LPG taktırdım(Opel Astra 1.6 2012 Sedan Euro 5 Motor)

Kodla Büyü
keşke taktırmasaydınız euro 5 motorlarda uyumlu değil 20 30bin km de
sorunlar göstermeye başlar

bence siz 100 bin olmadan satın
hayırlı olsun

2006 yılından sonraki çıkan astra sibopları çeliği biraktı artık aliminyum
yüksek ısıslarda bozulmalar oluyor. o sebeple cok sıkıntı verebillyor.

Çevremde astra euro5 motora lpg taktıran bütün arkadaşlarda subap erimesi oldu. Kiminde 10 bin km sonra kiminde 30 bin km sonra oldu. Hepsinde motor açılıp subaplar değişti. Ama tabi subap değişimi ile iş bitmiyor. Sonrasında sorunlar bitmiyor. Usta çok önemli. Fazla km yapmadan satıp dizel araç bakın derim.

2001 model sedan astramız var aldığımızdan beri lpg li 7 yıldır kullanıyorum 1 lt lpyle 12 km kayıyor yaklaşık
1.4 motor klima falan da çalışır hep

2006 model astra njoy twinport arabama 2012 Kasım ayında 60 bin kmde landirenzo marka LPG taktırdım. Şu anda araba 145 bin kmde. Ben de taktırırken subap erimesi oluyor falan demişlerdi ama LPG enjektörleri bozuldu subaplara birşey olmadı daha maşallah :) yalnız LPG ile uyumsuz motor onu kabul etmek lazım devrinde dalgalanmalar falan olabiliyor. Titremeler yaşayabiliyor. Özellikle klima açıkken performans farkı ciddi ciddi hissediliyor. Uzun yolda 1 litre LPG ile 12 km civarı şehir içinde (istanbul) 10 km civarı gidiyor. Hayırlı olsun sıkıntısız binersin inşallah hocam benim gibi.

Konu çok eskiymiş ancak yazmadan edemiycem. Konuyu açan arkadaş Benzinde ortalama 7 litre yakıyomuş 100 km de. Bu çok iyi bir değer bence benzinli için ve yaklaşık 30 kuruş yakıyo demektr günümüz fiyatlarıyla. Bu şartlarda çok da ekonomi kazandıracağını düşünmüyorum. Gerçi istanbul farklı. Burda dizel de bi 7 litreyi anca tutturuyoruz...

2011 111. yıl astra sedan axer1.6 motora 27 000 km de brc taktırdım 4 yılda aracım 93000 de şu an sadece yağ ve fitre değişim samanlarında bakım yaptırdım şeytanın kulağına kurşun mucccchh tık tık tık opellere en uyumlu brc dir birde takan ustanın iyi montaj yapması gerekir...

Benim opel de yatıyor. Türden subap değişti geçen sene. Hala düzelmedi. Temiz usta bulmak zor.

sezginozturk' Alıntı:
arkadaşlar 40 lt yaklaşık 100 tl gazla 500 km yol yaptım.
valla hocam uzun yolda çok fark etmiyor

210 TL benzinle 900 km yol yaptım ve klima hep açık
Aracım leon 1.4 tsi
Ortalama hız 110-120

Geri