"mail.meb.k12.tr" de Mail Silme Hatası

Kodla Büyü

kkirac

Site Gezgini
Değerli arkadaşlar okulumuz hesabındaki (395945@meb.k12.tr) mailleri silemiyorum. Sil dediğim zaman resimdeki gibi bir hata veriyor. Önerileriniz nedir yardımcı olursanız memnun olurum

Ekli dosyalar

• HATA.JPG
    HATA.JPG
    74.8 KB · Görüntüleme: 8,767
sadece bekle hocam :) meb mail sunucusundan kaynaklanan bir hatadır.
pazartesi hallederler. öğlene kadar düzelmzse

admin@meb.k12.tr mail adresine sorunu bildir. düzeltirler. snedne kaynaklanan bir sorun değil.

Hocam siz, sonu "..._ortak" şeklinde olan klasörleri veya bunların içindekileri silmeye çalışıyorsunuz sanırım. Bu klasördeki mesajlar herkes tarafından görünen fakat kimsenin kotasından yemeyen maillerdir. Yani sizin hesabınızda gözükür ama hesabınızda barınmaz. Bunun için silmeye çalışırsanız hata mesajı verecektir. Eğer kotanız yavaşyavaş doluyorsa çöp kutusunu boşaltın ve giden-taslak kutularından gereksizleri silin. "..._ortak" şeklindeki klasörlerden mesaj silmeye çalışmayın.

bazı okulların maillerinde sadece kendilerine gelen e-postalar var.Mail e-postasında ortak klasör istemiyom bunu nasıl kaldırabiliriz?Bilen yardımcı olursa sevinirim!!!

ayrıca ortak mailerin dışındaki tüm mailleri sildim fakat kullanım yinede %3 diyor neden acaba arkadaşlar

arkadaşlar ortak klasörlere nasıl mesaj gönderiyorsunuz...herkes mesaj yazmış oraya ben nasıl yazarımACİLLLLLLLLLLL

arkadaşlar mailde bu hata ile bende karşılaştım. mail adresi dolmuş ve yeni mail gelmiyo. eski mailleri silmek istediğimde hata veriyo çözüm önersi olan varmı?

acill

stoner hocam
outlook ayarlarını yapıp oradan okursan bir defa, mailler o bilgisayarda kalıyor ve sunucudan siliniyor.
Benim bulduğum çözüm bu.

kkirac' Alıntı:
Değerli arkadaşlar okulumuz hesabındaki (395945@meb.k12.tr) mailleri silemiyorum. Sil dediğim zaman resimdeki gibi bir hata veriyor. Önerileriniz nedir yardımcı olursanız memnun olurum

Kardeş aynı olay benimde başıma geldi ve sunucudan kaynaklanan bir sorun değil. Senin sorunun mail hesabının dolmasından kaynaklanıyor. Tam dolu olduğu için silemiyor.

Çözümü söyliyorum: bu mail hesabı outlook exprese kuruyorsun.(outlook exprese kurmayı mail hesabına girerken anlatıyor.) ve maillerin gelmesin, outlook expresin dolmasını bekliyorsun. ondan sonra mail hesabın boşalmış oluyor. maillerin bilgisayara iniyor yani. ve artık istediğin maili silebilrsin.

Bugün de ben karşılaştım. üstelik 77 tane de alakasız mail gelmiş. Hiç biri silinmiyor. Sankı işgal edilmiş gibi. Çoğu da siyasi ve propaganda içerikli. Bir kısmı da reklam. Hiç biri silinmiyor. Aynı konuyu açan arkadaş gbi hata mesajı veriyor. ortak mail falan değil. normal gelen kısmında alakasız 77 tane mail. ve sanırım kotada dolu olabilir. Kota kısmına da bakmadım.

Aynı durumdayım, yazılanları uygulamaya çalıştım ancak çözüm olmadı. Çözümü bilen var mı ?

Outlok hesabından mailleri alırsanız bi defada, arkadaş yazmış gerçi aynısını, mailler bilgisayarınıza indirilip oradan da silinmiş olacak.

Yok arkadaşlar bir türlü çözüm olmuyor. Farklı bir nedeni var. Daha önce laptobumda outlook kuruluydu ve o siliyordu. Birkaç yere aynı anda outlook kurmaktan kaynaklanıyor sanırım. Yada meb'den kaynaklanıyor...

arkadaşlar meb maile giriş yaptıktan sonra seçenekler-klasor seçeneklerinden çöp kutusunu kullanmayı seçerseniz mailleri silebilirsiniz.

