masaüstündeki dosyayı başka bir klasöre taşıyamıyorum.

Kodla Büyü

tekinergun80

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilgisayarda masaüstündeki dosyayı yine masaüstündeki başka bir klasöre taşımak istediğimde sadece kopyalama işlemi yapıyor ve dosya olduğu yerde kalıyor. Çok basit bir sorun gibi geliyor ama bir türlü çözemedim. Yardımcı olur musunuz?

Hata mesajı vermiyor mu? Taşı işlemi yapmana rağmen mi kopyalıyor? Yoksa taşı işlemini yapmayıp kopyalama işlemini yapıyor? Dosyayı kullanan program olabilir. Bazen görev yöneticisinde açık kalıyor programlar.

Grup ilkelerinde bir kısıtlama söz konusu olmuşsa bundan dolayı olabilir mi acaba? Hesap yöneticiliğini aktifleştirmek için, cmd üzerinde net user administrator /active:yes komutunu çalıştırıp, bilgisayarı kapayıp açmayı deneyin isterseniz bir de.

Masaüstü klasörü başka diske taşınmış olabilir mi. Saçma belki ama aklıma bu geldi.

Benim de başıma gelmişti benzer durum. Çok denedim silmeyi. En sonunda linux ile sistemi açıp sildim.

Bilgisayarı güvenli modda açıp silmeyi deneyin. Olmazsa başlat çalıştır kısmına cmd yazarak konsol admin modunda açın. Aşağıdaki komutları uygulayın.

"cd C:\Users\kullanıcı_adı\desktop"
"rename eski.txt yeni.txt"

dosya ismi değiştikten sonra manuel silmeyi deneyin.

Yine olmazsa bu linkteki küçük aracı kullanarak silmeyi deneyebilirsiniz.

Geri