Lisede secmeli bilgisayar dersi kaldirildi...

Kodla Büyü

deniz

Site Gezgini
Imam hatip lisesinde bilgisayar ogretmeniyim.Idarecimiz secmeli bilgisayar dersinin kaldirildigini ve norm fazlaligini bildirdi.Gerci bunu bana il ici yer degistirmelerden once müdürümüz söylemişti. Akilli tahtalar var.Derse hic girmeden btr olabilir miyim? Sikinti yaratirlar mi?Haliyle idareciler degisecek.2 senedir hem derse girip hem akilli tahtalara bakiyorumdum.Şimdi nasıl yaparlar tam olarak tahmin edemiyorum :shock:

Yönetmeliğe göre maaş karşılığı derse girme zorunluluğu yok hocam.. Var olan derslerine girdikten sonra BTR görevini yapar gibi birşey yazıyordu.. Dersin yoksa yapacak birşey yok sadece BTR yaparsın.. Ama burada bütün inisiyatif idarecilerinde isterlerse hiçbir sorun çıkmaz...

Hocam bence imam hatipler de bilgisayar dersi kaldırıldı. Düz liselerde ders var.

AlimertX' Alıntı:
Yönetmeliğe göre maaş karşılığı derse girme zorunluluğu yok hocam.. Var olan derslerine girdikten sonra BTR görevini yapar gibi birşey yazıyordu.. Dersin yoksa yapacak birşey yok sadece BTR yaparsın.. Ama burada bütün inisiyatif idarecilerinde isterlerse hiçbir sorun çıkmaz...
Sizin dediğiniz o yönetmelik değişti hocam. Yeni norm kadro yönetmeliğinde bizim branş icin ayrıca bir ibare yok. Anlayacağın diğer öğretmenler gibi bir fark yok.

liselerde derken anadolu lisesi de buna dahil mi? daha yeni tayinim çıktı anadolu lisesine, gider gitmez norm fazlası mı olacağım şimdi?

Re: Ynt: Lisede secmeli bilgisayar dersi kaldirildi...

Nasıl yani, bizim okul imam hatip lisesine dönüştü ve müdür baş yardımcımız 2 ay kadar önce 2014-2015 eğitim öğretim yılı için 11 saat ders seçmişti benim için. Derslerin hepsi de imam hatip ve anadolu imam hatip bölümünde idi. Şimdi gitti mi bizim dersler yani? Norm fazlası mi olduk otomatikman?

deniz' Alıntı:
Imam hatip lisesinde bilgisayar ogretmeniyim.Idarecimiz secmeli bilgisayar dersinin kaldirildigini ve norm fazlaligini bildirdi.Gerci bunu bana il ici yer degistirmelerden once müdürümüz söylemişti. Akilli tahtalar var.Derse hic girmeden btr olabilir miyim? Sikinti yaratirlar mi?Haliyle idareciler degisecek.2 senedir hem derse girip hem akilli tahtalara bakiyorumdum.Şimdi nasıl yaparlar tam olarak tahmin edemiyorum :shock:

norm fazlası olarak gönderirler seni

normalde 10. sınıflarda seçiliyordu. artık istenildiğinde 11. sınıflarda seçilebilir. fakat bu sene eğer 11 ve 12. sınıflar dersimizi daha önce aldılarsa ders saatimiz sıfır olur.

sayın hocalarım kafam karıştı şimdi :( imam hatip, anadolu imamhatip, anadolu liselerinde dersimiz olmayacak mı ? ben şu ana anadolu lisesinde görev yapıyorum haftalık 4 saat dersim var norm fazlası durumuna mı düşeceğim!!!

Ama nedense listeyi uygulayan yoktur.Kadro sayfasinda norm fazlasiyim.Ders kaldirildi diyorlar.

