Maliye, memurun alım gücünün arttığını gösteren tablo hazırl

Kodla Büyü
Yav hocam sabah sabah günah kalmadı artık alınacak. Dinden imandan eder adamı bunlar.

sakin olun hocam sadece bilgi amaçlı ekledim. yani arkadaşlar çok fazla beklentiye girmesinler görüşmelerden diye. daha sonradan üzüntüsü büyük olur.

lüzumsuz insanlar yüzünden günaha girmenin alemi yok.

mazot hesapladım mazot alımda 60 lt az alıyorum artık. doğalgaz keza öyle.
bizim hesapta niye tutmuyor bunlar

her_dem' Alıntı:
Vergileri çıkıp öyle hesapla bir de

Gerçekten adam psikolojik savaş yapıyor memurlarla. Benim dediğim doğru siz boşa konuşuyorsunuz diyor. Yazacak çok anlamlı(!) sözler var ama sabır çekiyorum hala

İnsanlar hakettikleri gibi yönetilirler. referandumda evet diyelim diye ne propaganda vardı hatırlarsanız. işte toplu sözleşme olacak bizim isteklerimiz de kaale alınacak diye. şimdi o insanlar neler hissediyor acaba. toplu sözleşme ile toplu görüşme arasında ne gibi fark oluştu. hiçbirine hakkımı helal etmiyorum. değil öbür tarafta inşallah bu tarafta çıkar bir yerlerinden de bizde görürüz.

her_dem' Alıntı:
pinpon topundan, don lastiğinden, şemsiyeden, cd, vs... den enflasyon paketi olursa alım gücümüz tabiki artar.

bir bakan çıkar karşımda takla at der, bir bakan çıkar daha az doğalgaz harcayın daha az ödersiniz der, bir bakan çıkar bilgisayar öğretmenleri gereksiz öğrenciler kendileri öğreniyor der, bir bakan çıkar alım gücünüz arttı der bakalım nereye kadar durmak yok yola devam :x

neden 2010 yılı öncesi yok? 2 yıl içerisinde tabi bi değişiklik olmaz. bir de 10 yıl önceki alım gücüyle şimdiki alım gücüne baksınlar... göz boyama bunlar...

adamlar işi gücü bırakmış memura nasıl ederiz de az zam veririz diye psikolojik harbe başlamışlar.

Arkadaşlar bunu kullanmak istemiyorum ama yine zamanı geldi.

Ekli dosyalar

• penguen.jpg
    penguen.jpg
    9.6 KB · Görüntüleme: 518
memurun demiş öğretmenin dememiş, öğretmene memur gozuyle bakmıyolar baksalar doktordan hizmetliye kadar herkes zam alırken öğretmeni ayırmazlar

O oldu bu oldu yağmur yağdı çamura battı derken bana kalırsa en iyi ihtimalle haziranda zamlı maaş alırız. Zam oranı da maliye tarafından %2,5 olarak belirlendi zaten. Bu zamla anlaşmazlar sendikalar hakem kuruluna gider iş uzar hazirana kalır. Haziranda da belki %3-3,5 zam gelir. Farkları yatırırlar mı o hala muamma.

Şimdi anlaşıldı ocakta çıkan %3 zam yapalım toplu görüşmeden sonra üstünü tamamlarız haberlerinin neden tutmadığı. Meğer %3 e bile layık değilmişiz :D

Geri