M.İnce'den mesaj tencere kapak gibiler

Kodla Büyü

eemree

Süper Üye
Süper Üye
Eğitimi bilen eğitimin içinden gelen biri nasılda hemen belli ediyor kendini. :alkis:

Başbakan Erdoğan'ın öğretmenler ve toplu sözleşme süreciyle ilgili sözlerine değinen İnce, şunları kaydetti:

"(Öğretmenler 15 saat çalışıyor, en düşük 1624 lira alıyor) diyor. Bu doğru bilgi değil. Öğretmenler de diğer memurlar gibi 8 saat çalışır. Ancak bunun 3 saati ders, geri kalanı derse hazırlık, rehberlik ve yönetime yardımcı olmak biçiminde planlanmıştır. Ancak okullarımızdaki imkansızlıklar nedeniyle
öğretmenler hazırlık kısmını evlerinde, rehberlik ve yönetimle ilgili işleri sınırlı biçimde okulda yapmaktadırlar. Buna rağmen örneğin ilköğretimde öğretmen 180 iş gününde günlük 6 saat derse girmektedir. Bu iki rakamı çarparsa öğretmenin ne kadar çalıştığını kendisi bulabilir.

OECD ülkelerinde ilköğretimde öğretmenlerin çalışma süresi ortalaması 779 saattir. Sayın Başbakan'a bir teklifim var. Her okulda öğretmenlere tam donanımlı kişisel çalışma odası verilsin. Öğretmenler bütün işlerini okulda yapabilsinler. İkincisi yeterli öğretmen istihdamı yapılsın, öğretmen günde 3 saatin dışında derse girmesin. Ek ders uygulaması tümüyle kaldırılsın.

Öğretmenlik mesleği memurluk değildir. Kanunda belirtildiği gibi özel uzmanlık gerektiren bir meslektir. Sayın Başbakan, OECD'nin 'Bir Bakışta Eğitim Raporu'nu iyi okumalıdır. Oradaki bilgilerin gökyüzünden derlenmediğini bilmesi gerekir."

Devleti temsil makamlarında bulunanların, halka yalan-yanlış bilgi veremeyeceklerini belirten İnce, "Görülüyor ki Başbakan ile Sevgili Bakan'ı 'tencere kapak' misali gibiler. Türkiye Cumhuriyeti'ne yakışmasalar da birbirlerine yakışıyorlar" ifadesini kullandı.

http://www.cnnturk.com/2012/turkiye/05/ ... index.html

BU ADAM MEB BAKANI OLSA SIRTIMIZ YERE GELMEZ.......... ÖĞRETMENLİK EN GÖZDE VE SAYGIDEĞER MESLEK OLUR GİBİ........ AMA PARTİSİNİN BAŞKANININ KÖTÜ MUHALEFETİ YÜZÜNDEN İKTİDAR GÖREMEYECEK...... BU ADAM HARCANIP GİDECEK AKTİF GÖREV ALMADAN SİYASETTE

Türkiye Cumhuriyeti'ne yakışmasalar da birbirlerine yakışıyorlar". Bu tam kapak olmuş...

İnce nin sözleri doğru fakat ülkemiz şartlarında partisinin iktidar kendisinin de milli eğitim bakanı olma ihtimali yok. Mevcut iktidarın da bizzat eğitimin içinden gelen birisini meb in başına getirme ihtimali yok.

hakkaten güzel söylemiş, işin içinden geldiği belli, fizik öğretmeniymiş kendisi...

Ne bilir onlar Milli Eğitimi, ülkenin kurtuluşunun eğitimden geçeceğini. Onlar öğretmeni ve eğitime yapılan harcamaları yük gibi görmeyi bilirler. Pardon bide birşeyi çok iyi bilirler satmayı.(Satacak birşeyde kalmadı haliniz duman)

Keşke bu adam bizim bakanımız olsaydı yada akp içinde öğretmen bi bakanımız olsaydı, bize düşe düşe ömercim düştü. İnşallah tez zamanda Allaha yakın bize uzak olur kısaca eceli gelir.