10.siniflara dersimiz secmeliydi.11.ve 12.siniflar dolayisiyla bilgisayar dersi görmüş oluyor.Bu senede 10.siniflarda yok.11 ve 12lerde daha önce dersi görmüş oluyor.Dolayisiyla derste olmuyor.

deniz' Alıntı:
10.siniflara dersimiz secmeliydi.11.ve 12.siniflar dolayisiyla bilgisayar dersi görmüş oluyor.Bu senede 10.siniflarda yok.11 ve 12lerde daha önce dersi görmüş oluyor.Dolayisiyla derste olmuyor.

Hocam siz hangi lisede çalışıyorsunuz ?

ben anadolu lisesinde çalışıyorum seçmeli dersleri seçtik bizde 4 sene boyunca 1 defa seçmeleri üzerine bilgi ve iletişim dersi bulunuyordu hatta proje geliştirme dersini de seçebiliyorduk. Sizde nasıl kaldırıldı anlamadım

Imam hatip.Bu sene 10.siniflarda yok.11 ve12lerde gördü diye ders yok.Otamatikmen norm fazlasiyim.Bu sene yok.Bana ders kaldirildi dendi.

hadi bakalım yeni atandığımız okulda norm fazlası olduysak kasım ayında il içi tercih yaptırırlar..

mtunay' Alıntı:
İhl leri bilmiyorum. Anadolu liselerinde öyle bir şey yok.
Hocam seneye sıra ona da gelecek.. Ben Anadolu lisesindeyim ve dersimi şimdiden seçmediler.. Yeni programa göre zaten seçmeli derslerde ciddi bir azalma olduğunu söylüyorlar.. Hiçbirşe doğru yapılmaz mı bir kurumda yaa.. :x

ders durumu

Ekli dosyalar

• 2.JPG
    2.JPG
    222 KB · Görüntüleme: 1,117
dersin listede olup olmaması değil normun oluşması için
sınıflara o dersin seçilip seçilmemesi :)
geçen hafta seneyeki derslerin planlaması girildi sisteme yeni normlar oluşturuldu yada kaldırıldı...
arkadaşın okulunda bit dersi seçilmeyecek demekki idareciler yeni il içi atama öncesi tebliğ ediyolar gitmek istersen kapı açık anlamında ;)
resen atama yapmadıkları için şuan bi sıkıntı yaşanmaz ama resenle ilgili yönetmelik çıkarsa tercih dışıda gönderilebilirsiniz...

Imam hatip liselerinin 9 ve 10. Sınıflarında secmeli ders yok. Hiçbir secmeli ders yok. Konu bizim dersimizin kaldırılması değil, o kademelerdeki tüm secmeli derslerin kaldırılması

ordinaryus' Alıntı:
mtunay' Alıntı:
İhl leri bilmiyorum. Anadolu liselerinde öyle bir şey yok.
Hocam seneye sıra ona da gelecek.. Ben Anadolu lisesindeyim ve dersimi şimdiden seçmediler.. Yeni programa göre zaten seçmeli derslerde ciddi bir azalma olduğunu söylüyorlar.. Hiçbirşe doğru yapılmaz mı bir kurumda yaa.. :x

o zaman herkes norm fazlası olur ki bu mümkün değil bence. bir ay önce dersin liselerde zorunlu olacağı söyleniyordu. eğer dersleri kaldırırlarsa btr kadrosu verirler başka türlü fatih projesi yürümez.

norm kadro fazlası 15 saatmi 18 saatmi 21 saatmi anlamadım.daha önce 18 saate bile bir norm yazıyordu okul müdürümüz,

mtunay' Alıntı:
o zaman herkes norm fazlası olur ki bu mümkün değil bence. bir ay önce dersin liselerde zorunlu olacağı söyleniyordu. eğer dersleri kaldırırlarsa btr kadrosu verirler başka türlü fatih projesi yürümez.
Ya zaten liseler için en mantıklısı ya ders zorunlu olacak yada BTR kadrosu olacak.. Çok mu zor şunu söylemek anlamış değilim yaa ne m a l adamlar yönetiyor şu kurumu.. :x

Geri