Re:

kharonturk' Alıntı:
stoner hocam
outlook ayarlarını yapıp oradan okursan bir defa, mailler o bilgisayarda kalıyor ve sunucudan siliniyor.
Benim bulduğum çözüm bu.

buradan itediğiniz bir yere yedekleniyor.

Kotanız dolu iken meb mail panelinden malleri silemiyorsunuz.
bunu çözümü bilgisayarınıza o mail için outlok kurup gelişmiş ayarlarından (kopyasını sunucuda bırak seçeneğini kaldırarark) gönder al yapmanızdır. outlok bütün mailleri bilgisayarınıza indirecek ve web panelden de silecektir. başka bir yolu bunun şimdilik. yada bakanlık birimlerine mail atacaksınız onlar silecek...
iyi çalışmalar

aynı sorunu bende dün yaşadım...outlooktan sildim silindi görünüyordu fakat webmailden girince kota dolu görünüyor ve silinmiyordu...sonra ilçe memi aradılar ordakiler yaptı nasıl yaptıysa

Demin aynı sorunla karşılaştım forumda bir hocamız yazmış denedim sorun kalktı

web yönetim panelinde seçeneklerden klasör tercihlerine tıklayın, çöp kutusunun ayarını çöp kutusu kullanma şeklinde ayarlayın

Ekli dosyalar

• mail.jpg
    mail.jpg
    18.9 KB · Görüntüleme: 3,314
Kod:
E-Posta kotası dolduğu için mailleri hata veren kurumlar.

E-Posta kotası dolduğu için mailleri hata veren kurumlar aşağıdaki yolları izleyerek problemlerini çözebilirler.
 1- http://mail.meb.k12.tr/src/login1.php adresine giriniz
 2- Kurum Kodu ve şifrenizle giriş yapınız
 3- Seçenekler menüsüne giriniz
 4 - Klasör Tercihleri' ni seçiniz
 5- Özel Klasör Seçenekleri 
       Buradaki  Çöp Kutusu seçeneğini "Çöp kutusu kullanma" olarak değiştirip kaydediniz
 Maillerin bir kısmını silerek kotanızı boşaltınız.

netame' Alıntı:
Demin aynı sorunla karşılaştım forumda bir hocamız yazmış denedim sorun kalktı

web yönetim panelinde seçeneklerden klasör tercihlerine tıklayın, çöp kutusunun ayarını çöp kutusu kullanma şeklinde ayarlayın

teşekkürler çok işime yaradı...

Ben de ayarları ekteki gibi yaptım. Outlooktan mailleri sildikten sonra silinmiş ögeleri de boşaltarak sorunu çözdüm.

Ekli dosyalar

• outlook.jpg
    outlook.jpg
    71.2 KB · Görüntüleme: 2,805
ARKADAŞLAR BİZİM OKULUN DA MAİL ADRESİ VAR K12 UZANTILI YANLIZ ŞİFRESİNİ KIMSE BILMIYOR .HİÇ LAZIM OLMAMIŞ KULLANMAMIŞLAAR.ŞİMDİ ŞİFRESİ LAZIM ONU NERDEN ÖĞRENEBİLİRİM BİLGİSİ OLAN VAR MI ACİL !!!

Okulunuz İlköğretimse bu yaz tatilinde kurum kodları değiştiği için ilçelere yeni adresler ve şifreler gönderildi. Okullara tutanakla tebliğ edildi. İlçe Mem'de olabilir orada da yoksa. İl Mem'e yazarlar, İl Bakanlıktan ister, uzun iş:)

lise okulumuz bugun ilçe ile görüştüm ildekı formatör bakanlıga mail atmış cevap ne zamana gelır acaba????

oropher' Alıntı:
arkadaşlar meb maile giriş yaptıktan sonra seçenekler-klasor seçeneklerinden çöp kutusunu kullanmayı seçerseniz mailleri silebilirsiniz.
Eyvallah hocam, bu işe yarıyor.

Yeni sistemden sonra herkesin işi düşecek buraya, uzun zamandır bakmayan her okulun kotası dolmuştur kesin :)

Geri