Manevi hassasiyeti olan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.

Kodla Büyü
Farklı branşta olan bir öğretmen sizin branşınızla ilgili çok fazla bilgisinin olmadığı bir konuda yorum yaptığında sinirlenirsiniz..! Ama iş Din İnanç konusuna gelince herkes işin ehli olur herkes her şeyi bilir..

bu tarz dini meselelerde niye hep tartışma çıkıyor anlayamıyorum. herkes görüşünü uygun bir üslupla ifade etse hiç tartışma çıkmaz aslında... ben de bu tarz paraların boğazdan geçmeyecek şekilde kullanılabildiğini duymuştum. yani verdiğiniz kişilerin bu tür paraları yeme içmede kullanmaması gerekiyormuş. Yakacak-odun kömür alınıp ihtiyacı olanlara verilebilir. giysi yardımı yada okula araç-gereç yardımı yapılabilir diye düşünüyorum. yine de iyice araştırmak gerek. diyanet fetva hattına sorabilirsiniz hocam. dinimiz harama yaklaşmayın diyor.

karacam' Alıntı:
https://sorularlaislamiyet.com/video/bankalarin-verdigi-promosyon-ve-bonus-helal-midir

okulda açılmıyor evde veya telefondan izleyebilirsiniz, sitenin ekibi çok sağlam, kendileri ahirette mesul edecek hiç bir konuda kafadan fetva vermezler. Kafanızdaki her türlü İslami soruya bu siteden yanıt bulabilirsiniz.

Biraz reklam gibi oldu ama hakikat bu.

Bir kaç yıl önce bu siteyle ilgili tv programı yapılmıştı dediğiniz gibi Din konusunda belli konumda olan kişilerden oluşuyor ekibi. ve tv programı olduğu zaman günlük max. 100 soru cevaplıyoruz diyordu. Bu da yaptıkları şeye verdikleri önemi ve değeri gösteriyor bence.

sadbt' Alıntı:
bu tarz dini meselelerde niye hep tartışma çıkıyor anlayamıyorum. herkes görüşünü uygun bir üslupla ifade etse hiç tartışma çıkmaz aslında... ben de bu tarz paraların boğazdan geçmeyecek şekilde kullanılabildiğini duymuştum. yani verdiğiniz kişilerin bu tür paraları yeme içmede kullanmaması gerekiyormuş. Yakacak-odun kömür alınıp ihtiyacı olanlara verilebilir. giysi yardımı yada okula araç-gereç yardımı yapılabilir diye düşünüyorum. yine de iyice araştırmak gerek. diyanet fetva hattına sorabilirsiniz hocam. dinimiz harama yaklaşmayın diyor.

Hocam bakın siz eğitimli bir öğretmensiniz, duymuştum, düşünüyorum diyorsunuz. Böyle olunca ortaya binlerce düşünce ve binlerce din çıkar, bunlar fıkhi meselelerdir, hakikat birdir, değişmez. Biraz araştırsak hakikati buluruz aslında. Tabi işin takva ve fetva boyutu ayrı. Zaten takvalı bir insan böyle bir soru bile sormaz, hocamız fetvasını araştırıyor ki saygı duyarız.

sadoo_' Alıntı:
karacam' Alıntı:
https://sorularlaislamiyet.com/video/bankalarin-verdigi-promosyon-ve-bonus-helal-midir

okulda açılmıyor evde veya telefondan izleyebilirsiniz, sitenin ekibi çok sağlam, kendileri ahirette mesul edecek hiç bir konuda kafadan fetva vermezler. Kafanızdaki her türlü İslami soruya bu siteden yanıt bulabilirsiniz.

Biraz reklam gibi oldu ama hakikat bu.

Bir kaç yıl önce bu siteyle ilgili tv programı yapılmıştı dediğiniz gibi Din konusunda belli konumda olan kişilerden oluşuyor ekibi. ve tv programı olduğu zaman günlük max. 100 soru cevaplıyoruz diyordu. Bu da yaptıkları şeye verdikleri önemi ve değeri gösteriyor bence.

