mazeret izni

Kodla Büyü

nurhayat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar sadece 2 gün izin almam lazım. müdür kaç güne kadar mazeret izni verebiliyordu? rapor vermiyormuş doktorlar artık.

Mazeretine göre değişir hocam.Müdürün verebileceği var, kaymakamlığın verebileceği var.

yılda 10 gün mazeret izni alma hakkı var.Kaymakamlık yetki devri yapmıssa il veya ilçe milli eğitim müdürü veriyor.
okuldan mebbis ten izinlerden mazeret izni yazısını doldurup müdüre imzalatıp ilçe milli eğitime getirip ilçe miili eğitim müdürüne onaylatıyrsun
2 gün sıkıntı olmuyor ama 5 gün ve üstüne mazeretin esaslı olması lazım.Kadron memursa yıllık iznin varsa mazeret kullanmana
izin verilmiyor

eko9' Alıntı:
yılda 10 gün mazeret izni alma hakkı var.Kaymakamlık yetki devri yapmıssa il veya ilçe milli eğitim müdürü veriyor.
okuldan mebbis ten izinlerden mazeret izni yazısını doldurup müdüre imzalatıp ilçe milli eğitime getirip ilçe miili eğitim müdürüne onaylatıyrsun
2 gün sıkıntı olmuyor ama 5 gün ve üstüne mazeretin esaslı olması lazım.Kadron memursa yıllık iznin varsa mazeret kullanmana
izin verilmiyor
eko hocam teşekkür ederim. ilçe milli eğitim müdürüne kendim mi gidip onaylatıyorum, okul göndermiyor mu

kendin gitmen gerekiyor.çünkü ilçe müdürüne mazeret sebebini anlatacaksın.Müdür mzaeretini
uygun gormezse izin vermeyebilir.izin Verme zorunlulugu yok

Kendin götürme işi sizin oraya mahsus bir aşağılama yada kendini üstün görme uygulaması olsa gerek. Bir ara da eski kaymakamlardan biri burada öyle yapmıştı. İzin gerekçeni zaten izin formunda belirtiyorsun. Üstüne ayağına çağırıp hesap sormanın resmiyette yeri yoktur.

dogum, olum, evlilik gibi verilmesi zorunlu mazeret izinlerini okul muduru direk kendi verir. onun disindakileri srkadaslar belirtmis zaten. buarada rapor verilmiyor diye bir sey yok, daha dun alan gordum...

Rapor veren doktor vardır vermeyen doktor vardır. Sen büyük ihtimalle vermeyen doktora denk gelmişsin.

Bizim bulunduğumuz yerde kaymakama bağlı mazeret izni. Müdürlerin hiçbir hükmü yok o konuda. Müdürler sadece okulun memuru. Pasif, inisiyatif alamayan tipler.

olağanüstü hal den dolayı amirin takdirine bağlı mazeret izinlerini ilçe milli eğitim müdürü ve kaymakam imzalıyor bizim ilçede .öğretmenin kendisini gönderiyoruz ilçeye

Geri