Lise ve üniversitelerde 'bilardo' seçmeli ders oluyor

Kodla Büyü

*cem62*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilardo Federasyonu, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalayacağı protokolle bilardo sporunu okullara sokmayı hedefliyor.

Federasyonun MEB ile imzalayacağı bilardo sporunun yaygınlaşmasını sağlayacak protokolün süresinin 1 yıl olarak belirlendiği, bu bir yılın son bir ayında, taraflardan itiraz gelmemesi halinde sürecin devam etmesi öngörüldüğü kaydedildi. Federasyon yetkilileri, bu sürenin 3-4 yıl olması yönündeki taleplerini MEB'e illettiklerini ve görüşmelerin devam ettiğini belirttiler.

Lise ve dengi okullarda ve üniversitelerde bilardonun, alt spor dalı olmasının yanı sıra okullarda seçmeli ders olacağı, böylelikle federasyonun çalışma ortamının artacağı ve lisanslı sporcu sayısının yükseleceği kaydedildi.

http://www.memurlar.net/haber/149410/

hep kahvehane oyunu gibi gelmiştir bana bilardo....

hiç hazzetmem....

ama sevenler vardır tabi ki.....

bilardo guzel bir spordur. hem zeka hem yetenek gerektirir. isabetli olmus bence. satranctan iyidir bana gore. oynayan da zevk alir izleyen de.

İleride eklenebilecek seçmeli dersler :
Origami yapma
Sudoku-I ve Sudoku-II
Bilim - Teknik dergisi sonundaki zeka sorularını çözmece
Şokoban'da Topları deliklerin üstüne getirmece
v.s. v.s.

bilgisayarbilisim33' Alıntı:
İleride eklenebilecek seçmeli dersler :
Origami yapma
Sudoku-I ve Sudoku-II
Bilim - Teknik dergisi sonundaki zeka sorularını çözmece
Şokoban'da Topları deliklerin üstüne getirmece
v.s. v.s.

Sudoku dersi koyarlarsa ben Milli Eğitim Bakanlığına kadar yükselirim. O kadar güveniyorum bu konuda kendime. :++:
:puhaha:

Hatırladığım kadarıyla 1999 yılından beri ODTÜ de bilardo dersi 3 kredilik seçmeli ders olarak veriliyor. Hatta 1 saati teorik, 2 saati de pratik olarak ODTÜ kampüsündeki blardo salonunda gerçekleştiriliyordu :)

Üniversitede ya da lise de bir bilardo masası alacak parayı oyun mekanlarına vermişimdir. Böyle olacağına ders olsun ; hem biz kazanalım hem de öğrenciyi o tür mekanlardan uzak tutmuş olalım. Bence çok güzel bir uygulama,çok severim 3 bantı ;) rakip olsa da kapışsak :D

Geri