Maliye'ye Öğretmene Ekstra 1000 TL Ücret Teklifi

Kodla Büyü

kgunduz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Aylık 19 saat takviye kurs veren öğretmene bin TL ek ücret gelecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından talimat verilen öğretmene ek ders ücreti için, Maliye çalışma başlattı.

MALİYE'YE TEKLİF EDİLDİ
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilileri,dershanelerin kapatılması kararının alınmasının ardından öğrencilerin takviye ders uygulaması için okullarda ücretsiz kurs uygulamasının planlandığını ve öğretmenlere de bu kurslara gelmelerine teşvik edecek bir ücret verilmesine karar verildiğini söyledi. Öğretmenlerin bütün eğitim-öğretim dönemi boyunca hafta sonu okullarda çalışmaları için mevcut ek ders ücretinin 8 TL olduğunu ve bunun öğretmenlere cazip gelmediğini belirten Bakanlık yetkilileri, "Biz öğretmene ayda en az 750- bin TL arasında ek ders ücreti verilmesini istiyoruz" dedi.

19 SAAT DERS İMKANI
Ek ders ücretinin sadece takviye kurslarına katılan öğretmenleri mi yoksa hafta içi diğer derslere de giren tüm öğretmenleri mi kapsayacağı ise henüz netlik kazanmadı. Maliye, MEB'in teklifini kabul ederse, hafta sonları ve ders dışı saatlerde ek ders verecek öğretmene aylık bin TL'ye varan ek gelir gelecek. Karı-koca öğretmen olan ailelerin ise bütçelerine aylık 2 bin TL'ye yakın katkı gelmesi bekleniyor. Öğretmenler, toplam 40 saate kadar ders verebilecek. Böylece okulda haftada 21 saat derse giren bir öğretmen, 19 saat de takviye kursunda ders verebilecek.

Takvim

http://www.kamudanhaber.com/meb/mebden- ... 73781.html

Re: Maliye'den Öğretmene Ekstra 1000 TL Ücret Teklifi

millet zamı alır öğretmenler zam aldı diye haber çıkar gerisi üfürükten teyyare

Re: Maliye'den Öğretmene Ekstra 1000 TL Ücret Teklifi

bu haberi buraya koydum ama zaten 40 saat ders veren biri 1000 tl ek ders alabilir :)

Bu haberi yapanlara ve bu işte emeği geçen herkesi SAYGI!!! ile selamlıyorum. konuyu açan arkadaşı tenzih ederim.

cumhurtorun' Alıntı:
Bu haberi yapanlara ve bu işte emeği geçen herkesi SAYGI!!! ile selamlıyorum. konuyu açan arkadaşı tenzih ederim.
:+1: dalga geçer gibi bir haber yazıklar olsun, takvim, haber7 vs. yandaş yalaka haberi yayınlayan hangisi varsa hepsine de...
bir de karı-koca 2000 lira diyor, safure midir nedir haberi yapan kimse neredeyse aile bütçesini planlayacak

19 saat takviye denilmiş
19 * 4 = 76

kurs ek ders ücreti
10 TL olsa 760 TL yapar
13 TL olsa 988 TL yapar

şu anda haftasonu HEM ek ders ücretleri ne kadar bilmiyorum ama , ona benzer bişey olacak.
zaten o kadar derse girse aşağı yukarı o kadar ücret alıyor.
çok fazla bir oynama yok ama , her öğretmene 1000 TL gibi lanse edilir,
milletin gözünde yine zengin oluruz hepimiz.
pehh...

Bir gecede birilerine %35 zam haberini es geçenler öğretmen ayda 19 saat kurs verirse 1000 lira alacak haberi tüm ajanslar verir artık.yuh artık

Bir sitenin konuyla ilgili yorumlarından alıntı
Yazik cok yazik. Her sey ögretmene. Ek ders,üc bucuk ay tatil, yarim gün calisma, yemekler( bircogu icin) yemekhaneden ücretsiz( firma zzarar etmez ögrenciye fiyat olarak bindirir). Gecensene ayrica zam, simdide 1000 TL. Ohh iyi bee.bu isi yapcan disardan hoca tutta ekmek yesin bari kadar aciktada ögretmen kalmaz