Hocam tv programına hiç denk gelmedim, kendi sitelerinde videolu cevaplar oluyor genelde, fazla tv izlemediğim için (maç hariç :) ) denk gelmemişim.

wepster' Alıntı:
Eşimle ikimiz bu ay banka promosyonu aldık. Bu parayı nasil kullanalım bilemedik.Harcanabilriligi beyaz noktada değil siyah da değil. Siz nasil değerlendirdiniz bu parayı.

Gaziantep' te babası ve anası olmayan yetim bir çocuk var, ona gönderiyorum...

nenesi bakıyor, durumları oldukça kötü...

ona gönderelim...

öneri benden, karar sizdendir...

ozgurgitarim' Alıntı:
wepster' Alıntı:
Eşimle ikimiz bu ay banka promosyonu aldık. Bu parayı nasil kullanalım bilemedik.Harcanabilriligi beyaz noktada değil siyah da değil. Siz nasil değerlendirdiniz bu parayı.

Gaziantep' te babası ve anası olmayan yetim bir çocuk var, ona gönderiyorum...

nenesi bakıyor, durumları oldukça kötü...

ona gönderelim...

öneri benden, karar sizdendir...

:alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

bu da yaklaşık 2 sene önce Ali ile ilgili yazdığım yazı,

Bir çocukla tanıştım birkaç gün önce Malatya da kayısı hasadında…
Ben de o da çalışıyorduk…
Ben yaşlı, 36…
o genç, 6.sınıf…

Ben Ali, o Ali…
Baban ne iş yapıyor Ali diye sordum, yere baktı, babam yok dedi…

Ateş gibi bir şey, yerinde duramıyor…
Canavar gibi kaldırıyor kasaları, römorkun üzerine çıkıp…
Çalıştığım köyde, nenesini buldum, tüm ayrıntıları öğrenmek için…
Nenesinin de kendinin de başka kimsesi yokmuş zaten…
Ali de anne yok, baba da yok…

bir kaçırma davası olmuş…

Annesi ile babasını kendi çocukken vurmuşlar…

Bir göz oda yaptırdım orada yaşıyorum torunumla diyor…
Bir okul çantası bile alırken sıkıntı yaşıyorlarmış…
Ali de bu sene artık annesi ile babasına olanları idrak edebildiği için okula gitmemiş… tüm sene evde, sokaktaymış…

Anne ve baba şefkati görmediği için kimi görse sevgi, şefkat bekliyor oğlum diyor…

Bir ben Ali’ye baktım, bin tane derdim var,
Bir minik Ali’ye baktım, hiç derdi yok…

Ey Yüce Allah’ım, sonumuzu, ahir ve akıbetlerimizi hayır eyle…
İki cihanda yüzümüzü ak eyle…
Son nefesine rahmet meleklerini getirecek bir ömür sürmeyi nasip et…
Ey Yüce Dost, Ey Yüce Arşın sahibi… Ey yoktan var eden Allah’ım…
Arşın her yanını dolduran zatının nuru hürmetine, bütün mahlûkata hükmettiğin Kudretinin azametine, her yanı dolduran rahmetinin bereketine senden istiyoruz…
Senden başka İlah yoktur…
Ey çaresizlerin çaresi Allah’ım bize yardım et…
Ölmeden önce bizi uyandır ve İmanla, Kuranla, Namazla al canımızı…

Ekli dosyalar

• aliveAli.jpg
    aliveAli.jpg
    26.3 KB · Görüntüleme: 112
volkankey' Alıntı:
Bu konudaki tüm arkadaşları tenzih ederek şunu belirtmek isterim ki
faiz konusundaki bu yüksek hassasiyet
yapılan tüm haksızlık-yolsuzluk-sapıklıklar vs için de gösterilmiş olsa idi (tüm Türkiye ve Müslümanlar için söylüyorum)
şu an hem ülkemizin hem de Müslüman toplumların dünyadaki yeri çok farklı olurdu

:alkis: :alkis: :alkis:

Geri