meb.k12.tr alanını artırmak

Kodla Büyü

tecnoteacher

Aktif Üye
Arkadaşlar okulumuz sitesi için hosting yetersiz gelmeye başladı.Bildiğim kadarı ile 100 mb lık bir alan var. bunu artırma olanağımız var mı? Bu alanı artırmak için nereye nasıl başvurabiliriz?

başvursanız da bişey olmuyor bildiğim kadarıyla. okulunuz biraz para ayırsın yıllık 40-50 tl kadar, daha büyük bir alan alabilirsiniz.

Sorun para ayırmak değil.Sanırım okul sitelerinin uzantılarının meb.k12.tr olmak zorunda diye biliyorum.Yanılıyorsam düzeltirseniz sevinirim

Hocam web adresi ile web alanı farklı şeyler. sizin web adresiniz aynı meb.k12.tr olarak kalacak yani onun için para ödemeyeceksiniz, sadece web alanı kiralayacaksınız. o da yıllık 25-30 tl falan. herhangi bir hosting firmasının sitesine girip fiyatları inceleyebilirsiniz.

Evet doğru söylüyorlar hocam. Siz yine 100 mb alanı tepe tepe kullanın. Daha fazla içerik için .tk uzantılı bir alan adı alın 3 TL gibi, hatta hosting alana bir çok firma bedava veriyor. 500 mb de yer alırsınız yıllık 30-40'ı geçmez. Gönderin dosyalarınızı oraya. Bizim okulun 2 tane projesi için 500'lük iki tane web adresi var, ben büyük fotoğraf galerileri ve dosya paylaşımları için onları kullanıyorum.

okul sitelerinde 100 mb alan artırılıyormu bir fikrim yok ancak ilçe milli eğitim sitelerinde bu tür birşey başımıza geldi ve MEB sunucu yetkilileriyle görşüp boyut artırma talebinde bulunduk onlarda artırdılar.

Buradaki artırmama sebebi şundan kaynaklanıyor. Hosta gereksiz yere dosya yükleyip videoları vs. yer işkal edilmesin diye yapılıyor.

YETKİLİ TELEFON: 0312 413 12 03

2. olarak diğer arkadaşlar da belirtmişler hosting satın alabilirsiniz. bunun için alan adına ihtiyacınız olacak TK domaine gerek varmı bilmiyorum okuladiniz.k12.tr alan adı yıllık 5 TL zaten.

1 GB de alanı 15-15 USD ye alsanız size 25-50 TL arası bir fiyata malolur.

Ve okuladiniz.meb.k12.tr yi okuladiniz.k12.tr ye yönlendirerek işlemlerinizi halledebilrisiniz.

HAtta portal sistem kullanarak bu işi kökten de hakkedebilirsiniz.

www.bedavaokulsitesi.com bi inceleyin.

Geri