MALATYA EBİTEFOların görev iptal davası kazanılmıştır...

Kodla Büyü
1,5 yılı aşkın süre Malatya da EBİTEFO görevini sürdürmekte iken ocak dönemi görevlendirmesi yapıldıktan 5 gün sonra keyfi bir şekilde, " beşeri ilişkilere ve görevin gerektirdiği vasıflara sahip olmadığı" gerekçesi öne sürülerek görevlendirmeleri iptal edilip dönem ortasında okullarına gönderilen 4 EBİTEFO öğretmen arkadaşın açmış olduğu bir davadır.

Dava sonuç metninden bir alıntı: ( TÜRK MİLLETİ ADINA...)
" Davacının verilen görevleri yerine getirmediği, görevin gerektirdiği vasıflara ve beşeri ilişkilere sahip olmadığı yönünde bir hususun dosya muhteviyatından saptanamadığı sonuç ve kanaatine varılmıştır. "

Re: MALATYA EBİTEFO ların görev ipatil davası kazanılmıştır...

dava sonuç metninden :
" Bilim teknolojisi sınıfı bulunan okullarda kullanılan bilgisayarlarda bakım yapmak, sorunların giderilmesi ve teknik çözümler için bilgisayar ve elektrik-elektronik alanında öğrenim görmüş bakım-onarım personelinin okullarda istihadımının öngörüldüğü anlaşılmaktadır. "

Hocam dosyayı okudum, sizi tebrik ederim, helal olsun, işin ehli olmayan amirler inşallah kendi paylarına derslerini alırlar :alkis:

Öncelikle hayırlı olsun hocam.

" Bilim teknolojisi sınıfı bulunan okullarda kullanılan bilgisayarlarda bakım yapmak, sorunların giderilmesi ve teknik çözümler için bilgisayar ve elektrik-elektronik alanında öğrenim görmüş bakım-onarım personelinin okullarda istihadımının öngörüldüğü anlaşılmaktadır. "

Bir sorum olacak. Alıntıladığım yerdeki metne göre bizim okullarda zorunlu olarak formatör olarak görevlendirmemize karşı dava açılabilir mi? Görevlendirme istemediğimizi dilekçe ile belirttiğimiz halde, zorunlu olarak görevlendiriliyoruz.

Geçen sene adanaydı sanırım, formatörlük görevlendirmesi yapılmayan bir arkadaşımız mahkemeye vermişti ve kazanarak geriye dönük ödemeleri de alarak görevlendirilmesi kararı çıkmıştı. Aynı şekilde zorunlu olarak görevlendirilen arkadaşlarda bunu mahkemeyle bozabilirler, şu ana kadar örneğine rastlamadım ama isteksiz zoraki görevlendirmenin mahkemeden döneceği de kesin.

mustafabto' Alıntı:

Bir sorum olacak. Alıntıladığım yerdeki metne göre bizim okullarda zorunlu olarak formatör olarak görevlendirmemize karşı dava açılabilir mi? Görevlendirme istemediğimizi dilekçe ile belirttiğimiz halde, zorunlu olarak görevlendiriliyoruz.

hak verilmez alınır hocam.. biz bunu öğrendik.. siz öğretmensiniz. kadronuz ve göreviniz budur en başta.. zorunlu formatörlük sizi çok müşkül durumda bırakıyorsa hakkınızı arayınız..

Dün kendi davamın sonucunu başka bir başlık altında yayınlamıştım. Dileyen;
egitici-formator-ogretmen-f131/malatya-da-ebitefo-gorevlendirmeleri-neden-iptal-ediliyor-t37714-30.html
sayfadan idari karara ulaşabilir.

mustafabto Hocam!
Görevlendirmelerde gönüllülük esastır. Mahkemeye bile gerek kalmadan, ilgili şube müdürüne durumunu izah edersen anlayışla karşılayacağını düşünüyorum. Aksi taktirde idari dava açabilirsin ve kuvvetle muhtemel kazanırsın.

