Mayıs 2023 Btr Ek Ders

Kodla Büyü

yusufcuk51

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Nöbet, kulüp yok 8 saat dersim var haftalık.Mayıs ayı ek dersi kaç saat olması gerekiyor? 5464 tl gözüküyor çizelgede toplam saati yazmıyor.
not: seçim seminerine 14:30 da katıldım.15 ve 29 mayısta okula gitmedim seçim tatili olduğu için.

Son düzenleme:
81 saat olacak hafta bütünlüğü yapmıyorlarsa yapıyorlarsa da 72 saat olacak ama fazla yatmış hocam sana sanırım 4 bn küsür olması lazım

Nöbet, kulüp yok 8 saat dersim var haftalık.Mayıs ayı ek dersi kaç saat olması gerekiyor? 5464 tl gözüküyor çizelgede toplam saati yazmıyor.
not: seçim seminerine 14:30 da katıldım.15 ve 29 mayısta okula gitmedim seçim tatili olduğu için.
90saat üzerinden hesaplanmış ama o brüt ücret. Hesabınıza vergi dilimiz %15 ise 4.603 TL, %20 ise 4.330 TL yatar.

Asgari ücrete kadar aylık vergi muafiyeti (istisna) nedeniyle bazı iller maaştan, bazı iller ekdersten keser vergiyi. Eğer doğrudan ek dersten kesiyorsa ek ders ücretiniz (90 saat) ikinci resimdeki gibi olmalıydı. Sizin söylediğiniz rakama (5464) göre ek dersinizden vergi alınmamış olup maaşınızdan kesilecektir ilk resimdeki gibi. İlden ile ayın 1'in den önce ya da sonra maliyeye gönderilmesi durumuna göre değişiyor. Artık eskisi gibi öyle ezbere hesap yapılmıyor. Totalde değişen bir şey olmuyor ama hesabın nasıl yapıldığını bilmeyenler için kafa karıştırıcı bir durum ortaya çıkıyor. Kısacası ek dersiniz doğru hesaplanmış olup ek dersten alınmayan vergi maaşınızdan kesilecektir. Ayrıntılı bilgi ve hesaplama için buyrun. https://www.ozkansoft.com/eduhep.php

Ekli dosyalar

• 2.jpg
    2.jpg
    193.8 KB · Görüntüleme: 80
  • 1.jpg
    1.jpg
    192.8 KB · Görüntüleme: 84
Asgari ücrete kadar aylık vergi muafiyeti (istisna) nedeniyle bazı iller maaştan, bazı iller ekdersten keser vergiyi. Eğer doğrudan ek dersten kesiyorsa ek ders ücretiniz (90 saat) ikinci resimdeki gibi olmalıydı. Sizin söylediğiniz rakama (5464) göre ek dersinizden vergi alınmamış olup maaşınızdan kesilecektir ilk resimdeki gibi. İlden ile ayın 1'in den önce ya da sonra maliyeye gönderilmesi durumuna göre değişiyor. Artık eskisi gibi öyle ezbere hesap yapılmıyor. Totalde değişen bir şey olmuyor ama hesabın nasıl yapıldığını bilmeyenler için kafa karıştırıcı bir durum ortaya çıkıyor. Kısacası ek dersiniz doğru hesaplanmış olup ek dersten alınmayan vergi maaşınızdan kesilecektir. Ayrıntılı bilgi ve hesaplama için buyrun. https://www.ozkansoft.com/eduhep.php
çok teşekkürler hocam bu aydınlatıcı bilgi için

bende nöbet yok. bizimkiler 4 hafta üzerinden hesapladı. 72 saat bakmıştım 3900 küsür bişeydi

Konuyla alakasız ama 8 saat ders varken norm fazlası olmuyor musunuz hocam? Şu anki okulumda seneye dil proje sınıfları açılacak haliyle ders saatlerim 6 veya 8 saate düşecek.

Kayseri de gelecek ayın ekdersi asla önceden ödenmez ayın son günü olan 31 Mayıs itibari ile hesaplanır klüp ve nöbet vs diğer görevler hariç (18*4)+4+3+4=83 saattir Hangi il daha içine girilmeyen aydan ödeme yapıyor merak ettim vergi de ek dersten kezilmez çünkü herkes her ay ekders alacak diye bir şart yok

Kayseri de gelecek ayın ekdersi asla önceden ödenmez ayın son günü olan 31 Mayıs itibari ile hesaplanır klüp ve nöbet vs diğer görevler hariç (18*4)+4+3+4=83 saattir Hangi il daha içine girilmeyen aydan ödeme yapıyor merak ettim vergi de ek dersten kezilmez çünkü herkes her ay ekders alacak diye bir şart yok
Vergi hesabı şöyle oluyor. Diyelim ayın ek dersleri toplandı sisteme girildi. Yeni ayın ilk günlerinde bordrosu oluşturulduğu anda o ay ilk geliriniz olduğu için asgari ücrete kadar olan muafiyet kısmı ek derse uygulanıyor. Artan muafiyet kısmı kalırsa ya da ek dersi yoksa örneğin bu kısım maaş bordrosu sistemde oluşurken düşülüyor.

Her ilçede de farklı olabiliyor. Mal Müdürlüğüyle de alakalı bir konu. Bazı ilçelerde Ek ders, ay bitmeden hesaplanıyor ayın 1 inde 2 sinde hesaplara yatıyor.
Bazı ilçelerde Ay Tamamen bittikten sonra hesaplanıyor ayın 1 inde 2sinde onaylanıyor, 5inde 6sında hesaplara yatıyor.

Son cümlenizden olayı tam anlamadığınız anlaşılıyor. @omd anlatmış ama bende kendimce ifade etmek istedim. Belki okuyan birisi faydalanır, belki birilerinin kafasını karıştırırım, artık Allah Kerim. :)

vergi ödemesi, Her ay yeniden hesaplanırken, o ay kazandığımız asgari ücrete kadar olan ilk kazançtan vergi alınmıyor.

Ek Dersi 1000 TL olan da var, 9.000 TL olan da var.
Ek Dersi 1.000 TL olan kişi asgari ücret tutarına kadar kazancından vergi ödememesi gerektiği için maaşının 7500 TL sinden vergi ödemiyor, geriye kalanından vergi ödüyor.

Ek Dersi 9.000 TL olan ise ekdersin 500 TL 'sinin vergisini ödüyor ayrıca Maaşının tamamının vergisini ödüyor.

• Beğen
Tepkiler: omd
Geri