Müzik Dersinde Ne yapılır?

Kodla Büyü

gülhan35

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Müzik dersini verdiler. 5. sınıflara derse gireceğim ortada ne kitap var ne de başka bir şey. Ne yapacağım ben fikri olan var mı?

hep birlikte ölürüm Türkiyem şarkısını söyletebilirsin. biz ilkokuldayken bunu öğrenmiştik

bana da geçen sene muzik vermişlerdi. ilk 3-4 hafta istiklal marşı öğrettim sonra fülüt çalmayı öğretmeye başladım :)) fülüt çalmayı biliyorum. senin yerinde olsam kasmam 1-2 türkü öğretirim parama bakarım.

bizim okulda da müzik ve beden hocası yok, muzik istedim beden verdiler, ya dedim fülüt çaldırırım vs dinlemediler, çocuklara veriyom topu tepiyorlar :))

geçen sene bir dönem bende müzik dersine girmiştim
her hafta İstiklal Marşının bir kıtasını yazdırıyordum. arada bir kıtaların sayısını artırıp geriye dönüt de yapıyordum. :puhaha:
istiklal marşı bitseydi gençliğe hitabe ye geçerdim, ama sonradan dersi almışlardı bende.
hocam eğer yapacak birşey bulamıyorsan en güzeli İstiklal Marşının 10 kıtasını çocuklara öğretmek olur bence

Asker öğretmenken müzik dersine de girmiştim. İstiklal Marşından başlayıp, Ölürüm Türkiyemle devam ettim. Bol bol şarkı söyledik koro halinde. Kaval çaldık. :) 23 Nisan da çıkardığım koro çok beğeni toplamıştı... :)

İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını ezbere okuttum ve ona göre not verdim. kalan zamanda da matematikten bilemedikleri soruları çözmüştüm. 2 sene önceydi

karaoke yaptıracan hocam sözleri mevcut olan müzikli bir video bulursun hep beraber koro şeklinde söylersiniz :)

Geri