MAYIS AYI EKDERSİ YATTI MI

Kodla Büyü

hmmtklnc

Seçkin Üye
Seçkin Üye
MAYIS AYINDA EKDERS ÜCRETLERİNİZ YATTI MI?
İLLLERDEN İLLERE BİR DEĞİŞKENLİK VAR MI?
BİNGÖL DAHA YATMADI...

Önceden en geç ayın 5'inde yatıyordu. Keşke eski sistemde kalsalarmış, daha iyiymiş.

Ordu Merkez Liseler Yatmadı
Merkezde Ortaokullara yatmış
Bazı ilçelerde her ikiside yatmamış.
Söylentiye göre ayın 15 inde maaşın yatışı bile zor denmekte.
Beklemedeyiz

Maliye bakanlığı sistem değişikliği yaptı ve sorunlar bitmek bilmiyor. maaş ödemeleri bile sıkıntıya girebilir. normalde ödenek olmasa da maaş ve ekders ödemeleri ödenek üstü yapılabiliyordu. yeni sistem ödenek üstüne müsade etmiyor. hesabında yeterli ödeneği bulunan şanslı okullar ödemeyi sorunsuz yapıyor. ancak ödenek üstü yapılamadığı için çoğu kurum ve kişi sorunlarla boğuşmak durumunda kalacak gibi görünüyor.

Ekders hikaye de maaşlar geç yatarsa seçim öncesi bu işin başındaki kişinin başı yanar.

Bir sendika da gidip dava açmıyor maliye bakanlığına. Niye çünkü öğretmenin çıkarıyla ilgili bir mesele , siyasi bir çıkar olsa her biri bir taraftan saldirirdi.

Maliye yeni sisteme geçti ve Sistem çökmüş durumda bir işlem yapılamıyor. Ne zaman çözülür maliyedeki arkadaşlarda bilmiyor.

Entersan bir durum var. Diyarbakır Bağlar'da 27 nisanda yatırdılar. Bazı ilçeler halen yatırmamış.

Yeni sistemde ücretler umarım her ayın 1. inde hesaplara geçer.

81 Merkez yattı. Bazı yerlerde yattığına göre sistemde değil (sistemde de olabilir elbette) başka yerlerde problem var bence.

milli eğitim müdürlüklerinden kaynaklanıyor; bilgileri - iban ları yeni sisteme taşımakta çok geç kalmışlar.....istanbul da bahçelievlerde falan yatmış en ufak sıkıntı olmadan;adamlar işini düzgün şekilde zamanında yetiştirmiş...

yatmayan iller de işini yapmayan - yapamayanların yoğun olduğu yerler olsa gerek...

Sorun maliyeden değil. Öyle olsa bazı yerer yatmazdı. Bazıları işi yavaş yapıyor . Zaten geç yatıyordu. İllerdeki sıkıntılardan kaynaklanıyor. Ne istiyor illerdeki maaşları yapan muhasebeci ve il milli eğitimdekiler.

ben şurda 3-5 kişiye e-müfredatta ne yapılacağını dys ye neden gerek olduğunu anlatana kadar mesleğimden soğudum. nerdeyse 1 milyon personelin maaşlarının yeni sisteme taşınmasından bahsediyoruz.. tabiki gecikme olabilir. üstelik bu gecikmeler maalesef milli eğitim personelinin vurdum duymazlığından kaynaklandı.

Gülermisin Aglarmisin Ekdersler hala yatmadi
Yarin maasin yatacagi ise supheli.Ki eminim yatmayacak

Arkadaşlar sorun mal müdürlüğünün yeni sisteme bazı ödeme kodlarını girmemesiyle veya yanlış gimesiyle alakalı.İlk ay bazı ilçelerdeki mal müdürlüklerinin işi bilmemesinden dolayı gecikti bir dahaki ay normale döner

Geri