Devletin çivisi çıktı düne kadar % 3'ü, 3,5 edemeyen yunanistana döneriz diyen ak parti şimdi hakim savcıya 1115 tl, akademisyenlere % 20 zam öğretmenler 1000 lira veya 500 lira farketmez vereceğini mi vaad ediyor. o zaman sormazlar mı valiliklerde, kaymakamlıklarda, nüfus müdürlüklerinde, tapuda , maliyede, adliyelerde katip vs. olarak çalışan devlet memurları ne olacak onlar vatan haini mi? verin verin normal ders saatlerinde face de twitte fink atan dertleri tasaları araba alıp satmak, karşı cinsle sohbet muhabbet eden öğretmenlerimize verin ki daha rahat etsinler. haftada 3 gün dersi olan 4 gününü boş geçiren öğretmene 2500-3000 arası maaş vereceksin sabah 8, akşam 5 hafta içi hergün çalışan valilik ,kaymakamlık, tapu, nüfus, maliye, adliye de katiplere de 2000-2500 lira arası maaş ver öyle mi. Neyse keser döner sap döner gün gelir hesap döner. ak parti bu tür memurlar arasında yaptığı ayrımcılıklarla kendi ayağına sıkıyor.

Re: Ynt: Maliye'ye Öğretmene Ekstra 1000 TL Ücret Teklifi

Langur lungur, Tarhana bulgur
Bana gönül koyma çay koy...

evet daha düne kadar %3 verirsek Yunanistan oluyorduk..hakime savcıya okutmana 1000 bin tl ver ..acaba şimdi papayeniginemi olacağız :puhaha: :puhaha:
malum sendika ve yandaşları uyuyor sanırım

arkadaşlar zaten bu ekdersleri Türkçe matematik fen bilgisi sosyal bilgiler ve İngilizce öğretmenleri vereceğinden parayıda onlar kaldıracak. bize ne oluyorda burada tartışıyoruz. yönetici arkadaş bu konuyu kitle

Volkankey hocamızın dediği gibi klasik 24 Kasım palavraları sezonu başladı. Siyasilerden de benzer mesajların gelmesi yakındır.

Tarihler 2005 Kasım başı, üniversite öğrencisiyim , okul deneyimi dersi stajı için bir meslek lisesine gidiyorduk. O günlerde ek ders 10 lira olacak diye bir söylenti çıktı. Gittiğimiz okuldaki öğretmenler hesap yapıp maaştan fazla ek ders alabilecekleri hayalini kuruyordu. Aradan uzun yıllar geçti ek ders 8,5 TL :puhaha: o yalan haberden ancak on sene sonra 10 TL olabilecek :D

Kaynak belli, ahlakı olmayan sürekli asparagas haberler yapan bir site. Her zamanki gibi başlık ve içeriği çok farklı.
Zaten okumamış cahil adam haberi başlığını görünce öğretmenlere olan nefretini bir kademe daha artıracak.

Adam gibi bir düzenleme yapacak olan ek dersi hiç karıştırmadan direk maaşa yapar. Okuluna ve branşına göre ek dersi alabilen var alamayan var.
Aktif olarak hazırlığını yapan ve normal derslik düzeninde dolu dolu işleyen öğretmeni haftada 20 saat üzerindeki dersler çok yıpratıyor. 40 saate girmek kolay iş değil.

Böyle bir uygulama gelirse kültür branşlarının da norm durumu meslekçilere dönebilir. Kurs dışında normal derslerle 40 saate kadar girme durumu getirilirse ilk atama ve tayin için ihtiyaçlar çok azalır.

Böyle lüzumsuz haberleri özellikle böyle başlıklarla yapan ve yayanların iyi niyetli olduklarına inanmıyorum. "Karı-koca öğretmen olan ailelerin ise bütçelerine aylık 2 bin TL'ye yakın katkı gelmesi bekleniyor." gibi yazıları yazma gereksinimi duyacak kadar şer..z insanlarla aynı havayı solumaktan iğreniyorum.

yav arkadaşlar...Bizim bir günümüz olacakı. Adı neydi? Haa. hatırladım...örtmenler günü...demekki o gün yaklaşıyor anlaşıldığı kadarıyla...Yine örtmene zam haberi....Vatandaş zannediyor ki bu adamlar zaten 3-5 ay yatıyor bir de senenin her ayı zam alıyor Bu gözü Doymaz! örtmenler...(Özür diliyorum meslektaşlarımdan) Burada bir içimi doksem böbreklerinde taş var dersiniz...pardon roman olur...Hani bir reklam vardı aklıma geldi...Diyordu ya şöyle olursun böyle faydası olur...Yersen tabiii diye...Yanlış anlamayın... FINDIK reklamıydı...

Saygıyı hakeden siz gönüllü fedailer...
Saygılarımla...

Geri