Sn. Nogay! Saygılar... :)

PaviDus' Alıntı:
Dün kendi davamın sonucunu başka bir başlık altında yayınlamıştım. Dileyen;
egitici-formator-ogretmen-f131/malatya-da-ebitefo-gorevlendirmeleri-neden-iptal-ediliyor-t37714-30.html
sayfadan idari karara ulaşabilir.

mustafabto Hocam!
Görevlendirmelerde gönüllülük esastır. Mahkemeye bile gerek kalmadan, ilgili şube müdürüne durumunu izah edersen anlayışla karşılayacağını düşünüyorum. Aksi taktirde idari dava açabilirsin ve kuvvetle muhtemel kazanırsın.

Sn. Nogay! Saygılar... :)

Eyvallah yoldaş :)

Eğitici formatörlük görevine mesnetsiz gerekçelerle son verilen, dört kişiden birisi de benim. Bu davayı açma aşamaşında akıl danıştığımız insanlar, görevlendirmenin davası olmaz, sonunda siz üzülürsünüz dediler. Adalete güveniyordum, haksızlığa uğratıldığımı biliyordum ve kazanacağımıza inancıım tamdı. Bu doğrultuda bize destek çıkan (özellikle de bilgisayarbilisim.net'deki) arkadaşlardan güç alarak hareket ettik. Sonuç bizleri çok memnun ve mutlu etmiştir. İdari dava hakimlerimizin bu denli detaylı bir araştırmayla davaları ele aldıklarını inanın bilmiyordum. Arkadaşlar gerekçeli kararı okursanız, hakimlerin hiç bir ayrıntıyı atlamadan mağduriyetimizi dile getirdiklerini görebilirsiniz. Ayrıca eğitici formatör öğretmenin görevlerini ilgili mevzuatlara dayandırarak tekrar sıralamışlar ki; bu ifadeler, formatörlerin mağduriyetlerinde emsal temsil edecek niteliklere sahiptir.

ÖZETLE
Haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız, kesinlikle hakkınızı arayın. Adalete güvenmekten başka çaremiz yok. Elbette dünya adaleti dışında, ilahi adalet de var ve kimsenin kuşkusu olmasın, o da er geç gerçekleşecektir. Beni mağdur edenlere hakkımı helal etmiyorum.

davayı kazanan arkadaşlarımı takdir ediyorum. onları davayı kazanmasalardıda takdir ederdim. haklıszlık karşısında dim dik durdukları ve haklarını aradıkları için :+1:

mustafabto' Alıntı:

şükür uyandınız!!! Zorunlu formatörlük diye bir şey olamaz mümkün değil, bizi bu şekilde bir atamayla atamadılar...

2.si de hep yazayım diyorum vazgeçiyorum, sağda solda eylem yapalım diye haklarımızı korumaya çalışıyorsunuz eylemin kralı budur zorunlu formatörlük yapılan yerlerdekiler hemen mahkemeye versinler ve sonucunu beklesinler(mehmetnogay hocamın davası sanırım 5-6 ayda sonuçlandı) Diğer konu ise zorunlu olmayan yerlerle ilgili niye formatör oluyorsunuz madem formatörlüğe karşısınız olmayın yapmayın formatörlük??? Bakın nasıl eylem olur o zaman bu...Ben bu dönem formatörlük yapmadım, yapmamaya da devam edeceğim...Sırf derdim bu eksikliklerin düzeltilmesi..Benim ekdersim var mı sanıyorsunuz??? 15 saat dersim var sadece....10 saatte olsa olmayacağım...

Davayı kazanan arkadaşları tebrik ederim...Bütün eylemlerden daha değerli bir hamle oldu bu...

hakkınızı mahkemede aramak en doğrusu olmuş, sendikaya gitseydiniz size verilecek cevap şöyle olacaktı "mahkemeyi kazanabilirsin ama amirlerin gerekirse tekrar görevlendirir ya da görevlendirmez, her defasında mahkemeye mi gideceksin, bu sefer valilik oluru ile ilçeye yollarlar hiç bulaşma" der analatır anlatır sonrada, takdir senin hocam der.

