müdürün btr ye zararı ödetme mevzusu

Kodla Büyü

plankml

Aktif Üye
arkadaşlar bulunduğum ilçede geçen hafta bir olay yaşanmış, okul müdürü bilişim teknolojileri öğretmenine etkileşimli tahtalara yüklenmesi gereken programlar var, ben tebliğ ettim sen yüklemek zorundasın, yüklemezsen oluşacak zararı sana karşılattırmak için elimden geleni yaparım şeklinde bir söylemde bulunmuş. arkadaşımız bayan öğretmen, oldukça telaşa kapılmış.

Arkadaşlar bu projede sorumluluk başlıklarımız nedir?
Nelerden sorumluyuz ve neler sorumluluk alanımız dışında?
Tahtalarımız yeni kuruldu, deepfreeze yükledim yalnızca bunun dışında yükelemem gereken bir şey var mıdır ya da yapmam gereken?

Bu soruların cevabını verebilirseniz sevinirim, iyi çalışmalar

Re: müdürlerin bilişim teknolojileri öğretmenine zararı ödetmesi

resmi yazı ile lisanssız sürümleri yükleyemeyeceğini ve programların lisanslı orijinal sürümlerini istesin, ben yüklemeyle yükümlüyse, sen de lisanslı sürümlerini almakla yükümlüsün desin bakalım

Sayın hocam, öğretmenlerin ihtiyaç duyduğu programlardan lisanslı ya da ücretsiz olanları yüklemek, tahtaların kullanımını artırmak açısından görevinizdir. Ancak korsan ya da tahtayı amacı dışında kullanmayı sağlayacak programları yüklemek zorunda değilsiniz.
Program yüklenmeyince nasıl bir zarar ortaya çıkıyor, onu da anlamadım ama sanırım ilgili müdür de şu meşhur müdürlerden.

Arkadaşınız tahtalara yüklemesi gereken programları (eksik ne varsa müdüre sorabilir müdür ne istiyor öğretmenlerin istediği bir program mı var gibisinden) dilekçe yazsın acer50 hocamında dediği gibi bu programların lisanslı halleri çalışır vaziyette tarafıma teslim edilirse tebliğ ettiğiniz görev başarıyla yerine getirilecektir aksi takdirde aksamalardan sorumlu değilim şeklinde.

okul müdürnün haddine mi düşmüş tahtaya ne yüklenip ne yüklenmiyeceğine o mu karar veriyor lisans varsa sıkıntı yok

erdem175' Alıntı:
Arkadaşınız tahtalara yüklemesi gereken programları (eksik ne varsa müdüre sorabilir müdür ne istiyor öğretmenlerin istediği bir program mı var gibisinden) dilekçe yazsın acer50 hocamında dediği gibi bu programların lisanslı halleri çalışır vaziyette tarafıma teslim edilirse tebliğ ettiğiniz görev başarıyla yerine getirilecektir aksi takdirde aksamalardan sorumlu değilim şeklinde.

en sağlam cevap bu olur heralde.Madem uğraştırmak istiyor o zaman sizde uğraştırın
deepfreeze programını hemen silin, lisans sıkıntısı yaşamamanız için.

Re: müdürlerin bilişim teknolojileri öğretmenine zararı ödetmesi

acer50' Alıntı:
resmi yazı ile lisanssız sürümleri yükleyemeyeceğini ve programların lisanslı orijinal sürümlerini istesin, ben yüklemeyle yükümlüyse, sen de lisanslı sürümlerini almakla yükümlüsün desin bakalım
Verilecek en iyi cevap bu olur hocam. Müdürler kendilerini işletme patronu gibi görüyorlar bizleri de her işe koşabileceği elemanı. Resmi yazıyla hakkını aramalı.

BTR görevi olan arkadaşlar tahtaları çalışır tutmakla yükümlüler. Ancak Lisanssız yazılımları yüklemek suçtur. Eğer okul idaresi tahtalarda kullanılmak üzere herhangi bir lisanslı yazılım almışsa kurmak durumundadır. Ama Btr görevi yoksa kimse sorumlu tutamaz. Diğer öğretmenler ne kadar sorumluysa o da o kadar sorumludur. Ne zarar doğarsada artık yazılım yokluğundan onu da merak ettim

:D müdür istediği kadar tebliğ etsin. Akıllı tahtalara admin şifresi olmadan yazılım yüklenemiyor. MEB de yazılım yüklemeyelim diye bize şifreleri vermiyor. Neyi nasıl yükleyeceksiniz.

Müdür kendince triplere girmiş bence. Argümanlarınızı alın, müdürün yanına gidip uygun dille anlatıp bilgilendirin.

arkadaş btr hocam, uygun deepfreeze bulamamış, yalnızca total360 yüklemiş bütün tahtalara. müdür de ben bulur yüklerim bir şey de olursa zararı sana ödetirirm demiş

Geri