cybermath' Alıntı:
Onları d a gördü bu ülke. Şimsi sallıyor bakalım ne tutarsa.
Siyasi görüş olarak CHP ile alakam yoktur. bugüne kadar hiç oy vermediğim bir parti. ama yorum yaparken önce o konuyla ilgili bilgilenin sonra yorum yapın. Siz hiç CHP nin iktidar olduğunu gördünüz mü? ben 29 yaşındayım görmedim. Peki siz hiç Muharrem İnce'nin(hangi partide olursa olsun) Bakanlığını gördünüz mü? ben onu da görmedim. siz CHP yi ya da Muharrem İnce'yi ne zaman gördünüz iktidarda. benim bildiğim en son 1972 de iktidarda olmuş. ben o günleri göremedim peki siz? son soru: acaba muharrem İnce 1972 de kaç yaşındaydı? ben yardımcı olayım. 8 Yaşındaymış....

leventgenc' Alıntı:
cybermath' Alıntı:
Onları d a gördü bu ülke. Şimsi sallıyor bakalım ne tutarsa.
Siyasi görüş olarak CHP ile alakam yoktur. bugüne kadar hiç oy vermediğim bir parti. ama yorum yaparken önce o konuyla ilgili bilgilenin sonra yorum yapın. Siz hiç CHP nin iktidar olduğunu gördünüz mü? ben 29 yaşındayım görmedim. Peki siz hiç Muharrem İnce'nin(hangi partide olursa olsun) Bakanlığını gördünüz mü? ben onu da görmedim. siz CHP yi ya da Muharrem İnce'yi ne zaman gördünüz iktidarda. benim bildiğim en son 1972 de iktidarda olmuş. ben o günleri göremedim peki siz? son soru: acaba muharrem İnce 1972 de kaç yaşındaydı? ben yardımcı olayım. 8 Yaşındaymış....

Hocam bunlar sol partilerin hepsini chp sanıyorda ondan oluyor bu :mrgreen: Psikolojik yani anlayacağınız :) Başbakan bile ondan zaten ta 1930larda olan olayları diline dolayıp duruyor.

Dip Not: Chpye genel yada yerel sadece 2 kez oy verdim. 1 i genel diğeri yerelde olmak üzere.

Sırf bu adam için partisine oy vericem. belki meb bakanı yaparlar

siyaset için demiyorum ama tam böyle bir bakana ihtiyacımız var. eğitim kökenli adamın hali bir başka be halden anlıyor :++:

Yalan yanlış bir bilgi verdi, haksız bir hesap yaptı

bizi rencide etti toplum önünde

ve daha da beteri BİZİ SAKIZ ETTİ AĞIZLARA

Başbakan doğru söylüyor diyenleri gördükçe ulan onun oğlunun gemiciği var, benim neyim var da benden 50-100 lirayı KISKANDIN BRE VATANDAŞ DİYORUM

Sen de vatandaş, ben de vatandaş, başbakanını bu kadar kıymetli eden ne?

İhtarımızı çekelim diyorum, tek bir öğretmen vermez daha diyorum ama nasıl bir bağlılıktır bu anlamıyorum. İstemeye istemeye adam yokluğundan ak partiye verildi ise zamanında, şimdi de isteyeme istemeye bile olsa, ak partiye ihtar olsun diye muhalefetteki bir partiye verilir, alternatifi yok milletin diyemez en azından ak parti. Çünkü alternatifimiz olmadığını düşünmesine neden oldukça daha çok kişiyi rencide edecektir.

İnsanların en cahili, ahiretini başkasının dünyası için satandır. (Hz.Ömer r.a.)

evet + yetmez ama evet
ciler. küfür etseler şükür diyeceksiniz. bi kere atın şu at gözlüklerini ve akp ağzıyla konuşmayı bırakın. o şu partiliymiş de falan filan. doğruya doğru diyemeyecek kadar eğrilmiş, biatçı varlıklarsınız. ikide bir yunanistan a mı dönelim diyen hükümet gibi hep kendinize yontmaya çalışın olayları. sanki biz yunanistan için çalışıyoruz. zerre kadar onur kaldıysa onursuzlara ortak olmayın artık. yaşam belirtisi verin..

M.inceyi Tebrik ederim. :alkis: :alkis:
bu hükümetin zihniyetini en baştan beri bilirim. o yüzden başbakanın dediklerine hiç şaşırmadım. az bile söylemiş. arkasında böyle körü körüne bağlı bir zümre varken az bile yapıyorlar. ben olsam bi de ana avrat söverim ki cilası olsun.

Geri