Mardin Formatörlükle ilgili son durum

Kodla Büyü
Merkezde de bi hareket yok.. diğer okuldaki arkadaşların tuzu kuru heralde bi ses çıkmıyo kimseden anlamış değilim..
müdürlerinizle konuşun sene başı toplantısında dile geitrsinler sorunu.. onlarında desteği lazım bize..

isterseniz beraber mem müdürüyle konuşabiliriz.. sıkıntılarımız dile getirip ihtiyacımız olduğuna dair formatörlüğe

arkadaşlar bugün müfettişler toplantısında 4-5 sınıflarda sınıf öğretmenin mi yoksa bilgisayar öğretmenin mi gireceği kararlaştırılacakmış. formatörlükten de ses seda yok. ilk formatöelük çıktığında biz istemiyorduk düştüğümüz duruma bakın. :(

Arkadaşlar Kolaygelsin İlçe mem ile konuştum yarın toplantı var dile getirilecek İlmillieğitimde ilçe millieğitim müdürleri toplantısı varmış bakalım olmassa tüm arkadaşlarla ortak bir gün ve saat kararlaştırıp toplanalım mardinde sonra valiliğe veya il milli eğitime çıkılır.

sakaryaioo' Alıntı:
Arkadaşlar Kolaygelsin İlçe mem ile konuştum yarın toplantı var dile getirilecek İlmillieğitimde ilçe millieğitim müdürleri toplantısı varmış bakalım olmassa tüm arkadaşlarla ortak bir gün ve saat kararlaştırıp toplanalım mardinde sonra valiliğe veya il milli eğitime çıkılır.
ilk mem gidilir sonra vali'ye çıkılır..ole yaparız..

arkadaşlar toplu halde dilekçe vermek ve toplu halde çıkmak sakıncalıymış.ne yapmalıyız???

arkadaşlar il milli eğitim müdürünü arasak bağlarlar mı ve sorun olur mu acaba???

Arkadaşlar forumda sürekli eğiticileri arayalım onlarla görüşelim diyorsunuz ama bilmediğiniz bir şey var il milli eğitim müdürü eğiticileri bile görevlendirmemiş onlarda mağdur bakanlığa da söylediler sanırım ama bakanlıkta bir çözüm bulamadı yapabilacağimiz en doğru şey eiğtek i aramak başka yapabileceğiniz bir şey yok şube müdürleri bile milli eğitim müdürüne söylemeye çekiniyor

hocam bende dargeçit te görev yapıyorum 6 saat var okulumda. ve diğer okulların da bilgisayar öğretmeni varmış milli eğitimdeki kişiler de okullar açılsın bakarız diyorlar...

arkadaşlar bizim müdüre formatörlük meselesini anlatım toplantılardan dile getirseniz iyi olur dedim. kendisi de geçen seneki formatörlük görevlendirilmelerinden dolayı mardin milli eğitim müdürlüğü mahkemelik olduğunu söyledi. o yüzden almıyor olabilir. başka bir bilgisi olan varsa... ve 4-5 leri bana verdiler KİTAPLAR GELMİŞ DİYE sen gireceksin dediler. sizin ile ilgili çalışmalar devam ediyormuş dedi... BAŞKA müdürle konuşan arkadaşlar varsa gelişme varsa yazsınlar.

Ben Midyat'ta görev yapıyorum . 6-7-8 ler seçmeli olarak seçildi toplamda 10 saat dersim var. 4 ve 5 lerde seçmeli ders yok ama geçen yıl seçmeli ders olarak seçmemize rağmen bu yıl 4 ve 5 lerin kitapları gelmedi serbest etkinlik kapsamında ise sınıf öğretmenlerinin gireceği söylendi zeki tekin hocam size 4 ve 5. sınıflar seçmeli ders olarak mı verildi yoksa serbest etkinlik olarak mı?

Büyük ihtimal 11. madde vardı ya bilişim teknolojileri seçenler 2010-2011 de okutabilir diye ona göre yapmışlardır ve seçmeli bilişim teknolojileri diye geçiyordur dersin adı.Müdür beye sordum derse sen giriyorsun dedi .

:roll: Arkadaşlar dün toplanmış il millieğitim ve ilçe millieğitim müdürleri il millieğitimin görüşü Bu sene formatörlük yok kesin öğretmenlere gelincede başka derslere girsinler .....vs. :-1:

anlayacağınız mardinde bu sene görevlendirme yok. sendikalı arkadaş varsa sendikasını harekete geçirsin sebebini il millieğitimden sorsun

kolaygelsin.
:-1: :oops:

@sakaryaioo
Hocamın dedikleri kesinlikle doğru. Müdürlede konuştum oda bana aynısını söyledi toplantıda o şekilde karar alınmış..