tamam iyi güzel de arkadaşlar ders yok! Bunun için de birşey yapmamız gerekmiyor mu sizce? Bir sözleşmeli zümreniz olarak neye üzüleceğimi neye sevineceğimi şaşırmış vaziyetteyim açıkcası. benim 8 saat dersim var. Şu ana kadar aklıma bile gelmeyen hatta iyi ki olamıyorum dediğim formatörlük verilsin diye uğraşıyorum ben de. Bu yıl birşeyleri TAM rayına oturtmalıyız. Kararlı arkadaşların taşın altına elini sokması ve sonuç alması kadar keyifli birşey olamaz. Allah çalışan, emek veren herkesin yardımcısı olsun. Sendikalar mutualist varlıklardır. Ama Cemal hocam karşılıksız yapmıştı herşeyi. Her sendikacı aynı yaklaşımda olmayabilir sayın esfuny hocam.

Tebrikler. Bazı arkadaşlar forumda zorunlu formatörlük istemiyoruz yok bilmem formatörlük istiyoruz diye bıdı bıdı edeceklerine dava açsınlar. Çalıştayda da demiştim :)

hakan2306' Alıntı:
Eğitici formatörlük görevine mesnetsiz gerekçelerle son verilen, dört kişiden birisi de benim. Bu davayı açma aşamaşında akıl danıştığımız insanlar, görevlendirmenin davası olmaz, sonunda siz üzülürsünüz dediler. Adalete güveniyordum, haksızlığa uğratıldığımı biliyordum ve kazanacağımıza inancıım tamdı. Bu doğrultuda bize destek çıkan (özellikle de bilgisayarbilisim.net'deki) arkadaşlardan güç alarak hareket ettik. Sonuç bizleri çok memnun ve mutlu etmiştir. İdari dava hakimlerimizin bu denli detaylı bir araştırmayla davaları ele aldıklarını inanın bilmiyordum. Arkadaşlar gerekçeli kararı okursanız, hakimlerin hiç bir ayrıntıyı atlamadan mağduriyetimizi dile getirdiklerini görebilirsiniz. Ayrıca eğitici formatör öğretmenin görevlerini ilgili mevzuatlara dayandırarak tekrar sıralamışlar ki; bu ifadeler, formatörlerin mağduriyetlerinde emsal temsil edecek niteliklere sahiptir.

ÖZETLE
Haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız, kesinlikle hakkınızı arayın. Adalete güvenmekten başka çaremiz yok. Elbette dünya adaleti dışında, ilahi adalet de var ve kimsenin kuşkusu olmasın, o da er geç gerçekleşecektir. Beni mağdur edenlere hakkımı helal etmiyorum.
Hakan ARAL

Beni ve diğer 3 arkadaşımı haksız yere mağdur durumda bırakıp, görevin gerektirdiği vasıflara ve beşeri ilişkilere sahip olmadığı gibi herhangi bir şekilde ispatı olmayan bu ağır ithamla görev ve mesleğimde böyle bir psikolojiyle başbaşa bırakan kişilere karşı bu dünyada kazanılmış bir hakkımız olmuşsa da, Hakan hocamın dediği gibi ben de hakkımı helal etmiyorum.

hakan2306' Alıntı:

ÖZETLE
Hakan ARAL

Hakan hocama ve diğer dava arkadaşlarına bu haklı ve onurlu davalarında direndikleri ve haklarını söke söke aldıkları için takdir ediyorum onları.Bilinçsiz ve sadece kendi çıkarları doğrultusunda işi bilmeden bulundukları makamı işgal eden sadece birilerinin kayırmasıyla oralarda oturan ama hiçbir kapasiteleri omayan yöneticilerie karşı iyi ir ders olsun.

Tekrar tebrik eder.başarılarınızın devamını dilerim.

formator2324' Alıntı:
hakan2306' Alıntı:

ÖZETLE

Hakan hocama ve diğer dava arkadaşlarına bu haklı ve onurlu davalarında direndikleri ve haklarını söke söke aldıkları için takdir ediyorum onları.Bilinçsiz ve sadece kendi çıkarları doğrultusunda işi bilmeden bulundukları makamı işgal eden sadece birilerinin kayırmasıyla oralarda oturan ama hiçbir kapasiteleri omayan yöneticilerie karşı iyi ir ders olsun.

