MAC Filtreleme sayısı fazla olan Modem?

Kodla Büyü
mystreous' Alıntı:
Aynı sorun bizde de var. Modeldeki DHCP yı kapatıp cihazların otomatik IP almasını engelleme yaptim. Makinalara elle IP verdim. Olayı cozdum diye dusunurken hesapta olmayan bisey çıktı. Ağdan çalışan iki adet fatih projesi yazıcıları otomatik IP alamadıgi için calismadi. Yazıcılara da elle IP veremediğim için tekrar başa döndüm. Bu yazıları yazarken yeni aklıma geldi : tahtalara yazdığımız ağ şifresini görünmez yapabilir mıyız acaba? Evet evet olur. Bir haftadır cozememistim bu olayı buraya yazarken cozdum :)

modeminizin ip rezerve özelliği varsa tek tek elle ip vermenize gerek yok. Otomatikte olsa o yazıcılar ağa bağlayın. Sonra varsa ip rezerve özelliği ile rezervelerini yapın ve tüm cihazların.. sonrasında dhcp yi yapılandırın. yani kaç ağa bağlı makina varsa o kadar ip aralığına izin verin.

mevzuat' Alıntı:
mystreous' Alıntı:
Aynı sorun bizde de var. Modeldeki DHCP yı kapatıp cihazların otomatik IP almasını engelleme yaptim. Makinalara elle IP verdim. Olayı cozdum diye dusunurken hesapta olmayan bisey çıktı. Ağdan çalışan iki adet fatih projesi yazıcıları otomatik IP alamadıgi için calismadi. Yazıcılara da elle IP veremediğim için tekrar başa döndüm. Bu yazıları yazarken yeni aklıma geldi : tahtalara yazdığımız ağ şifresini görünmez yapabilir mıyız acaba? Evet evet olur. Bir haftadır cozememistim bu olayı buraya yazarken cozdum :)

modeminizin ip rezerve özelliği varsa tek tek elle ip vermenize gerek yok. Otomatikte olsa o yazıcılar ağa bağlayın. Sonra varsa ip rezerve özelliği ile rezervelerini yapın ve tüm cihazların.. sonrasında dhcp yi yapılandırın. yani kaç ağa bağlı makina varsa o kadar ip aralığına izin verin.
ip aralığını makine sayısına göre yapmıştım, olmadı. Çünkü erken gelen ipi kapıyor. İp rezerve özelliği var ama sadece 8 makine için için veriyor. Fazla rezerve yapamazsınız diyor.
Yukarıda da yazdığım gibi olayı çözdüm ama artık yapmaya zamanım olmaz herhalde, formatörlere yolu gösterdiler. 9. Madde bitirdi beni.

mystreous' Alıntı:

Sayın hocam ağ şifresini nasıl görünmez yapabiliyoruz?

Arkadaşlar akıllı tahtaların mac adreslerini alıp modeme mac şifreleme koyacağım. ipconfig /all dediğimde 3 tane mac adresi geliyor. kablosuz bağlantı var sadece wifi mac adresini alsam yeterli mi?

Airties rt-206 v4 modem ile 32'den fazla bilgisayara MAC filtreleme yaptım ben. tavsiye ederim bu modemi.

Geri