MAntığa bak!!!

Kodla Büyü

eyolcu

Süper Üye
Süper Üye
BTR görevlendirmesi ile liseyede gidiyorum. DErsim bulunduğu ortaokulda bugun ilk 2 saatim dersim sonra 3 saat bosum ve sonra 2 saat dersim var. ilk 2 saate girdim ve dışarı çıktım sonra telefonum çaldı. MD yrd. arıyor neymiş veli görüşme saatim varmış ve veliler beni bekliyormuş. Haklı dedim (ama veli görüşme saatimden haberim yoktu) Sonra diyorki "bize söylemeden çıkma okulda işler oluyor1" diyor. Bende "dersime girdim çıktım başka ne işiymiş" dedim. sonra geliyorum bekle dedim gittim velilerle görüştüm ama hala birsey demedi. Derse diyeceğim tek sey "öğretmenim, servis değil. bos dersimde okul işi yapmak beniö işim değil ben sadece girdiğim derslerin ek dersini alıyorum" Bir gün çıldırıp elimden kaza çıkmasından korkuyorum artık. Öğretmenler odasına bile gitmiyorum sorulardan dolayı...

hocam haklısın , şu cümlen benim için de geçerli ne yazık ki "Öğretmenler odasına bile gitmiyorum sorulardan dolayı..." ,

Beni de görevlendirme olarak BTR olduğum okulda iken kadromun olduğu okulundan bir hoca aradı dün bir öğretmen arkadaşın Laptopu arızalanmış Liseden çıkışta okula uğrayabilirmiymişim diye

olcaysahan' Alıntı:
Beni de görevlendirme olarak BTR olduğum okulda iken kadromun olduğu okulundan bir hoca aradı dün bir öğretmen arkadaşın Laptopu arızalanmış Liseden çıkışta okula uğrayabilirmiymişim diye

alalalala neyin kafasında bunlar? ne yaptınız hocam?

eyolcu' Alıntı:
olcaysahan' Alıntı:

alalalala neyin kafasında bunlar? ne yaptınız hocam?

Gelemem dedim o ara bir koku geldi heralde bozuldu

Lisede görevlendirilen BTR kadrosunun bulundugu okulda da BTR değil mi arkadaşlar..Bizim ilçede herkes o şekilde çalışıyor da...

Değildir hocam. Görevlendirildiği okuldadır BTR olayı, kendi okulunda ders yükü vardır sadece

BTR değilim bana yinede soruyorlar yada gelir misin diyorlar.

Arkadaşs ayardımcı olurum. Eğer çağırma ve ifadede bozukluk hissetti isem şimdi işim var sonra gelirim deyip bekletiyorum.
Bir de bilmiyorum diyebilmelisiniz bence o zaman peşimi bırakıyorlar.

Öğretmenler odasına gitmek benim de pek hoşuma gitmiyor arkadaşlar. Öğretmenler de ısrarla hiç gelmiyosun hocam arada uğra çayımızı iç diyip duruyolar. Sorunu olan olursa zaten lab a mutlaka geliyor.

Ağlama duvarına çevirdiniz burayı, diyeceklerinizi buraya değil idarecinin yüzüne söyleyin.

erden60' Alıntı:
Ağlama duvarına çevirdiniz burayı, diyeceklerinizi buraya değil idarecinin yüzüne söyleyin.
:++:

herşeyden şikayet etmeyin arkadaşlar yapılacak şeyler var yapılmayacaklar var sizler karşınızdaki insanı yönlendireceksiniz. Karşınızdaki insan sizin içinde bulunduğunuz ruh halini ve düşüncelerinizi bilemez onlara kendinizi ifade etmek zorundasınız. Anlamıyorsa o vakit muhatap bile olmayın! Haklarınızı iyi bilin yalnız.

aynenbadi' Alıntı:
samimi olduğum kişilerin pc lerine bakıyorum gerisi alakadar etmez beni
Aşırıya kaçma hocam.Bilgisayar işi bu.
El atıyorsun.% 70 Ters bişey oluyor .Sonra düzeltmek zorunda kalıyorsun veya format atmak zorunda kalıp, yine formatör oluyorsun.
Ben sadece sorarlarsa, teknik terimler kullanarak tarif ediyorum.Ters bişey mutlaka başlarına geliyor.Sonra yine tarif ediyorum.Bozarlarsa kendileri bozmuş oluyor.
Yani anlayacağın, ben öğretmen isem, o da öğretmen ve varsa ihtiyacı sadece öğrenir.Benim zamanım en az başkalarınınki kadar değerli.
Özetle, sen çizgini çekmezsen, seni işin içine çekerler.

Hocam tamir işlerinde ilgili öğretmenle aranızdaki ilişki önemlidir. Ne kadar samimiyseniz ona göre davranırsınız. Yani ben okuldaki Matematikçi ve Fenci ile iyi derecede görüşüyorsam onların bana benim onlara nazım geçiyorsa o zaman onların PC'lerini de haliyle yaparım tabii ki sorun olmaz, onlar da zaten bana emrivaki konuşmaz, rica eder.

Ama diyelim ki İngilizceci yada Rehberlikçi bana PC'lerini tamir ettiremez, ne derse desin yapmam.

Ha bir de okulun PC'leri var, orada da şu geçerli. Eğer BT görevimin olduğu okul ise yapmak zorundayım ama erteleyebilirim. O benim elimde. Onu da idarecinin üslubuna göre değerlendiririm. Ama BT olduğum okul değilse tınlamam bile. Kim yaparsa yapsın.

adamı çileden çıkaran EMRİVAKİLİK zaten sanki karşısındaki öğretmen değilde aldığı beyaz eşyanın teknik servisi....

Asıl sıkıntı şurdan kaynaklanıyor; Başka okulda BTR olan kişi, kadrosunun bulunduğu okulda da" BTR sıfatına sahibim, bana nöbet, sınıf öğretmenliği cart curt yazamazsınız" der ise, mecburen o okulda da teknoloji sizden soruluyor. "Yok efendim sadece görevlendirildiğim okulda BTR'yim, kadromun olduğu okulda dersime girer çıkarım" derseniz, bu kez de idare size "eee buyur bakalım hocam haftalık nöbet listen, bi de 6/A'nın sınıf rehber öğretmenisin, bilgin olsun" der.

Geri