Liseye tayin istenir mi?

Kodla Büyü

mespheno

Aktif Üye
Arkadaşlar özür grubunda anadolu lisesi var tercihlerde, çalışan arkadaşlar eksi ve artılarını paylaşabilir mi? Seçmeli olması ve hersene dersin kapatılabilme ihtimali korkutuyor açıkçası. Bir de yeni kurulan bir lise, ilk defa öğrenci alacak bu sene..

aynı soru işareti bende de mevcut, çalışan arkadaşlar tecrübelerinizden yararlanabilir miyiz :)

7 Yıl ortaokul;

8 yıl Anadolu Lisesi...

Ortaokula dönmeyi düşünmüyorum mecbur olmadığım müddetçe..

7 Yıl ortaokul;

8 yıl Anadolu Lisesi...

Ortaokula dönmeyi düşünmüyorum mecbur olmadığım müddetçe..

Evet, meden hocam artı ve eksileriyle yazarsanız, mesela dersin seçilmeme riskiyle karşı karşıya kalmdınızmı veya seçilmesi için idarenin ekstra talepleri ile karşılaştınız mı?

5 yıl ortaokul
5 yıl lisede çalıştım.
lisede çalışmaya devam ediyorum.
orta halli bir lise (artıları)
+ öğrencilerle iletişim daha iyi
+ öğretmenler bt işlerini kendilri halledebilir düzeyde (benim çalıştığım ortaokulda maalesef yetrli değildi)
+ formatörlük ile dersi birlikte birlikte götürebilirsiniz
+ ders öğrenme ve öğretmen süreci daha etkin
+ proje çalışmaları daha zevkli
+ yapacağınız çalışmaları öğrencilerle birlikte paylaşabilirsiniz daha kolay sorumluluk alıyorklar
+ lisede öğretmenler arasındaki diyalog daha akademik
+ öğrencilerle iyi bir frekansla Derste sus pus ile uğraşmaz konunuzu anlatırsınız
eksiler:
- fen ve sosyal bilimler haricinde dersimiz maalesef hala seçmeli
- dersin seçimi okul idaresi ile sizin aranızdaki iletişime bağlı yani müdür size ayar olursa keyfi durum yapabiliyor ki başıma geldi
-kesinlikle dyk kursu açamıyorsunuz (dersimiz sistemde dahi açılmıyor maalesef ki maalesef)

Geri