MEB Bilgi edinmeden gelen cevap

Kodla Büyü

btzede_2011

Site Gezgini
Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
Başvuru No : 633596
Cevap Metni : Sayın ,
Bilişim Teknolojileri derslerinin ders saatlerinin belirlenmesi veya değiştirilmesi Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının görevidir. Ancak Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü de bu sorunun farkındadır ve Bilişim Teknolojileri dersleri ile öğretmenlerinin sorunlarını çözme yönünde çalışmalar yapmaktadır. Eğitimde Fatih Projesinin hayata geçmesiyle birlikte Okul Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmenlerinin görevlendirme şartlarıyla ilgili değişiklikler yapılacaktır. İyi çalışmalar. İstediğiniz belgeler (varsa) Email'a eklenmiştir.

Başvuru No : 628712
Cevap Metni :
Genel müdürlüğümüz bünyesinde yönerge çalışması devam etmektedir. Çalışma sonuçlandığında ilgili birimlerce gerekli bilgilendirme yapılacaktır. İstediğiniz belgeler (varsa) Email'a eklenmiştir

Yine ne sinir bozucu cevap verdiler acaba diye başlığa tıkladım. Vedikleri cevaplarla yine kendileri çelişmişler. Bu bilgi edinme geçenlerde bilişim teknolojileri ile ilgili herhangi bir çalışma yok dememiş miydi?

btzede_2011' Alıntı:
Başvuru No : 633596
Cevap Metni : Sayın ,
Bilişim Teknolojileri derslerinin ders saatlerinin belirlenmesi veya değiştirilmesi Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının görevidir. Ancak Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü de bu sorunun farkındadır ve Bilişim Teknolojileri dersleri ile öğretmenlerinin sorunlarını çözme yönünde çalışmalar yapmaktadır. Eğitimde Fatih Projesinin hayata geçmesiyle birlikte Okul Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmenlerinin görevlendirme şartlarıyla ilgili değişiklikler yapılacaktır. İyi çalışmalar. İstediğiniz belgeler (varsa) Email'a eklenmiştir.

Başvuru No : 628712
Cevap Metni :
Genel müdürlüğümüz bünyesinde yönerge çalışması devam etmektedir. Çalışma sonuçlandığında ilgili birimlerce gerekli bilgilendirme yapılacaktır. İstediğiniz belgeler (varsa) Email'a eklenmiştir

Yani yapılan çalışmada BT rehber öğretmenliği gibi bir şey yok hayırlı olsun. Sadece görevlendirme şartları ile ilgli değişiklikler yapılacak. Mesela şöyle olabilir "kendi okulunda zorunlu olarak girmesi gereken ders saatlerini okulda yürütülen başka projelerde dolduracaktır". O projede mesela OH olsun projesi(Okullar Hayat Olsun) olabilir.

Geri