlar, ftp şifresini öğrenmeye çalışırken e-posta adresi bulunamadı hatası alıyorum.Ayrıca bir de güvenlik cevabı gibi bir şey var.Ne yapmam lazım??????
???????????????????

ufukaslan82' Alıntı:
arkadaşlar bu sisteme resim eklerken(örneğin müdür resmi veya sayfa içi resimler) resimlerin boyutları belli mi? birde sanırım yaptıklarımızı önizleme yapacak yer yok. doğru mu?
ilçe mem sisteminde 432x270 piksel. eğer vesikalık resim kullanacaksanız bu alanın orta kısmına yerleştirip kaydedin. örn: http://beysehir.meb.gov.tr/www/hasan-tasdelen/idari_personel/1
püf noktası: alt gölge kısmı için 270 pikselin alttan 20 pikselini boş bırakın. mesela manşette buralara yazı denk gelmesin problem olmaz.

bugün baktım daha. güzel olmuş. 2 de bir site güncellemek zorunda kalmıycam. veriyim şifreyi kendileri istedikleri bilgileri girsinler

Geri