Mülakat Hk. Tecrübeli Arkadaşlar Lütfen Yardım

Kodla Büyü

k0d3r

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Şu mülakat işini net olarak çözemedim. Hani şu-şu branşlardan olan öğretmenler el kaldırsın muhabbeti var ya. Daha sonra da o el kaldıranları bir rütbeli mülakata alıyor. Şimdi o anda el kaldırmamak mı daha iyi, yoksa kaldırmak mı? Ben lise matematik branşındayım ve herkes gibi asker öğretmenlik istiyorum. Sınava yarın giricem, bu durumda sordukları esnada hiç parmak kaldırmayayım mı?

hocam asker öğretmenlik istiyorsan gerek yok el kaldırmana. sınava girmen yeterli. askeri okulların öğretmen ihtiyacını gidermek için yapılıyor o mülakatlar...

sehzade84' Alıntı:
hocam asker öğretmenlik istiyorsan gerek yok el kaldırmana. sınava girmen yeterli. askeri okulların öğretmen ihtiyacını gidermek için yapılıyor o mülakatlar...

Evet hocam asker öğretmenlik istiyorum.
Merak ettiğim konu, orada parmak kaldırmayıp sözlü mülakata girmediğimizde bir problem olur mu yada bir dezavantajı var mı?

hocam bend e bilişim teknolojileri öğretmeniyim. geçen sene Mamak'ta girdim sınava 1 gün.O an söylentiler asker öğretmenliği kalktığı yönündeydi ben de bü yüzden mülakata girmeye karar verdimi mülakat askeri liseler de öğretmenlkik yapmak içn. HATTA mülakatta kazandım ve ordaki komutan hayırlı oolsun dedi, işte özgeçmişini filan anlatıyorsun referanslarını filan söylüyorsun i, yani kaliteli biriysen askeriye seni kaçırmak istemiyor ve kendi okullarında görevlendirmek isteiyor(komutanın tabiri aynen böyleydi)....Tabi bana kıomutann hayırlı olsun dedi ama sonuçları baktığımda asker öğretmen olduğum tyazıyordu ve bu benim için dAHA olumlu sonuçtu, sonra da kedn, okuluma asker öğretmen olarak geldim ve şükür bugün itibaiyle sona erdi.

sivayseri' Alıntı:
hocam bend e bilişim teknolojileri öğretmeniyim. geçen sene Mamak'ta girdim sınava 1 gün.O an söylentiler asker öğretmenliği kalktığı yönündeydi ben de bü yüzden mülakata girmeye karar verdimi mülakat askeri liseler de öğretmenlkik yapmak içn. HATTA mülakatta kazandım ve ordaki komutan hayırlı oolsun dedi, işte özgeçmişini filan anlatıyorsun referanslarını filan söylüyorsun i, yani kaliteli biriysen askeriye seni kaçırmak istemiyor ve kendi okullarında görevlendirmek isteiyor(komutanın tabiri aynen böyleydi)....Tabi bana kıomutann hayırlı olsun dedi ama sonuçları baktığımda asker öğretmen olduğum tyazıyordu ve bu benim için dAHA olumlu sonuçtu, sonra da kedn, okuluma asker öğretmen olarak geldim ve şükür bugün itibaiyle sona erdi.
Hocam bu durumda sorulursa parmak kaldırayım mı? Okuduğum kadarıyla mülakata girdi diye asker öğretmen olamayan duymadım

hocam çok iyi bir üniversiteden mezun değilsen (odtü, boğaziçi gibi), öğretim görevlisi falan değilsen mülakata katılsan da zaten seçmezler. kendilerine göre en iyileri alıyorlar...

Hocam mülakata katıldım.Sorulara makul ve mantıklı cevaplar verdim.Ama asker öğretmenlik yaptım.Yani onlar kendi kafalarına göre seçiyor.Mülakatta sınav da bence formalite.Olay bu.Yanındaki arkadaşla aynı soruları yaz ver birinize asker öğretmenlik diğerine kısa dönem çıkar.Denenmiştir. :puhaha:

k0d3r' Alıntı:
sivayseri' Alıntı:
Hocam bu durumda sorulursa parmak kaldırayım mı? Okuduğum kadarıyla mülakata girdi diye asker öğretmen olamayan duymadım
Aynen :++:

polatlıda girdim bende bugün. hatta ilk grupla girdim. mülakata da girdim. makul cevaplar verdim. komutan yaz bunuda dedi :D artık hayırlısı olsun. yalnız tecrübeli arkadaşlar varsa söyleyebilir mi acaba. 12 sinde gidecez ne götürelim ne yapalım nasıl yapalım? açıklayabilirseniz sevinirim :))

Geri