Liselerde toplam devamsızlık süresi 45 in altına düştü

Kodla Büyü

gazili

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde yapılan değişiklikler, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Günlük Devamsızlıklar

Günlük toplam ders saatinin 2/3′ü ve daha fazlasına gelmeyenlerin devamsızlığı bir gün, diğer devamsızlıklar ise yarım gün sayılacak.

Devamsızlık yapan öğrencinin durumu posta, e-posta veya diğer iletişim araçlarıyla velisine bildirilecek. Devamsızlığın 5′inci, 15′inci ve 25′inci günlerinde, kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerektiren hastalığı bulunanlar, kaynaştırma ve özel eğitim gerektirenler ile tutuklu öğrencilerde ise ayrıca devamsızlığın 40′ıncı ve 55′inci günlerinde de tebligat yapılacak ve öğrencinin okula devamı istenecek.

Devamsızlık süresi toplamda 30 güne düştü

Yönetmelik değişikliğiyle liselerde devamsızlık sürelerine ilişkin yeni hüküm getirilerek, devamsızlık süresi toplamda 45 günden 30 güne düşürüldü. Buna göre, devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılacak ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilecek.

devamı

Geri