meb in filtresi hakkında

Kodla Büyü

teksen

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar
meb hattında kullandığımız modemi değiştirdim
şimdi örneğin facebook'a girmeye çalıştığımda

meb in "bu site meb tarafından filtrelenmiştir"

şeklindeki uyarısı gelmiyor. ama face i de açmıyor.
hotmail de açılıyor.
anlayamadım. bi fikri olan var mı acaba?

modemle bu tür şeylerin alakası olmaz pek.. ama modemin arayüzüne gir filtreleme vb varmı bak.. yani normalde kimse değiştirmediyse hotmail facebook vb filtrelenmez.. ama modem belkide proxy engelliyordur.. bilmiyorum hiç duymadım.. resetle yeniden kur.. mebin kendiyle alakalı olsa gerek..

arkadaşlar meb internet bağlantılarında filtreleme kalktımı? gecen sene açılmayan facebook gibi siteler bu sene açılıyor...

ultra surf ile filtreli sitelere girilebiliyor, bence istediğiniz kadar modem değiştirin gelen bağlantı filtreli

bunun modemle bir alakası olacağını sanmıyorum. okullara gelen bağlantılarda filtre var

Filtre telekom tarafından gerçekleştiriliyor o yüzden istediğiniz kadar modem değiştirin faydası olmayacaktır. Bazen filtre özelliğini kaldırıyor telekom o zamanlarda girebilri. Birde ultra surf tarzı programlarla giriş yapılabilir ama kasper ultra sörfte virüs bulduğunu iddia ediyor.

Arkadaşlar bir haftdan beri girdiğim bir forum sitesi vardı. Sonra meb tarafından engellendi. Bu engelleme yerel bazda mı genel mi onu anlayamadım? Bu engellemeler nasıl yapılıyor bilgisi olan var mı?

Geri