.master sayfası açılmıyor

Kodla Büyü

mavi85

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
selam arkadaşlar V.STUDIO 2010 kullanıyorum, çalıştığım projede sablonum.master sayfasını çalıştırdığımda tarayıcıda login.aspx sayfası açılıyor, aynı proje de aynı klasörde iki tane .master (sablonum.master, kalip.master) yaptım o yüzden midir?

lütfen yardım edin ikisini de çalıştırınca tarayıcıda login.aspx açılıyor.

hocam satanın üstünde " codefile" da belirtilen dosyayı kontrl edin oranın master page i göstermesi gerekir

eksik yadım hocam kusura bakma

<%@ Master Language="C#" MasterPageFile="~/MasterPage.master" AutoEventWireup="true" CodeFile="MasterPage2.master.cs" Inherits="MasterPage2" %>

koyu kısma dikkat et....

sayfanın üstünde CodeFile="sablonum1.master.cs" yazıyor.

hocam aynı klasöre iki tane .master koydum onunla alakalı değil değil mi?

benimkiler birbirinden türemiyor bağımsız iki tane , birini sileyim öyle deneyeyim

mavi85' Alıntı:
selam arkadaşlar V.STUDIO 2010 kullanıyorum, çalıştığım projede sablonum.master sayfasını çalıştırdığımda tarayıcıda login.aspx sayfası açılıyor, aynı proje de aynı klasörde iki tane .master (sablonum.master, kalip.master) yaptım o yüzden midir?

lütfen yardım edin ikisini de çalıştırınca tarayıcıda login.aspx açılıyor.

Hocam zaten direk master sayfası çalışmaz. Onun yerine ondan türemiş herhangi bir sayfa açılır yada diğer sayfalardan biri açılır. Master sayfası tarayıca gözükmez.

Master sayfasının tek başına ön izlemesi yapılamaz zaten. yeni bir web form oluşturun master olarakda hangisini göstermek istiyorsanız onu seçin. sorunu çözemezseniz pm atın teamweaver ile bağlanıp bakayım isterseniz.

hmm anladım, login.aspx ilk oluşturduğum kalip.master'dan türeme. ikinci oluşturduğum sablonum.master için de yeni sayalar türettim ama çalıştırınca login.aspx geliyor.

mavi85' Alıntı:
hmm anladım, login.aspx ilk oluşturduğum kalip.master'dan türeme. ikinci oluşturduğum sablonum.master için de yeni sayalar türettim ama çalıştırınca login.aspx geliyor.

Hocam Default.aspx isminde bir dosya türetin ve projeyi çalıştırın

tamam arkadaşlar türettiğim sayfaları silip tekrar oluşturdum default.aspx sayfası çalıştı, teşekkür ederim yardımlarınız için.

Geri