MEB-bilgisayar öğretmenlerine İHTİYAÇ YOK !

Kodla Büyü
Ya aynı videoyu sürekli paylaşıp tekrar tekrar moral bozmanın anlamı ne arkadaş.

arkadaşlar ben açıkçası artık okuldaki haysiyetimi;önemimi falan düşünmüyorum;bunlardan çoktan vazgeçtim...şu derslerimizi versinler ve kendi okulumda 15 saatimi doldurayım yeter...ama bunuda yapmıcaklarını biliyorum...yani öğretmenliğimin daha 5nci senesinde tüm umutlarımı;beklentilerimi; ve hayallerimi yitirdim....

bilgisayar dersine gerek yoksa her sınıftada formatör varsa kaldır dersleri bilgisayar öğretmenlerini başka branşa geçir napacaksan yap gerek yok ama 5 sene daha böyle gider bu diye yan gelip yatıyolar...hesaplasınlar bakalım yılda kaç saat çalışıyolar kaç $ kazanıyolar boş boş işlerle uğraşacaklarına senede 1 saat ayırsalardı şu probleme 10 çeşit çözüm bulunurdu

blackbuk' Alıntı:
1998 meslek lisesi bilgisayar bölümü mezunuyum. istemediğim halde bilgisayar öğretmenliğini seçmek zorunda bırakıldım. kazandım ve okudum öğretmen olarak atandım. o zamanın hükümeti meslek liselerinde okuyanlara değer vermedi ve bir çok insanın geleceği ile oynadı. o zamanlarda bu günün hükümeti onlara karşı çıkıyordu.

bugün 28 şubata karşı çıkanlar iktidarda. bu seferde onlar, bilgisayar öğretmenine gerek yok diğerek bizi yine değersizleştiriyor, önemsemiyor ve mağdur ediyor. sanırım bizim kaderimiz bu ve hiç değişmeyecek.

Bende aynı yıl mezunuyum ve aynı durumdayım. Ne yapabilirler sorusuna da cevap bulamıyorum. Biz ne olacaz ? Yok rehber öğretmen gibi eğitim teknoloğu yada teknik müdür yardımcılığı bana göre hikaye. Erzincanda bir açılışa gelen eğitek yetkilisinden öğrendiğim kadarıyla hiç bir çalışma yok MEB de. Eğitek'in bir çok çalışmasının olduğu ancak MEB in hiçbirine onay vermediğini söylemişti. Ayrıca bizim branşın 2013 de tamamen kaldırılacağını düşündüklerini söyledi. Allah sonumuzu hayretsin :(

deftones' Alıntı:
blackbuk' Alıntı:
1998 meslek lisesi bilgisayar bölümü mezunuyum. istemediğim halde bilgisayar öğretmenliğini seçmek zorunda bırakıldım. kazandım ve okudum öğretmen olarak atandım. o zamanın hükümeti meslek liselerinde okuyanlara değer vermedi ve bir çok insanın geleceği ile oynadı. o zamanlarda bu günün hükümeti onlara karşı çıkıyordu.

bugün 28 şubata karşı çıkanlar iktidarda. bu seferde onlar, bilgisayar öğretmenine gerek yok diğerek bizi yine değersizleştiriyor, önemsemiyor ve mağdur ediyor. sanırım bizim kaderimiz bu ve hiç değişmeyecek.
Bende aynı yollardan geçtim :+1:

hangimiz geçmedik ki. Ama ben işimi sevdim ya. elektronik öğretmeni olmaktan iyi bence. (kızmayın sevmeye sevmeye 9 yıl okudum mehendis babam saolsun)

her gün flaşlardan firüs temizliyorum. o kadar sene ders verdik bu veletlere hiç kimse gidip anasına babasına anlatmamış. Öğretmenlere de hizmetiçi verdik hala firüs bulaştırıyolar. Konuyla ne alaka diceniz. Eğitim şart bence siz de çocuklara bunları anlatın. Bilinçlenelim. Drsi tamamen kaldırırlarsa da koridorda çevirip söylersiniz.

Bilişim teknolojileri öğretmenleri olarak dersin seçmeli olması, geçici formatörlük, uzun mesai, notların karneye geçmemesi,ders saatinin azlığı vb. konulardan çok rahatsızız. Bunun için tekrar birleşerek basın, devlet erkanı,sivil toplum derneklerini mail yağmuruna tuttuk..

Ortak maillerden biri aşağıda ....

