Müdür Yardımcılığından İstifa

Kodla Büyü

dokmeefrail

Süper Üye
Süper Üye
Değerli hocalarım Ankara merkez ilçelerinden birinde müdür yardımcılığı yapıyorum. Bir taraftan da yüksek lisans yapıyorum. Tez dönemindeyim. 2 dönemdir tezimi yazamıyorum yoğunluktan. Strese bağlı sağlık sorunlarım da ortaya çıkmaya başladı. Müdür yardımcılığından istifa etmek istiyorum. Bulunduğum okulda ve ilçede branşımda norm açığı yok. Merkez ilçelerin hiçbirinde de yok diye biliyorum. Bu durumda istifa dilekçem nasıl olmalı? İstifa ettiğimde akıbetim ne olur?

Değerli hocalarım Ankara merkez ilçelerinden birinde müdür yardımcılığı yapıyorum. Bir taraftan da yüksek lisans yapıyorum. Tez dönemindeyim. 2 dönemdir tezimi yazamıyorum yoğunluktan. Strese bağlı sağlık sorunlarım da ortaya çıkmaya başladı. Müdür yardımcılığından istifa etmek istiyorum. Bulunduğum okulda ve ilçede branşımda norm açığı yok. Merkez ilçelerin hiçbirinde de yok diye biliyorum. Bu durumda istifa dilekçem nasıl olmalı? İstifa ettiğimde akıbetim ne olur?
İstifa ettiğinizde norm açığı bulunmuyorsa ilçe milli eğitimin kadrosunda beklersiniz, norm açıldığında sizi okula atarlar.

İl ile görüşebilirsiniz hocam, farklı ilçeler okullar tercih ederseniz yardımcı olurlar.

ilçe kadrosuna alınırsınız eylül ayında ihtiyaç olan bir okula görevlendirilirsiniz. çokta takılacak bir durum değil o vakit araya tanıdığınız varsa sokarsanız küççük bir anadolu lisesine görevlendirmenizi yaptırırsınız herkesin en azından %89 un yaptığı gibi sizde rahat edersiniz tez çalışmanızda.

Hocam eğitim öğretim yılı bitti. Tüm zorlukları geçip tam kaymağını yiyeceğiniz zaman istifa edilmez. Yazın ekdersini de alın sonra düşünün bence istifayı

hocam mutlaka boş okul tespit ediniz ve dilekcede belirtiniz yoksa boş olan herhangi bir yere sizi atayabilirler. İl veya ilceden bilgi alabilirsiniz.
2. Secenek ise
Hocam az daha bekleyin zaten iliçi atamalar olacak. Orada boş normlar aciklanir. Tercih yaparken idarecilikten istifa diye bir kisim cikiyordu daha once onu isaretlerseniz bos yerlerde oncelik size verilir .

Eğer kendi okulunuzda kalmak sizi rahatsız etmesse; okulunuzda sizin branşın girebileceği kaç saat ders var? Zümreniz var mı?

Başka okul olsun diyorsanız dilekçenizde "..... ilçesinde/ bölgesinde uygun bir okula kadromun varilmesi." Şeklinde yazabilirsiniz.

Ben istifa ettiğimde beni aramışlar ve açık olan okulları söylemişlerdi. Ben kendi okulumda kalmayı tercih ettim, okulumda 12 saat ders vardı ama 6 saati idari görevimden dolayı gözükmediği için norma sayılmıyordu ve norm yoktu. İstifa edince 12 saatin tamamı norma sayıldı ve norm açıldı..