Sebep belli değil ama şöyle bişi dedi müdür. Geçen sene formatörlük konusunda mahkemelik bi durum oluşmuş diye...

Anlıyacağınız bu sene formatörlük yok Mardin'de.. Hepimize geçmiş olsun.. Bu MEM müdürüde olmaz olsun..

arkadaşlar ben pazartesi sendikanın avukatını arıyacağım. bakalım ne diyecek? sendikalara gitme zamanı geldi.

Arkadaşlar ben izmirden yeni geldim mardine . Orda formatörlük o kadar yoruyordu ki beni mardine gelmeden görevlendirme istemesem mi istemeesem mi diye baya düşündüm ama buraya gelince anladım ki boşuna yormuşum kendmi düşünerek. İzmirdeyken yoğunluktan sıkılıyordm burada da boş boş oturmaktan yorulucam snaırım.
Formatörlük meselesini müdürümle geldiğimden beri konuşuyorum hiç olumlu bişey söylememişti zaten bana ama dün söyledikleri bu kadar da olamaz dedirtti bana. Müdür Beyin söylediğine göre mardin merkezde bazı okullarda bt sınufları dağıtılmış ve yazı gelirse biz de dağıtıcaz dedi. Nasıl bir saçmalık bu millet çağ atlarken biz neden geri geri yürüyoruz. Bt sınıfndaki bilgisayarlar sınıflara dağıtılırsa nasıl ders işleriz nasıl uygulamalı eğitim yapabiliriz ya da o çok önemli verdikleri dyned programları okullarda nasıl uygulanabilir. Aynı konuda muzdarip olan var mı çok merak ediyorum ya da gerçekten bt sınıfı dağıtılan okul var mı??

sınıfların dağıtılacağını merkezde görevli bir kişiden duymuştum. büyük ihtimalle bu sene sonuna kadar Bt sınıflarındaki bilgisayarlar diğer sınıflara dağıtılacak....Allah sonumuzu hayır etsin......

ve artık formatör değilim... böyle saçma birşey görmedim. okullarda ne kadar bize ihtiyaç olduğunu neden idrak edemiyorlar acaba? bir kişinin kafasına göre verebileceği bir karar değil ki bu. bir gün okula gitmesek ortalık karışıyor. yaptıklarımız göze gelmese de biz biliyoruz ne kadar çok iş yaptığımızı..
bu böyle olmaz. olmamalı. birşeyler yapabilmeliyiz.. biz evimizi ailemizi bırakıp taa buralara geldik. ama bu kadar kolay harcanabiliyoruz. birçok arkadaş norm fazlası oldu. sözleşmeli olanlar ne olacak belli değil. bizler günlük ücretle çalışan işçiler değiliz.öğretmeniz biz yaaa öğretmenizzz... okul okul gezip de ders dilenmek için seçmedim ben bu mesleği yaaa. maaş karşılığı bile dolmuyor çok kişinin. daha ilk yılımda öyle soğudum ki.. yaa hiç mi düşünmüyorlar acaba yaa bunca bilişimci ne yapacak?? madem bi değişiklik yapıyorsan uygulamada, yeni bi çözüm getir. mağdur etme insanları.. anlamıyorum gerçekten. biz ne yapmaya çalışıyoruz bunlar ne yapıyorlar..

artık ek iş yapmayı falan düşünmeye başladım cidden.. okulda egzersizler oluyor ama ne hikmetse bizimle ilgli bir alan açılmamış ve ondan da mahrum ediliyoruz.

4-5-6-7-8 sınıflara girdik sen eyede böyle kalırsa artık ayvayı yiyip armut topla :? :verymad: :( :-1: rız....

okuldakiler de bi alem. her iş bize bakıyor yine. sırf okulda daha çok durayım da işe yarayım diye darmadağın etmişler programımı :( :(

valla öyle, hem formatör yapmıyorlar hemde bütün işleri yine biz yapıyoruz, bu nasıl iş anlamadım....

Bartın'da ilçe zümre başkanları toplantısında sıkıntılarımızı dile getirme fırsatı buldum. Bana söylenen tıpkı Mardin'de olduğu gibi bts lerin dağıtılarak her sınıfa projeksiyon bilgisayar konulması düşünülüyormuş. Adama kızıyorsunuz ama ileriyi görüyor bakın!... :mrgreen:

Geri