""İyi Günler.Biz “Yeni Haftalık ders Programı” na göre 4 ve 5. Sınıflarda 2 şer saat dersleri ellerinden alınan Bilişim Teknolojileri öğretmenleriyiz. Milli Eğitim Bakanlığının Teknolojiyi yakından takip etme ve Eğitimde Teknolojiden üst düzeyde yararlanma projesi kapsamında öncelikle dersimiz tüm sınıflarda 2 saatden tek saate düştü. Ardından dersimiz Seçmeli Dersler kapsamına alındı ve en sonda 4 ve 5. sınıflarda haftada 2 saat olan dersimiz kaldırılmış ve bizlere sadece seçmeli olarak 6,7 ve 8. sınıflarda haftada birer saat ders kalmıştır. Eğitimde Teknolojiden yararlanmak ile Bilişim Teknolojileri derslerinin Ders saatinin düşürülmesi ters orantılı olmakla birlikte vahim bir durumdur. Büyük Merkez okullarda bile (4 er Şubeli) 12 saat dersimiz kalacak ve maaş karşılığını bile dolduramayacak durumda kalacağız. Normal eğitim yapan büyük okullarda 6-7 saatimiz kalacak ki bu duruma Mevcut Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin %90 ı maaş karşılığını dolduramayacak duruma gelecektir. Anlık kararlarla böyle ciddi bir konuda değişiklik yapmak geleceğimize temel oluşturan Eğitim sistemimize hiçbir fayda sağlamayacağı gibi oluşturacağı zararın giderilmesi zordur. 21. Yüzyıl Türkiyesinde böyle bir durumla karşılaşmak vahim bir durumdur. İşin ilginç yanı MEB ve bağlı kuruluşların 2010-2014 Stratejik planlarını incelediğimizde Eğitimde Bilişim Teknolojilerinin kullanımının geliştirilmesi, BT sınıflarının Etkin Kullanımı, Yeni BT sınıfları kurulması gibi hedefler olduğunu görmekteyiz. 2014 yılında varacağımız noktayı gerçekten çok merak ediyoruz. 2010 yılı sonunda BT sınıfı olmayan okullara BT sınıfı kurulacağı ve Faz 1 kapsamındaki BT sınıflarının yenileneceği yine aynı Stratejik Planda yer almaktadır. Bizler okullarının gelişmesi için her türlü fedakarlığı yapan bir öğretmen grubuyuz. Yukarıda saydığımız olumsuz durumlar ve belirsizlik bizleri görevimizden soğutmaktadır. Yeni Eğitim-Öğretim Yılı başlamadan Bilişim Teknolojileri öğretmenleri ile ilgili bir çalışma yapılmalı ve bu çalışma kısa sürede kamuoyu ile paylaşılmalıdır. Bizler bu sıkıntılı günlerde geleceğimizle ilgili birkaç öneri de bulunmak istiyoruz. Birinci İhtimal derslerimizin geri verilmesi. İkinci İhtimal Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin görev tanımları tekrar yapılarak, Rehber Öğretmenler gibi 9-3 çalışabileceğimiz ve rehber öğretmenlerle aynı özlük hakkına sahip olabileceğimiz bir sistem.

Şu an görev yapan yaklaşık 10000 Bilişim Teknolojileri Öğretmeni ve atama bekleyen, Üniversitede okuyan Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin geleceği ile ilgili alınacak kararda bizlere destek vermenizi ve bu sorunumuzu Milli Eğitim Bakanlığına bildirmenizi rica ediyoruz. Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz… ""

ANCAK HALA HİÇBİR GELİŞME YOK !
www.bilgisayarbilisim.net sitesinin bu konuyla alakalı daha kapsamlı bir tepki koymasını istiyoruz, mesela herkes illerinden dilekçeler toplasın bir yerde birleştirip toplu olarak başvuruda bulunabiliriz. Mesela ben Erzincanda çalışan bütün BÖTE cilerden böyle bir dilekçe alabilirim.

700bin kişi bir ampulü değiştiremiyorsanız artık ne diyeyim kardeşim eder 1 milyon az değil.Bence önce şu sendikalarınızı bir devirin

Dehşet içinde takip ediyorum, yorum yazdım ve özür beklediğimi belirttim,özür diletmeliyiz arkadaşlar hem site hem de yazar özür dilemeli.

Eğitim Bir Sen kaynaklı 3 tane sitede de var haber...