Tekrar tebrik eder.başarılarınızın devamını dilerim.

Bu tür mesajlar inanın bizleri çok mutlu ediyor, arkadaşlarım ve kendi adıma teşekkür ederim.

Bir zamanlar yüzümüze gülen, kuyumuzu kazanlardan gizli arkanızdayız, siz haklısınız ve size haksızlık yapıldı diyip; kuyumuzu kazanlara yağcılık yapan, takiyecilere sesleniyorum, nerdesiniz? Kesin başka yerlerde başka ışıklar gördünüz... Şunu bilin ki, Rabbim yapacağını elbet bilir... Sözlerim tabiki de anlayana...

fa.ruk44' Alıntı:
mustafabto' Alıntı:

şükür uyandınız!!! Zorunlu formatörlük diye bir şey olamaz mümkün değil, bizi bu şekilde bir atamayla atamadılar...

2.si de hep yazayım diyorum vazgeçiyorum, sağda solda eylem yapalım diye haklarımızı korumaya çalışıyorsunuz eylemin kralı budur zorunlu formatörlük yapılan yerlerdekiler hemen mahkemeye versinler ve sonucunu beklesinler(mehmetnogay hocamın davası sanırım 5-6 ayda sonuçlandı) Diğer konu ise zorunlu olmayan yerlerle ilgili niye formatör oluyorsunuz madem formatörlüğe karşısınız olmayın yapmayın formatörlük??? Bakın nasıl eylem olur o zaman bu...Ben bu dönem formatörlük yapmadım, yapmamaya da devam edeceğim...Sırf derdim bu eksikliklerin düzeltilmesi..Benim ekdersim var mı sanıyorsunuz??? 15 saat dersim var sadece....10 saatte olsa olmayacağım...

Davayı kazanan arkadaşları tebrik ederim...Bütün eylemlerden daha değerli bir hamle oldu bu...

:+1: hak verilmez alınır..

mehmet hocam tebrikler,gerçekten dava açmaktan çekinmemek lazımmış,hele de mağdur olduğunuza yürekten inanıyorsanız...

Bu görevden alındığınızda çok üzülmüştüm.
Haksızlığa uğradığınız biliniyordu.
Hayırlı olsun...Hoşgeldiniz...

hayırlı olsun hocam, inşallah dik kafalı ve bilişimcilere ön yargılı olan tüm idarecilere örnek olur. tebrik ederim büyük başarı...

Gözlerinizden öpesim geldi.

Bizim idareciler bilgisayar öğretmenlerini teknoloji amelesi olarak görmeyi bırakmadıkça bu işler çözülmez.

Bu işler çözülmedikçe bizler teknoloji amelesi olarak ölüp gideriz.

Yahu biz öğretmeniz size sesleniyorum her haltı çok iyi bildiğini sanan idareciler!

Asıl biz sizi idare ediyoruz farkında mısınız?!

Alın size idare ettiğimizin kanıtı...

Tebrikler. Bu güzel haberler bize moral oluyor. İnşallah hepimiz gerektiğinde aynı mücadeleyi gösterip haklılığımızı istaplayabiliriz. Allah yardımcınız olsun...

mehmetnogay' Alıntı:
hakan2306' Alıntı:

ÖZETLE
Hakan ARAL

Beni ve diğer 3 arkadaşımı haksız yere mağdur durumda bırakıp, görevin gerektirdiği vasıflara ve beşeri ilişkilere sahip olmadığı gibi herhangi bir şekilde ispatı olmayan bu ağır ithamla görev ve mesleğimde böyle bir psikolojiyle başbaşa bırakan kişilere karşı bu dünyada kazanılmış bir hakkımız olmuşsa da, Hakan hocamın dediği gibi ben de hakkımı helal etmiyorum.

Hocam öncelikle tebrikler,
Mahkeme kararı var mı ekleyebilirmisiniz? Belki bazılarımıza emsal olur.

Geri