Ben istifa etmiş biri olarak il meb e gittim boşta olan okulları sistemden sorgulayıp söylediler. Bende dilekçemde sağlık sorunları yüzünden dedim kadrosu boş olan bu okula atamanın yapılması diye yazdım. Fakat danalar beni başka okula aradılar. Yönetmeliğe aykırı iş yaptılar. Bende hakkımı aradım dilekçede belirttiğim okula tayinimi yaptılar. Sehven yapılmıştır diye kararnameyi iptal ettiler. İllerde işi bilmeyen odun cok

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/06/20180621-8.htm

(2) Yöneticilikleri bu maddenin birinci fıkrasının (a) ve (b) bentlerine göre sona erenler, kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunda alanlarında açık norm kadro olması ve istemeleri hâlinde bu eğitim kurumuna; aksi durumda ise öncelikli olarak kadrolarının bulunduğu ilçe içerisinde durumlarına uygun bir eğitim kurumuna, ilçe içerisinde durumlarına uygun norm kadro bulunmaması halinde ise il içerisinde istekleri de dikkate alınarak alanlarında açık norm kadro bulunan eğitim kurumuna öğretmen olarak atanır.

nasıl yok var hem de bal gibi biraz iyi araştırın. bilakis il kadrosu olmaz ilçelere dağıtılır ama eşit ama herkesi bir yere kaydırmak suretiyle.

(2) Yöneticilikleri bu maddenin birinci fıkrasının (a) ve (b) bentlerine göre sona erenler, kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunda alanlarında açık norm kadro olması ve istemeleri hâlinde bu eğitim kurumuna; aksi durumda ise öncelikli olarak kadrolarının bulunduğu ilçe içerisinde durumlarına uygun bir eğitim kurumuna, ilçe içerisinde durumlarına uygun norm kadro bulunmaması halinde ise il içerisinde istekleri de dikkate alınarak alanlarında açık norm kadro bulunan eğitim kurumuna öğretmen olarak atanır.

Araştırmadan konuşmam hocam, ben yönetmeliklerin tamamını okudum.

2,5 sene müdür yrd. yaptıktan sonra ben de istifa etmiştim aldığım en iyi karardı. Yoğunluk, stres veli öğrenciyle öğretmenle uğraşma zor iş. İlçedeki ilgili şube müdürüyle bir konuş istersen hocam faydası olur.

Araştırmadan konuşmam hocam, ben yönetmeliklerin tamamını okudum.
benim dediğimi yönetmelikle kanıtlamışsın hocam aslında aynı şeyi söylemeye çalışmışız ama beni yanlış anlamışsınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Eğer kendi okulunuzda kalmak sizi rahatsız etmesse; okulunuzda sizin branşın girebileceği kaç saat ders var? Zümreniz var mı?

Başka okul olsun diyorsanız dilekçenizde "..... ilçesinde/ bölgesinde uygun bir okula kadromun varilmesi." Şeklinde yazabilirsiniz.

Ben istifa ettiğimde beni aramışlar ve açık olan okulları söylemişlerdi. Ben kendi okulumda kalmayı tercih ettim, okulumda 12 saat ders vardı ama 6 saati idari görevimden dolayı gözükmediği için norma sayılmıyordu ve norm yoktu. İstifa edince 12 saatin tamamı norma sayıldı ve norm açıldı..

Merhabalar Hasan bey bende aynı durumdayim 11 saat dersim var 6 saati idari görev olduğu için norm yok idareciligi bırakıp okulumda kalmak istiyorum milli egitim müdürlüğümüze sordum olmaz dediler siz nasıl bir yol izledinizde norm açıldı yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Merhabalar ,

Bizim okulumuzda müdür yardımcısı istifa etmişti. Kadrosu okulda olduğu için okulda kaldı norm fazlası atamalarda da yer olunca açılan yerlerden birini yazıp gitti

vay be kendi okulunda norm fazlası olarak kalınabiliyor mu ben köy okuluna gidiyorum 1 gün

Normalde yazılabilecek açık norm yoksa istifayı kabul etmezler.Norm fazlası olarak atamayı ilk kez duydum.Her şey de olduğu gibi ilden ile uygulamalar değişiyor.

