Mavi Ekran Hatası

Kodla Büyü

meral

Üye
Arkadaşlar BT sınıfındaki bilgisayarlardan biri mavi ekran hatası veriyor.Bilgisayar güvenli kipte bile açılmıyor.Sorunun donanımsal mı yazılımsal mı olduğunu anlayamadım. STOP c000012a hata kodunu veriyor.BIOS ayarlarından bu hatayı giderebilir miyim , bir bilen var mı ????Bu arada internetteki bütün forumlara baktım fekat bir netice alamadım.Yardımcı olan olursa minnettar kalırımmmm.....

Arkadaşım harddiskin bozulmuş olabilir.Birde bios ayarlarından "load optimized defaults"u seçip okeylersen belki düzelebilir.Ram dande şüpheleniyorum.bu üçünden biridir.Başka bir bilgisayarın ramini takıp tekrar çalıştır bakalım.

Ya garantisi dolmaamış henüz,o yüzden açamıyorum.Servis sallıyo sürekli.Çözüm önerinizi deneyeceğim,çok teşekkürler cevapladığınız için...

hata büyük ihtimalle hdd koruma kartı ile ilgilidir. kasayı açıp kartı çıkarın büyük ihtimalle düzelir.ben hdd kartını sistemden kaldırıp yüklememle sürekli mavi ekran hataları ile karşılaşıyorum. kaldırın, ghostla yükleyin tekrar kartı tanıtın. sorun çözülecektir.

Geri