Müfettiş Ders Denetimi Bitti!

Kodla Büyü

soouuk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Birkaç hafta önce yayınlanan bir haberi gördüm şimdi.Bu konu da bir bilginiz var mı,müfettişler ders denetimi yapmayacaksa,sadece gelip evraklarımızı mı inceleyecekler,yoksa evraklardan da mı okul müdürü sorumlu olacak? Bu konuda bilgisi olan var mı ?

Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanı Atıf Ala’dan flaş açıklamalar geldi. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da il maarif müfettişleri başkanlarıyla yapılan toplantıda bundan böyle ders denetimlerinin yapılmaması sözlü olarak duyuruldu. Gerekli olmadıkça ders denetimleri yapılmaması ve bu konuyla ilgili yakında genelge de gönderileceği söylendi.

O tarihten bu yana maarif müfettişlerince okullarda ders denetimi yapılmıyor. Öğretmenlerin önemli bir stresten kurtulmalarının yanı sıra ders denetimlerinin okul müdürlerince ne derece yapılabileceği de ayrı bir tartışma konusu olacağa benziyor.

Metin KOÇER
Kaynak : personelmeb.net

bizim okula geldiler ve dediğiniz gibi derse giren olmadı
idareyi teftiş ediyorlar
tabi evrak da istendi bizden, müfettişler ne evrak istiyorsa müdür yardımcısı gelip bizden istedi
belirli gün kutlama dosyası, yıllık plan, rehberlik evrakları, klüp doyası gibi evrakları gene istiyorlar yani...

Geri