Müfettişin tavrına bak, müdürün tafrasına bak...

Kodla Büyü
pythagorean' Alıntı:
Teftiş gruplarını ve sizin okulunuzun bulunduğu bölgeyi teftiş edecek grupları daha önceden öğrenmeniz yararlı olur hocam. Sonuçta grup halinde gelmişlerdir ve normal bi vatandaş gibi de değiller. Bu anlaşılabilir. En azından ayağa kalkıp ufak bi baş selamı vermek doğru olur. Sonuçta üst amirdir.
..
Teftiş grubundaki müfettiş de beni önceden tanıyacak mı!!!

BaRBaRYaN' Alıntı:
pythagorean' Alıntı:
Teftiş gruplarını ve sizin okulunuzun bulunduğu bölgeyi teftiş edecek grupları daha önceden öğrenmeniz yararlı olur hocam. Sonuçta grup halinde gelmişlerdir ve normal bi vatandaş gibi de değiller. Bu anlaşılabilir. En azından ayağa kalkıp ufak bi baş selamı vermek doğru olur. Sonuçta üst amirdir.
..

Hocam onların seni tanıması senin onları tanımana göre daha zor. O kadar öğretmenin simasını bilemezler elbette. Fakat devlet dairesinde çalışırken nazik bir selam vermeyi gurur yapıyorsunuz anlaşılan. Bunun adı protokoldür. Orda selam veren de ezilmez selam alan da yücelmez. Ağır geliyorsa bu işler sanayi de motor ustası olmak en iyisi.

Nerde yazıyor müfettiş gelince öğretmen ayağa kalkar, diye(özellikle bu okul bahçesindeki bir mekansa)... O selamını verecekti hocamız da selamını alıp oturduğu yerden hoşgeldiniz, diyecekti. Eğer yanına kadar gidip kendini tanıttıysa nezaketen ayağa kalkıp hoşgeldiniz, derdi (bu durumda bir veli de olabilir farketmez.). Ben ne oldum delisi olmaya ,makam koltuğumuz başımızın üstünde dolaşmaya gerek yok.

pythagorean' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
pythagorean' Alıntı:
..

Hocam onların seni tanıması senin onları tanımana göre daha zor. O kadar öğretmenin simasını bilemezler elbette. Fakat devlet dairesinde çalışırken nazik bir selam vermeyi gurur yapıyorsunuz anlaşılan. Bunun adı protokoldür. Orda selam veren de ezilmez selam alan da yücelmez. Ağır geliyorsa bu işler sanayi de motor ustası olmak en iyisi.
..
siz o iyi dediğiniz işi yapmaya devam edin o zaman, bırakın öğretmenliği de biz yapalım. zira öğretmenlik el pençe divan durup her önünden geçene düğme iliklieyip selam verilecek bir meslek değil.
.
selam verecek insan da selam alacak insan da bunu belli eder. öğretmen arkadaş gelenleri görmüş, gelenler de öğretmen arkadaşı görmüş ki neden selam vermedi diye soruyor. gördüğüne göre yanından yürüp gitmek yerine basit bir şekilde kafayı öğretmen arkadaşa çevirse (bu sizi fark ettim demenin en kibar halidir) öğretmen arkadaşta misafir perverliğini gösteren bir ev sahibi gibi hoşgeldin derdi. ama yanından geçen zat-ı şahane burnundan kıl aldırmadan yürüyüp gidiyorsa anca gider...

burda yapılan da gurur değil sadece ETKİYE - TEPKİ den başka bişey değildir.

Ajitasyona gerek yok ..Benim kanaatim hiç bir müfettiş,,beni görünce ayağa kalkmadı muhabbeti yapmaz ..

Eğer yapıyorsa bu kendi sorunudur (sadece kişisel sorunu) Okulun işleri kişisel sorunlarla ilgili değildir

bunlar hikayeden işler yani ,,böyle bir olayın olduğunuda inanmıyorum eğer olduysa,,hem okul müdürünü ,hemde o müfettişi psikayatri bölümüne sevk edilmesi için
dilekçe yazma hakkında var

BaRBaRYaN' Alıntı:
pythagorean' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
pythagorean' Alıntı:
..

..
siz o iyi dediğiniz işi yapmaya devam edin o zaman, bırakın öğretmenliği de biz yapalım. zira öğretmenlik el pençe divan durup her önünden geçene düğme iliklieyip selam verilecek bir meslek değil.
.
selam verecek insan da selam alacak insan da bunu belli eder. öğretmen arkadaş gelenleri görmüş, gelenler de öğretmen arkadaşı görmüş ki neden selam vermedi diye soruyor. gördüğüne göre yanından yürüp gitmek yerine basit bir şekilde kafayı öğretmen arkadaşa çevirse (bu sizi fark ettim demenin en kibar halidir) öğretmen arkadaşta misafir perverliğini gösteren bir ev sahibi gibi hoşgeldin derdi. ama yanından geçen zat-ı şahane burnundan kıl aldırmadan yürüyüp gidiyorsa anca gider...

burda yapılan da gurur değil sadece ETKİYE - TEPKİ den başka bişey değildir.
Olayın nasıl olduğunu bilmediğimize göre tartışmanın da anlamı yok sayın hocam. Yanından geçip bakmadan gittiyse sorun yok. Ancak bir göz teması olduysa ve arkadaş bu davranışı sergilediyse doğru değil. Ben son olarak şunu söylemek istiyorum. Olay müfettiş olayı değil. Sonuçta bu meslek grubunda insanlar yaşça bizden büyük oluyolar genelde. Saygıda kusur etmemek gerek. Hatta bazen biz gidip hoşgeldin diyelim onlar sallamasa bile. Bunun adı el pençe divan durmak veya yalakalık yapmak değil asalettir.

pythagorean' Alıntı:
Olayın nasıl olduğunu bilmediğimize göre tartışmanın da anlamı yok sayın hocam. Yanından geçip bakmadan gittiyse sorun yok. Ancak bir göz teması olduysa ve arkadaş bu davranışı sergilediyse doğru değil. Ben son olarak şunu söylemek istiyorum. Olay müfettiş olayı değil. Sonuçta bu meslek grubunda insanlar yaşça bizden büyük oluyolar genelde. Saygıda kusur etmemek gerek. Hatta bazen biz gidip hoşgeldin diyelim onlar sallamasa bile. Bunun adı el pençe divan durmak veya yalakalık yapmak değil asalettir.

büyükler küçüklerini SEVDİKÇE küçüklerde tabiki büyüklerini SAYACAKTIR. YAŞÇA büyüklere saygı, hörmet başkadır MAKAMCA büyüklere başka. Makam sahipleri de o makamın hakkını vermeli. önünden geçerken burun kıvırdığın adamı bana niye selam vermedi diye eleştirmekte büyüklük değildir. Müfettişlerin bir görevi de REHBERLİK ETMEKTİR. baktın önünden geçtiğin öğretmen selam vermedi o zaman selam vermeyi de sen öğreteceksin. Hocam iyi günler ben ilköğretim müfettişi cin ali dersin karşındaki kişi de sana buna göre alaka gösterir.

Kaldıki gözteması gibi birşey olsa öğretmen arkadaş içerleyip de buraya bu konuyu açmazdı diye düşünüyorum...

alnında eşek de yazmıyor müfettişte yazmıyor. ben nereden bileyim kim kimdir. karıştırmışım!

Geri