1- http://www.kamudanhaber.com/egitim/bt-o ... 85763.html

2- http://www.mebpersoneli.com.tr/guncel/b ... 86092.html

3- http://www.kamuajans.com/egitimpersonel ... 15809.html

Meb Personeli
Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni
İbrahim BÖLÜKBAŞOĞLU
+90 532 603 45 95

Haber Sorumlusu
Emel ÇAVUŞ
haberiletisimyolu@gmail.com

Editör
Soner TOPRAK
Sevil ULU

Kamudan Haber
Site İmtiyaz Sahibi
Birlik Reklam Ajansı ve Limited Şirketi
Oktay YILMAZ
İletişim Telefon : 0 507 527 45 60
kamudanhaber@gmail.com
info@kamudanhaber.com

Genel Yayın Yönetmeni
Oktay YILMAZ

EDİTÖR LİSTESİ
Oktay YILMAZ
kamudanhaber@gmail.com
Mustafa YILMAZ
kamudanhaber@hotmail.com
Ayhan KOÇ
info@kamudanhaber.com
Melih DURMAZ
melihdurmaz80@gmail.com
Recep AK
akdemirrecep@hotmail.com

Kamu Ajans
kamuajans@gmail.com

Arkadaşlar bu bize yapılan bir hakarettir. Lütfen el birliğiyle buralara mail atalım, bilinçsizce ve yanlı bir şekilde yazılıp incelenmeden yayınlanan bu yazıyı şikayet edelim . Burda kendi aramızda konuşmak yeterli olmuyor. Ben attım.

Hızımı alamayıp 2 yorum attım.
Yok böyle zihniyet ya. Yok yani :verymad:
Öğretmenlerin ne alıp veremediği var bizimle anlamıyorum. :verymad:

bize karşı bakanlığından, il milli eğitim müdürüne, ondan müdürlere, onlardan öğretmenlere kadar baya bir alerji var bu konuda bakanlıkta tekiz.

Bilişim öğretmeni ve bilişim Teknolojileri Rehber öğretmeniyim.
Görevimiz okullarda bilişim teknolojilerinin etkin kullanılmasını sağlamak, bu alanda kendimizi geliştirmek ve tüm okula bu konu da rehberlik etmektir.

Yaptığınız haberde branşımıza hatta bu branşın mensuplarına suçlayıcı içerik vardır. Hiçbir bilişim öğretmeni mesaisini öğretmenler odasında tüketmiyor. Hatta işlerimiz yetişmiyor. Tüm gün öğretmeni öğrencisi Tüm okulla ilgileniyor. Sıkıntılarını çözüyor yol gösteriyoruz.

Bilgisi olmadan fikir edinen bir şahsın, belki gördüğü bir olumsuz örneği genele yaydığı sitenizdeki haberi kınıyorum.

Bu haberin kaldırılmasını veya araştırılarak daha fazla bilgi edinerek tekrar yazılmasını diliyorum.

Okunmak ve tıklanmak için bir branşı lekelemeniz vijdan ve ahlaka sığmamaktadır.

Bu maili hepsine attım. Üşenmeden yazdım. :x

Bilişim öğretmeni kitlesel bir eylem yapılmadığı sürece daha böyle yazılar görmeye devam edeceğiz. Haydi kalkın yerinizden Ankarada toplanalım

Eğitim bakanı öğretmenlerden utandığı için istifa ederken bizimkisi başbakan tarafından görevden alınmamak için cumhurbaşkanının yanına gitmişti.
Şimdi bu dengesizin açıklamalarına dayanarak hakkaniyetten bahseden denyolar Bilişim Teknolojileri dersinin gereksiz olduğunu yazıyor ve Embesiller tarafından desteklenen sitelerde bunu yayınlıyorlar.

Öğretmen düşmanı Ömer Dinçer anlayışı bizim için daha neler getirecek bakalım.

http://www.memurlar.net/haber/376009/

bilgisayar kullanmayı bilmiyorlar bu çocuk dediğin canlılar bakaaaannnn..
gerizakalı adam...
be cahil be cühelaaa be aptal adam... :verymad:
lisans eğitimi için 4 5 senesini veren eğitimcilere sen nasılolurda ihtiyacımız yok dersin.... geri zekalı aptal... :x
arkadaşlar kusura bakmayın ama defalarca izlememe rağmen sinir oluyorm her defasında adamı gebertesim geliyor. gitti de rahatladık... bu memleket için bir felakettin sen....

BTFormator' Alıntı:
mert_aylan' Alıntı:
şu an itibariyle yeni haber çıkmıştır
http://www.mebpersoneli.com.tr/ozel/bil ... 86112.html çok şükür

Tepkiler üzerine yeni haber çıkardılar ama hala eski karalama haberi kaldırmadılar...!

Danışıklı dövüş şeklinde arka arkaya iki haber çıkararak tıklanma sayılarını artırmanın derdindeler. :verymad:
Bazı insanlar böyle iftira haberler yaparak kulaklarının çınlatılmasından zevk alıyor olmalı. mustafa dönmez efendinin kulakları epey çınladı. Adam gibi özür dileyip o yazıyı kaldırmadıkları sürece de çınlamaya devam edecek.

Geri