Mazeret İzni

Kodla Büyü

ßüşra

Aktif Üye
Arkadaşlar ailemin yanına gitmek için pazartesi gününü de izin almak istiyorum ama ne bir ölüm var ne bir evlenme mazeret izni olarak bütün gerekçeler yazmam istendi hangi maddeye göre falan diye buna uygun bir madde yok mu acaba ?
diğer mazeret izinlerinde hep öğretmenler hariç diye ibare kullanılmış dilekçe yazamıyorum izin alamıyorum bu izinleri alanlar nasıl alabiliyor acaba?

izin talebiniz mazeret iznine uymuyorsa okul müdürünün 2 güne kadar izin verme hakkı var diye biliyorum, yanlışım varsa düzelten olur.

hocam siz dilekçenizi okula yazın. Anne veya babamın sağlık sorunları nedeniyle (eğer mazeret izni kullanmadıysanız bu yıl 10 güne kadar) şeklinde. okul müdürü sadece dilekçene " izin kullanmasında bir sakınca yoktur" şeklinde ibare düşüp milli eğitime onlarda ilçedeysen kaymakamlığa ildeysen valilik oluruna sunar. okul müdürü bu ibareyi düştüğü zaman idari amir zaten izin işlerinde sıkıntılı bir dönem değilse direk onay verir.

Gerçi siz izni çoktan almışsınız. Memura verilmesi zorunlu izinler haricinde sizin durumunuzdaki izin işlemleri bu şekilde ilerler.

Arkadaşlar ailemin yanına gitmek için pazartesi gününü de izin almak istiyorum ama ne bir ölüm var ne bir evlenme mazeret izni olarak bütün gerekçeler yazmam istendi hangi maddeye göre falan diye buna uygun bir madde yok mu acaba ?
diğer mazeret izinlerinde hep öğretmenler hariç diye ibare kullanılmış dilekçe yazamıyorum izin alamıyorum bu izinleri alanlar nasıl alabiliyor acaba?
evlilik,dogum, olum gibi izinleri okul muduru vverebilir. Bunun disindaki mazeret izinlerini kaymakam verebilir. Onu da belgelendirmeniz lazim. Eger zorunlu bir durumunuz varsa bulundugunuz yerden rapor alin yada hafta sonu itibariyle gideceginiz yerden rapor alin. Haftaici il disindan rapor alinamaz.

Geri