anladım hocam, aslında okulda norm fazlası bilişimci vardı zaten bi tek ilçede köy okulu açıktı banada yakın sayılır kendi isteğimle yazdım bi günden bişey olmaz diye de. ama boş okul yoktu biliyorum yani yine de norm fazlası olarak okulda kalındığını ilk defa duydum
genelde herkes kalır çok nadir sağa sola gönderirler idarenizle alakalı birazda idareniz sizi postalamak isteyince her türlü ... yapıyorlar.

anladım hocam, aslında okulda norm fazlası bilişimci vardı zaten bi tek ilçede köy okulu açıktı banada yakın sayılır kendi isteğimle yazdım bi günden bişey olmaz diye de. ama boş okul yoktu biliyorum yani yine de norm fazlası olarak okulda kalındığını ilk defa duydum
ben atandığım dönem hariç 20 yıldır norm fazlasıyım arada kadrolu idarecilikte yaptım, onun dışında bir kaç sene btr olmayıp 2-3 okul gezdim sonra hep btrö yaptım çünkü derse bile gitseniz dersin öneminin olmadığını kullanışlı bir laboratuvar ortamı kurulmamış olmasından anlayabilirsiniz Bilişim Dersi tahtada yazarak mı işlenecek öyle işleyen bence kendini kandırıyor, zaten öğrencilerde sıkılıyor bilen biliyor

Merhabalar Hasan bey bende aynı durumdayim 11 saat dersim var 6 saati idari görev olduğu için norm yok idareciligi bırakıp okulumda kalmak istiyorum milli egitim müdürlüğümüze sordum olmaz dediler siz nasıl bir yol izledinizde norm açıldı yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.
Önden yukarıdaki idarecilere nezaketen bilgi verin. İşin uzamasını engeller. Hemde kendi okulunuzda kalmanız daha da kolaylaşır. Ekleyebileceğim sadece dilekçe var, onu da özelden gönderdim.

Önden yukarıdaki idarecilere nezaketen bilgi verin. İşin uzamasını engeller. Hemde kendi okulunuzda kalmanız daha da kolaylaşır. Ekleyebileceğim sadece dilekçe var, onu da özelden gönderdim.
Hocam aynı durumdayım ve carsamba günü öğlen arayıp norm Fazlası sın mesai bitimine kadar tercih yapman lazım yoksa seni resen atacgız dediler ve mecburi tercih yaptım daha birşey belli değil
Ben eşimle aynı ilçede çalıştığımı ve özür mazeretim oldugunu başka bir ilçeye norm fazlası olarak atamamız yapılmamasını talep ettim ama il şube müdürü hayır atamanı yapıcagım diyor yardımcı olur ve fikir sunarsanız çok sevinirim

Hocam idarecilikte mi norm fazlasısınız
Bir de nasıl tercih aldılar dilekçe ile mi
Hocam aynı durumdayım ve carsamba günü öğlen arayıp norm Fazlası sın mesai bitimine kadar tercih yapman lazım yoksa seni resen atacgız dediler ve mecburi tercih yaptım daha birşey belli değil
Ben eşimle aynı ilçede çalıştığımı ve özür mazeretim oldugunu başka bir ilçeye norm fazlası olarak atamamız yapılmamasını talep ettim ama il şube müdürü hayır atamanı yapıcagım diyor yardımcı olur ve fikir sunarsanız çok sevinirim

Evet hocam müdür yardımcısıydım okulumda toplam 11 saat ders vardı 6 saati idareci olarak bendeydi geriye 5 saat kaldı için norm yok denilyr ve norm fazlası oldgm söylndi

Evet hocam müdür yardımcısıydım okulumda toplam 11 saat ders vardı 6 saati idareci olarak bendeydi geriye 5 saat kaldı için norm yok denilyr ve norm fazlası oldgm söylndi
Hocam benim bildiğim idareci normu derse gore değil. Okulun öğrenci sayısı vb koşulları var. Norm kadro yönetmeliği müdür yardımcısı normu bölümünü okuyun. Oradaki kriterler değişirse müdür yardımcısı normu düşmesi lazım. Bir yanlışlık var sizin işte. Ders azalınca öğretmen normu düşer, idareci normu düşmez

Geri